رپورتاژ

راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال دوج کوین ( Dogecoin ) در سال 2023

سقوط بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را نسبت به ادامه فعالیت در این بازار سرد کرد. ارز دوج کوین یکی از میم‌کوین‌های مشهور بازار بود که در این روند نزولی بسیاری از حامیان خود را از دست داد، اما ایلان ماسک، بزرگ‌ترین پشتیبان ارز دوج کوین، همچنان به حمایت از این ارز ادامه می‌دهد.

شرکت توییتر با اعلام اعطای پست مدیرعاملی خود به ایلان ماسک توجه بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را مجدداً به دوج کوین جلب کرد. سال ۲۰۲۳ سالی است که دوج کوین باید میان مسیر رشد و پیشرفت یا نزول و تبدیل‌شدن به یک خاطره یکی را انتخاب کند و در این مسیر قدم بردارد.

این مقاله یک آشنایی کلی نسبت به ارز دیجیتال دوج کوین به شما می‌دهد و در ادامه پیش‌بینی‌های احتمالی تحلیل‌گران معتبر نسبت به قیمت بیتکوین در ماه‌های مختلف سال ۲۰۲۳ را به شما ارائه می‌دهد. اگر در خرید و فروش ارز دیجیتال دوج کوین دچار تردید هستید و در میان اخبار ضدونقیض بازار سردرگم شده‌اید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا دید روشنی نسبت به برنامه دوج کوین در سال ۲۰۲۳ داشته باشید.

دوج کوین ( Dogecoin ) چیست؟

همه‌چیز از میم اینترنتی “doge” شروع شد که دوج کوین بر مبنای آن راه‌اندازی شد. دوج کوین ارز دیجیتال منبع بازی است که بیلی مارکوس آمریکایی و جکسون پالمر استرالیایی با فورک لایت کوین در سال ۲۰۱۳ آن را پدید آوردند.

مارکوس و پالمر در ابتدا برای شوخی و سرگرمی دوج کوین را راه‌اندازی کردند، اما اتفاقات بعدازآن همه را شوکه کرد. استقبال بی‌نظیر مردم و توییت‌های ایلان ماسک در شبکه‌های اجتماعی مختلف دست‌به‌دست هم داد تا یک شوخی اینترنتی به ۱۰ کوین برتر سایت کوین مارکت گپ راه پیدا کند.

مقاله های بیشتر: معرفی 5 استراتژی مناسب برای استارتاپ ها

دوج کوین ( Dogecoin ) چه کاربردهایی دارد؟

دوج کوین از ابتدا باهدف پرداخت پاداش به تولیدکنندگان محتوای اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی ردیت و توییتر راه‌اندازی شد. انجمن‌های دوج کوین بابت مشارکت در فعالیت‌های خود مقداری دوج کوین را به کاربران پرداخت می‌کند. سایت‌هایی نیز وجود دارند که مقدار کمی دوج کوین را به شما پرداخت می‌کنند تا این ارز به‌صورت فراگیر شناخته شود.

ایلان ماسک و دوج کوین ( Dogecoin )

تغییرات قیمتی دوج کوین به‌شدت تحت تأثیر رفتارها و گفتارهای ایلان ماسک است. ماسک در اوایل سال ۲۰۲۱ راجع به دوج کوین توییت‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. او صعود و فرودهای فراوانی را برای دوج رقم زد که اوج این تغییرات قیمتی در برنامه “Saturday Night Live” با حضور ایلان ماسک رقم خورد.

پس از مصاحبه ماسک که وعده صعود قیمت دوج کوین به ماه را داده بود، قیمت دوج کوین سقوط کرد. در ماه‌های بعد نیز رفتارهای ایلان ماسک نشان می‌داد که دیگر علاقه‌ی چندانی به دوج کوین ندارد و درنتیجه این اخبار قیمت دوج کوین با افت بیش از ۷۰ درصدی روبرو شد. درعین‌حال، توییت‌های نامنظم ماسک نشان می‌دهد که او هنوز از فکر دوج کوین بیرون نیامده است.

پیش‌بینی قیمتی دوج کوین ( Dogecoin ) در سال ۲۰۲۳

در لحظه نگارش این مقاله، ارز دیجیتال دوج کوین باقیمت ۰.۰۷ دلار در حال خرید و فروش است. ارزش کل بازار دوج کوین ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است و حجم معاملاتی ۲۴ ساعت گذشته آن ۳۴۰ میلیون دلار است که نسبت به روز گذشته خود شاهد افت ۱۵ درصدی بوده است. عرضه در گردش دوج کوین ۱۳۲ میلیارد توکن است که رقم بالایی به نظر می‌رسد. با تمام این تفاسیر، در سایت کوین مارکت گپ بیش از ۱ میلیون و ۶۷۰ هزار نفر دوج کوین را در واچ لیست خود دارند تا از سرنوشت قیمتی این ارز خبردار شوند. در ادامه تحلیل‌های قیمتی معتبر نسبت به آینده دوج کوین را برای شما عزیزان می‌آوریم تا آگاهی بیشتری نسبت به آن داشته باشید.

پیش‌بینی آلن سانتانا

آلن سانتانا یکی از قدیمی‌ترین نویسنده‌های سایت تریدینگ ویو است که ۱۱۵ هزار دنبال کننده در این سایت تحلیلی دارد. او آینده روشنی در کوتاه‌مدت برای دوج کوین متصور است.

تحلیل تکنیکال آلن سانتانا از روند قیمتی دوج کوین ( Dogecoin ) در تایم فریم ۲ ساعته ( منبع: tradingview.com‌)

آلن سانتانا معتقد است که افزایش و کاهش‌های بسیاری در راه است، امکان فعال شدن حد ضررها وجود دارد، این روند میمکن است تا چند روز ادامه پیدا کند، اما اعتقاد او به روند صعودی در بلندمدت است و موقعیت خرید را به دنبال کنندگان خود پیشنهاد می‌دهد.

او معتقد است زمان انتظار همواره طولانی‌تر از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم. اگر پیش‌بینی‌های خود را برای ۱ ماه آینده انجام دهید تا ۲-۳ ماه دیگر محقق نمی‌شوند. آخرین نکته پیشنهادی او تعریف ریسک و برنامه‌ریزی برای معامله است.

پیش‌بینی مارس سیگنال

مارس سیگنال از دو سال پیش به جمع نویسندگان سایت تریدینگ ویو اضافه شده است. او بیش از ۴ هزار دنبال کننده دارد و بیش از ۳ هزار بار بابت تحلیل‌های موفقش تشویق شده است.

تحلیل تکنیکال مارس سیگنال از روند قیمتی دوج کوین ( Dogecoin ) در تایم فریم ۴ ساعته ( منبع: tradingview.com )

ناحیه R2 در گذشته خط حمایتی دوج کوین بوده است و خط R1 نیز هنوز نتوانسته قیمت دوج کوین را در بالای خود تثبیت کند. درصورتی‌که قیمت دوج کوین در بالای خط R1 تثبیت شود، این احتمال وجود دارد که قیمت تا ناحیه R2 صعود کند. اگر قیمت به زیر خط R1 بیاید، به‌سرعت تا خط سبز پایین ریزش می‌کند.

مارس سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال دوج کوین را در حال حاضر بسیار مناسب نمی‌بیند و توصیه می‌کند که منتظر کندل‌های بعدی در چارت باشیم.

پیش‌بینی دیجی‌اس‌تی بروکر

بروکر از یکی دیگر از نویسنده‌های تائید شده سایت تریدینگ ویو است که تحلیل تکنیکال خود را بر روی تایم فریم ۱۲ ساعته نمودار دوج کوین ارائه داده است.

تحلیل تکنیکال دیجی‌اس‌تی بروکر از روند قیمتی دوج کوین ( Dogecoin ) در تایم فریم ۱۲ ساعته ( منبع: Tradingview.com )

اندیکاتور مکدی ( MACD ) نشان می‌دهد که فشار قبلی در یک ناحیه قیمتی تثبیت شده است و به زیر آن نزول نخواهد کرد. خط روند ماهانه پایان روند نزولی در قیمت را در آینده‌ای نزدیک به تصویر می‌کشد. اگر در نمودار هفتگی نیز روندی که با خط آبی مشخص شده است را مشاهده کردید، یک روند صعودی مناسب در انتظار است. در حوالی ۲۰ ژانویه، اگر همچنان میزان عرضه دوج کوین همین مقدار باقی بماند، قیمت در کوتاه‌مدت کاهش خواهد یافت و الگوهای ماهانه و هفتگی اعتبار خود را از دست می‌دهند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله دوج کوین ( Dogecoin ) و عوامل مؤثر بر تغییرات قیمتی آن را بررسی کردیم. همچنین سه تحلیل تکنیکال معتبر با تایم فریم‌های مختلف را در اختیار شما قرار دادیم تا با دید بهتری اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال دوج کوین کنید. خرید و فروش با بهترین قیمت دوج‌ کوین با یک کلیک در دسترس است.

دوج کوین ( Dogecoin ) همچنان با اختلاف بسیار زیادی بالاتر از شیبا اینو و باقی میم‌کوین‌های محبوب بازار در رتبه ۸ سایت کوین مارکت گپ قرار دارد. حمایت‌های نوسانی ایلان ماسک تأثیر بسیاری بر روی قیمت این میم کوین دارد و اگر تمایل دارید که مقداری دوج کوین را خرید و فروش کنید یا برای سرمایه‌گذاری در کیف پول خود ذخیره‌سازی کنید، باید تمام‌وقت شبکه‌های اجتماعی و مصاحبه‌های ایلان ماسک را دنبال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا