کیف پول من

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین ۲۰۲۲

بسیاری پیش بینی کرده بودند که بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱۰۰ هزار دلار معامله می‌شود. اما این پیش بینی ها درست از آب در نیامد و در پایان سال ۲۰۲۱ قیمتی زیر ۵۰ هزار دلار داشت. با توجه به چنین اتفاق هایی؛ تعداد زیادی از افراد به دنبال تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین در سال ۲۰۲۲ هستند تا بدانند دقیقاً در سال جدید چه آینده‌ای در انتظار محبوب ترین ارز دیجیتال وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم تا به توضیح مختصری در مورد این تحلیل بپردازیم و اینکه کمی آگاهی افراد را در این زمینه بالا ببریم تا بتوانند با دقت بیشتری تحلیل‌های خود را انجام دهند و اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنند. اگر قصد دارید تا در این بازار جذاب سرمایه گذاری کنید می‌توانید از صرافی‌های خارجی یا صرافی های داخلی مانند کیف پول من استفاده کنید و ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را خرید و فروش کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بدون شک تحلیل‌های زیادی می توان روی بیت کوین انجام داد و اینکه عوامل بسیار زیادی نیز وجود دارند که می توانند روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیرگذار باشند. اما آنچه که بیشتر از همه مهم است این است که تا زمانی که بیت کوین از ۶۴ هزار دلار عبور نکند بازار نمی تواند صعودی باشد و تا زمانی که به زیر ۳۲ هزار دلار نرسد، نمی توان آن را نزولی در نظر گرفت. پس همان طور که می دانید این ارز دیجیتال کماکان بین این دو بازه در حال نوسان است. در واقع بیت کوین هنوز جهت خود را مشخص نکرده و در این لحظات بی ثبات، بیت کوین با نوسانات بسیار کمی در حال جابجایی است و شرایطی را رقم زده که قیمت آن بین دو بازه باقی مانده و نوسان های کمی را انجام می دهد. در چنین شرایطی معمولاً می‌گویند که یک ارز دیجیتال هنوز جهت خود را انتخاب نکرده است.

معمولاً افراد هدف های متفاوتی از خرید بیت کوین | فروش BitCoin دارند و نمی‌توان به صورت دقیق به همه گفت که در حال حاضر می توانند از چه شرایطی استفاده کنند و این ارز دیجیتال را خریداری کنند. اما مطمئناً برای کسانی که قصد دارند تا در بلند مدت از بیت کوین بهره ببرند، زمانی که قیمت آن کاهش زیادی یافته، می تواند فرصت مناسبی برای خرید باشد. اما اگر افراد می خواهند تریدهای کوتاه مدتی را داشته باشند باید منتظر روند صعودی یا نزولی آن باشند که با توجه به استراتژی معاملاتی خود می‌توانند در زمان های مشخصی ورود یا خروج کنند.

در حال حاضر بیت کوین با توجه به نوساناتی که در اوایل سال ۲۰۲۲ داشته برای اولین بار بعد از ریزش توانست به بالای ۴۵ هزار دلار برسد. می توان گفت که بعد از افت شدیدی که تجربه کرده و به زیر ۳۴ هزار دلار رسیده، می توان این گونه متصور شد که در حال حاضر تنها نوسان های کوتاهی انجام می‌دهد و باید منتظر اخبار بهتر و بیشتری باشیم. در حال حاضر با توجه به رشد هایی که داشته هنوز با سقف قیمتی خود یعنی ۶۸ هزار دلار فاصله زیادی دارد، اما این نکته را یادآور می شویم که با توجه به کاهش هایی که اخیراً بیت کوین تجربه کرده است، باز هم نسبت به چند سال گذشته خود بیش از دو برابر رشد داشته است. در واقع این نوسانات و این فراز و نشیب‌ها چیز جدیدی نیست و همیشه در بازارهای مالی وجود داشته است. بیت کوین هم از این قاعده مستثنا نیست و تغییرات زیادی مطمئنا در طول رسیدن به هدف خود خواهد داشت.

کارشناسان درباره آینده بیت کوین چه می گویند؟

در این بخش از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به بخشی می‌رسیم که نظر برخی فعالان در بازار را تحلیل کنیم. در ابتدا بسیاری تصور می کردند که بیت کوین می تواند در پایان سال ۲۰۲۱ به سقف قیمتی صد هزار دلار برسد، اما اینگونه نشد و نتوانست این سقف قیمتی را لمس کند. اما عده دیگری نیز بر این باورند که در سال ۲۰۲۲ بیت کوین می تواند سقف قیمتی ۱۰۰ هزار دلار را لمس کند و از آن فراتر برود. نظرات در این مورد بسیار زیاد است و ‌نمی توان به طور دقیق به صحبت‌های هر کارشناس استناد کرد. اما آنچه که همه در آن متفق القول هستند این است که بیت کوین به عنوان یک دارایی بسیار ارزشمند نیاز است در سبد سرمایه گذاری هر فردی وجود داشته باشد. حال اینکه چه موقعی این ارز دیجیتال با ارزش را خریداری کنید، بستگی به تحلیل هایی دارد که انجام می دهید.

بیت کوین در طول سال‌هایی که به وجود آمده بارها افزایش ارزش خود را نشان داده و ثابت کرده که به عنوان یک دارایی ارزشمند می تواند سود های خوبی را به افراد صبور برساند. اما این خواسته سرمایه‌گذاران بسیار منطقی است که قصد داشته باشند بدانند روند قیمتی آن تا چه اندازه می‌تواند بالا برود. متاسفانه پیش‌بینی قیمت آنقدر دشوار است و به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که نمی‌توان به صورت دقیق آینده‌ای را برای یک ارز دیجیتال متصور شد. منتها ما سعی می کنیم تا نظر بسیاری از کارشناسانی که در مورد خرید بیت‌کوین اظهار نظر کرده‌اند را در اختیارتان قرار دهیم.

مقاله پیشنهادی: آموزش استخراج بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲

برخلاف پیش‌بینی ها بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۱ نتوانست انتظارات را برآورده کند و به سقف قیمتی خود برسد و در سال جدید با توجه به سقوط بزرگی که داشت، کمی معادلات را برهم زد و پیش‌بینی ها را پیچیده تر کرد. افراطی ترین شکاکان ارزهای دیجیتال می‌گویند که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱۰,۰۰۰ دلار می رسد اما در سمت دیگر بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بیت کوین با یک شیب ملایم به سمت ۱۰۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۲۲ حرکت خواهد کرد.

کیت والتمن، حسابدار عمومی معتبر مستقر در نیویورک و متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال، در نوامبر ۲۰۲۱ گفته: «حرفه‌ای ترین افراد در این فضا بیت‌کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را در سه ماهه اول ۲۰۲۲ یا زودتر پیش‌بینی می‌کنند. حالا باید دید که چقدر این پیش‌بینی‌ها می‌تواند درست باشد و آیا در این فاصله کم بیت کوین می تواند به سقف تاریخی خود برسد یا خیر.

اما اکنون، کارشناسان در حال ارزیابی مجدد صنعت کریپتو به طور کلی هستند، زیرا شرکت‌های بزرگی مانند نایک و سایر برندهای بزرگ به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد از محصولات خود در دنیای دیجیتال هستند. ظهور بازی‌های متاورس، دنیاهای مجازی، محصولات و تجربیات مختلف باعث افزایش محبوبیت آلت‌کوین‌ها می‌شود که احساسات سرمایه‌گذاران را در مورد بیت‌کوین (معروف به رمز ارز اصلی) تغییر داده است.

بسیاری از کارشناسان در پیش بینی یک عدد و تاریخ مردد هستند، و به روند افزایش ارزش بیت کوین در طول زمان اشاره می کنند. جورین تیمر، مدیر کلان جهانی در Fidelity Investments اکتبر گذشته پیش‌بینی کرد که سرمایه‌گذاران باید انتظار افزایش «بسیار پایدار» در ارزش بلندمدت بیت‌کوین را داشته باشند که ناشی از حرکت ارگانیک بازار است، پس باید آستانه ۱۰۰۰۰۰ دلار را در این نزدیکی دید.

کیانا دانیال، بنیانگذار Invest Diva و نویسنده کتاب «سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای آدمک ها» می گوید: «آنچه من از بیت کوین انتظار دارم، نوسانات در کوتاه مدت و رشد در بلندمدت است.»

بیت کوین بخریم یا نه؟

بسیاری از افراد بعد از اینکه نظر کارشناسان در مورد تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین در سال ۲۰۲۲ را می بینند، فکر می‌کنند که باید حتماً در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، ولی شما برای خرید بیت کوین باید تحلیل های بسیار زیادی انجام دهید و مرتباً اخبار را دنبال کنید. مطمئناً نظر کارشناسان می‌تواند بسیار مهم باشد اما همان طور که در بالا هم گفتیم بسیاری از این کارشناسان پیش بینی کرده بودند که بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۱ می تواند سقف قیمتی خود را لمس کند، منتها چنین اتفاقی نیفتاد و شاهد ریزش آن هم بودیم. پس در قدم اول شما باید خودتان دست به کار شوید و تمامی تحلیل ها را انجام دهید. در این بین می توانید از نظر سایر کارشناسان نیز استفاده کنید و سرمایه گذاری های خود را انجام دهید. بدون شک بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال می‌تواند یکی از دارایی های با ارزش برای سرمایه گذاری باشد. اما همانگونه که اشاره شد ورود حوزه های جدیدی به ارزهای دیجیتال باعث شده تا آلت کوین ها هم قدم های بزرگی در جهت رسیدن به محبوبیت بردارند و همین باعث می شود تا کمی میل طرفداران ارزهای دیجیتال به بیت کوین کمتر شود. اما باز هم بیت کوین به عنوان محبوب ترین و اولین ارز دیجیتال شناخته می شود. هر چند که با به وجود آمدن پروژه‌های جدید مطمئنا آن ها نیز فرصت های بسیار خوبی را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا سرمایه گذاری مطمئنی را داشته باشند.

 چگونه بیت کوین بخریم؟

برای خرید بیت کوین می توانید از صرافی های معتبری که وجود دارد، استفاده کنید. بدون شک بهره بردن از صرافی های خارجی بسیار می‌تواند برای شما سودمند باشد. اما مشکلاتی که برای کاربران ایرانی به وجود می‌آید، باعث می شود تا استفاده کردن از این صرافی ها کمی کار را دشوار کند. همان گونه که می دانید به دلیل تحریم‌ها و مشکلات پرداخت بین‌المللی ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم از خدمات صرافی ها استفاده کنیم و حال که بیشتر این صرافی ها قوانینی را وضع کرده‌اند که کاربر در ابتدا باید احراز هویت خود را انجام دهد، طی کردن این مراحل و امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این صرافی ها بسیار سخت شده و کاربران ایرانی نمی توانند سرمایه‌گذاری مطمئنی را در آن ها داشته باشند.

راهکار بهتری وجود دارد و سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند از صرافی‌های داخلی استفاده کنند. یکی از بهترین صرافی های داخلی که به عنوان اولین کیف پول ایرانی ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، کیف پول من است. این صرافی امکان خرید و فروش بیش از ۱۳۰۰ ارز دیجیتال مختلف را به کاربران خود می دهد تا بتوانند هر ارز دیجیتالی را خرید و فروش کنند. همچنین این صرافی ارز های جدیدی که معرفی می شوند را به سرعت به صرافی خود اضافه می‌کند تا کاربران ایرانی بتوانند مانند میلیون‌ها کاربر دیگر امکان خرید این ارزهای با ارزش را داشته باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا