رپورتاژ

مزیت های یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی از جمله زبان های پرطرفدار بین ایرانیان است. به دلیل همسایگی با کشور ترکیه و روابط گوناگون و سابقه تاریخی بین دو کشور افراد بسیاری مایل به برقراری ارتباط و مسافرت و زندگی در کشور ترکیه می باشند.

برای یادگیری این زبان موسسات و دوره های مختلفی برگزار می شود که شما می توانید با انتخاب بهترین دوره به آموزش و یادگیری این زبان بپردازید و به کمک آن به اهداف خود دست یابید.

در این مطلب می خواهیم به مزیت های یادگیری زبان ترکی استانبولی اشاره کنیم و با هم ببینیم که چرا افراد مشتاق به یادگیری این زبان می باشند.

 

ویژگی زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی که زبان مردم کشور ترکیه می باشد و تقریبا در جهان ۷۵ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. همچنین در اروپا شرکت ها و سازمان های معتبر ترکی زبان فعالیت داشته که یکی از این کشورها، کشور آلمان بوده که مهاجرین ترکی زیادی را در خود جای داده و نیز این زبان جزو ۱۵ زبان برتر دنیا تلقی می شود. این زبان همانطور که بیان شد شباهت های بسیاری با زبان فارسی داشته و در جمله سازی با کمی تغییر بسیار نزدیک به زبان فارسی است و اینکه مثلا حروف اضافه در زبان ترکی استانبولی بعد از اسم ها استفاده می شوند.

در زبان ترکی استانبولی، لغات فارسی و عربی فراوانی وجود داشته که یکی از مهم ترین مزیت های این زبان برای عربی و فارسی زبانان برای یادگیری است.

همانطور که بیان شد این زبان در گفتار و نوشتار بسیار ساده و روان بوده و همانطور که خوانده می شود نوشته خواهد شد که این موضوع در املا و بیان کار زبان آموزان را راحت تر می کند. جنسیت ضمایر و اسم ها در بیان در زبان ترکی استانبولی همچون زبان فارسی وجود نداشته و دارای ۲۹ حرف الفبا است.

براساس تحقیقات صورت گرفته این زبان بر بسیاری از زبان های اروپایی مانند زبان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی تاثیرگذار بوده و حتی بسیاری معتقد هستند این زبان از زبان عربی نیز کامل تر است.

 

چرا نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی وجود دارد؟

هر فردی براساس نیاز و شرایطی که دارد به یادگیری زبان های مختلف می پردازد. ضرورت یادگیری زبان ترکی امروزه به دلایل مختلفی وابسته است.

۱. کسب و کار

یکی از این دلایل بحث کسب و کار و تجارت با کشور ترکیه است. فرد یا شرکتی که بتواند با شرکت های ترکیه ای با زبان خودشان به برقراری ارتباط بپردازد می تواند نتیجه بهتری را دریافت نماید و حس اعتماد و صمیمیت بیشتری را رقم بزند.

۲. گردشگری

مورد دیگر بحث کار و معقوله گردشگری در کشور ترکیه است که یکی از کشورهای توریستی در خاورمیانه می باشد. در نتیجه اگر شما زبان ترکی را به خوبی صحبت نمایید می توانید در این زمینه در ایران و ترکیه مشغول بکار شوید و درآمد خوبی را کسب نمایید.

۳. تحصیل

دلیل دیگر برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بحث تحصیل می باشد. امروزه دانشگاه های کشور ترکیه در برخی از رشته ها و مقاطع، جایگاه خوبی در جهان داشته و تحصیل در این دانشگاه ها هدف برخی از افراد می باشد که یادگیری زبان ترکی برای تحصیل و مهم تر از آن زندگی در آن کشور در زمان تحصیل بسیار مهم می باشد.

۴. مهاجرت

بحث دیگر موضوع مهاجرت به کشور ترکیه است که افراد به دلایل مختلف برای زندگی این کشور را انتخاب می کنند در نتیجه یادگیری زبان ترکی استانبولی از مهم ترین مواردی است که باید به آن بپردازند.

سفر به این کشور نیز که بسیار در بین ایرانیان رواج دارد عامل بعدی برای یادگیری این زبان است تا بتوانند براحتی ارتباط برقرار کرده و اوقات خوشی را سپری نمایند.

این موارد از مهم ترین دلایل برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بودند که به آن ها اشاره شد.

 

آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است؟

زبان ترکی استانبولی به دلایل مختلف یکی از آسان ترین زبان های دنیا مخصوصا برای ایرانیان محسوب می شود همچون تاریخ و فرهنگ نزدیک و روابط بین دو کشور در گذشته و نیز مدل زبان ترکی استانبولی که هر چیز را که می نویسید همانطور نیز خواهید خواند که خود باعث روان شدن و یادگیری آسان این زبان است.

این زبان دارای واژگان و قواعد مشترک با زبان ایرانی نیز هست که باعث می شود زبان ترکی استانبولی برای ایرانیان آسان تر جلوه کند. البته این نکته هم قابل توجه است که سختی و آسانی یک زبان به خود زبان آموز نیز مرتبط بوده و اگر زبان آموز به دلایلی نتواند با زبان ارتباط برقرار کرده و شرایط مناسبی برای یادگیری زبان نداشته باشد و موارد دیگر از این قبیل این زبان نیز می تواند برای او سخت جلوه نماید. در نتیجه توصیه می شود برای یادگیری زبان ترکی استانبولی و یا هر زبانی بدون هیچ گونه تصور و دیدگاهی اقدام به یادگیری نمایید و سعی کنید با استفاده از منابع معتبر و خوب، کلاس ها و اساتید و افراد با تجربه به یادگیری بپردازید.

 

آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا با سابقه بیش از ۱۵ سال آموزش زبان های خارجی دارای دپارتمان مجزا برای آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد.

این آموزشگاه با توجه به اهمیت این زبان به صورت جدی با تشکیل یک تیم حرفه ای به آموزش این زبان به صورت حضوری و آنلاین به شکل های گروهی، نیمه گروهی و خصوصی پرداخته است.

کلاس های زبان ترکی با استفاده از بهترین اساتید و منابع آموزشی و با بهره گیری از بهترین متدهای آموزشی توسط موسسه زبان دهخدا برگزار می شوند.

کلاس های آنلاین در بستر اختصاصی موسسه برگزار می شوند که دارای تمامی امکانات یک کلاس آموزشی می باشند که یک شبیه ساز بسیار خوب از کلاس حضوری هستند.

کلاس های زبان ترکی با تمرکز بر روی مهارت گفتاری به آموزش ۳ مهارت دیگر زبان ترکی به صورت همزمان می پردازند که برای شرکت در این کلاس ها تعیین سطح و مشاوره به صورت رایگان است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا