رپورتاژ

چطور از ال سی دی موبایل خود مراقبت کنیم

ال سی دی گوشی موبایل یکی از جمله اصلی ترین قطعات موبایل شناخته می شود به صورتی که بخش اعظمی از هزینه تعمیرات موبایل به این قطعه اختصاص پیدا میکند و در برخی از موارد اگر سالها پس از خرید گوشی ال سی دی آن آسیب ببیند این امکان وجود دارد که هزینه خرید ال سی دی جدید برای آن از زمانی که گوشی خود را از سایت هایی از قبیل تکنولایف، الان بخریم، دیجی کالا، کالاتیک و امثالهم خریده باشید بیشتر شده باشد. از این رو در این بخش از لرنچی قصد داریم تا به شما آموزش دهیم با چه راهکارهایی میتوانید از ال سی دی موبایل خود مراقبت نمایید به همین دلیل توصیه میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

استفاده از محافظ صفحه نمایش

یکی از جمله ابتدایی ترین کارهای محافظت از ال سی دی موبایل که معمولا افراد در همان دقایق اولیه پس از خرید گوشی جدید نسبت به آن اقدام میکنند خرید محافظ صفحه نمایش برای گوشی شان است. این کار باعث می شود تا در زمانی که به صفحه نمایش گوشی شما ضربه ای وارد می شود این محافظ جلو فشارهای وارده را تا حد زیادی بگیرد و با شکسته شدنش مانع از آسیب به ال سی دی موبایل شما شود.

استفاده از قاب موبایل ضربه گیر

بسیاری از قاب های موبایلی که در حال حاضر در بازار وجود دارند صرفا به جنبه زیبایی آنها توجه می شود و بحث بازدارندگی و محافظه گر بودن آنها مورد توجه واقع نشده است. برخی از برندهای خاص تولید کننده قاب موبایل وجود دارند که در کنار زیبایی بحث محافظه گر بودن قاب گوشی را نیز مورد توجه قرار داده اند، با خرید قاب محافظ موبایل این امکان را خواهید داشت تا در کنار محافظت از بدنه گوشی، از ال سی دی آن نیز محافظت نمایید.

استفاده درست از گوشی

بسیاری از افراد پس از چند ماه که از خرید گوشیشان می گذرد نسبت به آن بی تفاوت شده و در زمانی که کارشان با گوشی تمام می شود آنرا بر روی میز، مبل و… پرتاب میکنند و یا در زمان کار با آن از اجسام تیزی مانند خودکار بر روی ال سی دی آن استفاده می کنند و یا با انگشتشان فشار زیادی به ال سی دی گوشی می آورند و حتی دیده شده که هندزفری بلوتوثی خود را بر روی صفحه نمایش گوشی شان قرار میدهند. هر یک از این استفاده های نادرست از گوشی میتواند به نوبه های مختلفی به گوشی موبایل شما و ال سی دی آن آسیب وارد آورد.

تمیزی نمایشگر

یکی از جمله اشتباهاتی که بسیاری از افراد در زمان تمیز کردن گوشی مرتکب می شوند این است که ال سی دی موبایلشان را با استفاده از مواد شیمیایی غیر استاندارد تمیز میکنند و همین امر سبب می شود تا به ال سی دی موبایل آنها خسارت های مختلفی وارد شود و در نهایت مجبور به تعویض ال سی دی گوشی موبایلشان شوند. در این زمینه توصیه می شود در کنار آب از مواد استاندارد و مناسب تمیز کردن ال سی دی موبایل و همچنین پارچه های نرم مخصوص این کار استفاده نمایید.

نگهداری گوشی در دمای خیلی بالا یا خیلی پایین

یکی از جمله مواردی که منجر به آسیب به ال سی دی موبایل می شود استفاده از آن در دمای بسیار بالا و یا بسیار پایین است. گوشی ها در دمای خاصی کارایی و عملکرد 100درصدی خود را ارائه می کنند. دمای بالا و یا پایین هر کدام به نحوی می تواند بر روی عملکرد گوشی تاثیر گذار باشند و منجر به خرابی قطعات آن شوند.

استفاده از نور پایین

کاهش نور صفحه نمایش باعث می شود تا میزان انرژی باتری آن کاهش یابد همچنین سلول های نوری آن نیز برای مدت زمان بیشتری کارایی داشته باشند. در مواقعی که در معرض نور آفتاب نیستید که به نور بالاتری از ال سی دی نیاز داشته باشید پیشنهاد میکنیم نور صفحه نمایش گوشی خود را به حد استاندارد و مناسبی کم کنید.

احتیاط در خوردن و نوشیدن

از جمله موارد پرتکرار در خصوص آسیب به صفحه نمایش گوشی پس از ضربه های فیزیکی، مربوط به آسیب هایی است که بر اثر برخورد مایعات با صفحه نمایش گوشی به آن وارد شده است. سعی کنید در زمان خوردن و آشامیدن از گوشی خود استفاده نکنید و آنرا در فضایی قرار دهید تا در صورتی که لیوان آب، چای و نوشابه و… به طور سهوی بر روی میز ریخته شد گوشی شما آسیب نبیند.

قرار ندادن اجسام تیز در جیب و کیف

خط برداشتن ال سی دی موبایل از جمله دیگر مواردی است که منجر به آسیب به ال سی دی می شود. از جمله مواردی که سبب این آسیب می شود وجود اجسام تیز و برنده ای نظیر کلید، چاقو، خودکار و … در کیف و جیب در زمانی است که گوشی موبایل نیز در کیف و جیب قرار دارد.

با پیروی از این نکات، می‌توانید از ال سی دی موبایل خود مراقبت کرده و عمر مفید آن را افزایش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا