آموزشسخت افزار

آموزش کامل فلش و نصب آپدیت بایوس لپ تاپ ها

آموزش فلش و آپدیت بایوس لپتاپ ها

قبل از اینکه بخواهیم دست به کار شویم و نصب آپدیت بایوس را شروع کنیم بهتر است با مفهوم بایوس آشنا شویم ( آشنایی با مقهوم بایوس )  ! معمولا شرکت های سازنده لپ تاپ از روش های متفاوتی برای آپدیت و فلش بایوس استفاده می کنند ! در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت !

سه روش کلی برای این کار وجود دارد که به شرح زیر است :

روش نصب آپدیت بایوس : نصب فایل exe

معمولا شرکت های سازنده برای سهولت در آپدیت فایل فلش ، یک فایل اجرایی exe در اختیار کاربر قرار می دهد ! این فایل در محیط ویندوز اجرا و به صورت خودکار اقدام به فلش و آپدیت بایوس می نماید !

روش نصب آپدیت بایوس : نصب فایل Bat

برخی از فایل های فلش رام بایوس از نوع فایل bat که به صورت کدهایی در محیط cmd مبتنی بر داس تحت ویندوز به صورت خودکار اقدام به آپدیت و فلش رام بایوس می کند ! معمولا این پروسه در حدود ۱ الی ۲ دقیقه به طول می انجامد !

روش سوم آپدیت بایوس : نصب فایل با پسوندهایی شبیه به rom ، bin ، cop و …

از دیگر رام های بایوس که معمولا کمتر استفاده می شود فایلهای با پسوند rom و bin و cop می باشد ! این فایل ها یا از طریق نرم افزاری که شرکت سازنده ارائه کرده ، در محیط ویندوز با فراخوانی فایل آپدیت می شوند ! یا می توان با نرم افزار شخص ثالث نظیر UEFI Bios Updater با فراخوانی فایل فلش اقدام به آپدیت رام بایوس کنید ( دانلود نرم افزار UEFI Bios Updater ) ! از دیگر راه های فلش این فایل ها می توان به آپدیت از طریق USB هم اشاره کرد ! برای این منظور ، مستقیم فایل را به فلش ( cool disk ) اضافه کرده و وارد محیط بایوس می شویم و با پیام آیا می خواهید بایوس را ارتقا دهید ؟ مواجه می شویم بر روی ok کلیک کرده و آپدیت بایوس انجام می شود !

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا