رپورتاژ

پیچ و رولپلاک کار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

صنعت ساختمان‌سازی ازجمله صنایعی است که امروزه دستخوش تغییرات و تحولات گوناگونی شده است. پیشرفت‌هایی که در این صنعت وجود دارد، سبب شده است ساختمان‌ها، هم ازنظر شکلی و هم ازنظر استحکام، بهتر از گذشته باشند. علاوه بر این، هر کشور قوانین مختلفی در زمینه‌ی ساختمان‌سازی دارد. یکی از قوانین مهم این است که نمای بیرونی ساختمان‌ها، حتماً باید از استحکام لازم برخوردار باشد تا علاوه بر زیبایی، سبب ایجاد خطر و ناامنی برای عابرین پیاده نشود. از راه‌های تحقق این هدف، پیچ رولپلاک نما است. این کار یک شغل تخصصی و حرفه‌ای است که حتماً باید توسط افراد یا شرکت‌های معروف و باتجربه انجام شود. افرادی که در زمینه‌ی پیچ رولپلاک نمای ساختمان فعالیت دارند، خدمات مختلفی به مشتریان ارائه می‌دهند. همچنین باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند تا بتوانند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کنند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه، لطفاً با ما همراه باشید.

پیچ و روپلاک ساختمان چیست؟

حتماً شما هم برخی از ساختمان‌ها را در سطح شهر مشاهده کرده‌اید که بخشی از نمای آن‌ها ریزش کرده است؛ این اتفاق برای بیش‌تر ساختمان‌ها رخ می‌دهد. دلایل متعددی همچون شرایط محیطی، طوفان، باران، سرما، گرما و… سبب این اتفاق می‌شود. علاوه بر این، درز بین سنگ‌های نما، معمولاً خالی است و باد، آب، خاک و… به‌راحتی در آن‌ها نفوذ می‌کند. این مسئله سبب شل شدن و در نتیجه افتادن آن‌ها می‌شود. بهترین راه برای رفع این مشکل، پیچ رولپلاک نما است. این کار به اشکال مختلفی انجام می‌شود که بهترین آن، استفاده از طناب راپل است. به همین دلیل است که به فردی که این کار را انجام می‌دهد، راپل‌کار می‌گویند. استفاده از طناب سبب می‌شود که ساختمان در هر وسعت و ارتفاعی که باشد، به‌راحتی به همه‌ی بخش‌های آن دسترسی داشت. این کار طبق اصول خاصی انجام می‌شود. پیچ رولپلاک کردن نما، نیازمند استفاده از پیچ‌های مخصوص است. علاوه بر این، در هر چهل سانت باید یک بار از پیچ و رولپلاک استفاده شود. در سنگ‌هایی که بسیار شل هستند و استحکام خود را ازدست‌داده‌اند، می‌توان این فاصله را به بیست یا پانزده سانت کاهش داد. همچنین پیچ‌ها باید کاملاً دقیق و اصولی بسته شوند تا سنگ، استحکام کافی داشته باشد. رعایت این اصول و قواعد تنها توسط افراد خبره و باتجربه، همچون پرسنل شرکت میهن راپل ممکن است.

راپل‌کار کیست؟

پیش‌ازاین گفته شد که پیچ رولپلاک نما، بهترین راه برای استحکام بخشیدن به سنگ نمای ساختمان است. آنچه اهمیت دارد این است چه کسی می‌تواند این کار را مطابق با اصول و استانداردهای معین‌شده انجام دهد. پیچ رولپلاک کردن نما، کار راپل‌کار است. فردی که با کمک طناب در ارتفاعات بلند ساختمان‌ها خدمات گوناگونی به متقاضیان ارائه می‌دهد. او باید بتواند به خوبی از ارتفاعات بالا فرود آید و یا به شکل عرضی در ارتفاع حرکت کند. این کار در گذشته برای صخره‌نوردی و یا کارهای صنعتی استفاده می‌شد؛ اما با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی، راپل‌کاری ساختمان یکی از نیازهای جدی جوامع گردید. این فرد برای پیچ رولپلاک نما در تهران، کرج و یا هر شهر دیگری به ابزار مختلفی نیاز دارد. مهم‌ترین ابزار او طناب‌ها، گره‌ها و کاربین‌ها هستند که استفاده از آن‌ها باید با نهایت دقت انجام شود. پیچ رولپلاک نما، کار ساده‌ای نیست؛ بنابراین گمان نکنید هر شخصی که ترس از ارتفاع نداشته باشد، می‌تواند این کار را انجام دهد. برای اینکه یک کار ایمن، صحیح و مستحکم داشته باشید، حتماً از افراد خبره همچون پرسنل شرکت میهن راپل کمک بگیرید.

خدمات راپل‌کار؟

به‌طورکلی هر خدماتی که در گذشته توسط داربست‌ها انجام می‌شد، امروزه توسط راپل‌کارها قابل انجام است. تنها تفاوت در این است که حذف داربست و استفاده از راپل، هزینه‌های شمارا به‌شدت کاهش می‌دهد. اگرچه مهم‌ترین خدمات راپل‌کار، پیچ رولپلاک نمای ساختمان است؛ اما این تنها خدمات آن‌ها نیست. سایر خدماتی که این‌گونه شرکت‌ها می‌توانند به شما ارائه دهند، عبارت‌اند از:

 • شستشوی نمای ساختمان
 • انجام هرگونه تعمیرات
 • نصب بنر و تابلوهای تبلیغاتی
 • بندکشی و آب‌بندی نمای ساختمان
 • و…

ویژگی‌های یک راپل‌کار حرفه‌ای

همان‌طور که گفته شد پیچ رولپلاک نما باید توسط افراد خبره و حرفه‌ای انجام شود. این افراد ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از سایرین متمایز می‌کنند. ویژگی‌های پیچ و رولپلاک کار حرفه‌ای برای پیچ رولپلاک نما در کرج، پیچ رولپلاک نما در تهران یا هر شهر دیگری عبارت‌اند از:

 • داشتن گواهی‌نامه معتبر
 • برخورداری از سلامت جسمانی
 • تسلط به انجام کار
 • شناخت دقیق ابزار و تسلط در استفاده از آن‌ها
 • عدم ترس از ارتفاعات
 • سرعت عمل بالا
 • و…

موارد ذکرشده ازجمله ویژگی‌های مهم و ضروری هستند که سبب می‌شوند فرد بتواند خدمات لازم را در بالاترین کیفیت و کم‌ترین زمان ارائه کند.

بهترین راه برای دسترسی به پیچ و رولپلاک کار حرفه‌ای

یکی از دغدغه‌های جدی افراد، سازمان‌ها، شرکت‌ها و… این است که از چه راهی می‌توانند به راپل‌کاران حرفه‌ای دسترسی داشته و خدمات عالی دریافت کنند. یکی از بهترین راه‌ها، مراجعه به شرکت میهن راپل است. این شرکت پیچ رولپلاک نما را از سال 1385 و با استفاده از پرسنل حرفه‌ای و متعهد آغاز کرد. اگرچه مقر این شرکت در تهران و کرج است؛ اما شما می‌توانید علاوه بر پیچ رولپلاک نما در کرج و پیچ و رولپلاک نما در تهران، این خدمات را در سراسر کشور دریافت کنید. از مهم‌ترین ویژگی این شرکت استفاده از پرسنل آموزش‌دیده، حرفه‌ای و متعهد است. هرگونه خدماتی که به‌وسیله‌ی راپل انجام می‌شود، در کم‌ترین زمان و با بهترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پیچ و رولپلاک کار و ویژگی‌های او

صنعت ساختمان‌سازی یکی از صنایع مهم در زندگی بشر است که امروزه پیشرفت‌های زیادی کرده است. این صنعت قوانین خاص خود را دارد که مهم‌ترین آن‌ها استحکام نمای ساختمان است. سنگ‌های نما به دلیل شرایط محیطی و عوامل مختلف، ممکن است پس از گذشت مدت‌زمانی، ریزش کنند. برای جلوگیری از این کار، پیچ رولپلاک نما بهترین اقدام است که توسط راپل‌کار انجام می‌شود. راپل‌کار باید از ابزار مختلفی استفاده کند و ویژگی‌های لازم را داشته باشد. بهترین راه برای دسترسی به راپل‌کار حرفه‌ای مراجعه به شرکت جهان فرود است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

1 دیدگاه

 1. پیچ و رولپلاک دو شی فلزی و پلاستیکی هستن که ترکی انها باعث میشوند سنگ و سیمان به هم متصب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا