برنامه نویسیرپورتاژ

مدت زمان یادگیری PHP چقدر طول میکشه [2023]

مدت زمان یادگیری php چقدر است؟ برای اینکه به یک متخصص برنامه نویس php تبدیل شویم چه مباحثی را باید یادبگیریم؟ این سوالی است که معمولا افراد قبل از ورود به حوزه برنامه نویسی میپرسند! پاسخ به این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن نقشه راه است، در این آموزش با ما همراه باشید تا مدت زمان یادگیری php و نقشه راه آن را بررسی کنیم…

مدت زمان یادگیری php چقدر طول میکشه؟

به گزارش سایت آموزشی وبسافت3 : آموزش php هم میتواند بسیار ساده و لذت بخش باشد و هم سخت و طاقت فرسا و این موضوع کاملا به این نکته بستگی دارد که شما چطور و از چه مسیری اقدام به یادگیری میکنید اگر نقشه راه درستی داشته باشید و از قبل برای آن برنامه ریزی کنید و آماده باشید مدت زمان یادگیری php نهایتا 5 ماه طول میکشد در غیر این صورت افرادی بودند که بیش از یک سال درگیر یادگیری مباحث مختلف php بودند و در نهایت هم به تخصصی که مد نظرشات است نرسیدند. با این توضیح امیدوارم پاسخ روشنی به سوال مدت زمان یادگیری php چقدر طول میکشه دریافت کرده باشید…

آموزش php پروژه محور

اگر به دنبال یک دوره آموزشی جامع وپروژه محور هستید و میخواهید صفر تا صد php را در کمترین زمان ممکن یادبگیرید پیشنهاد میکنم از دوره آموزش php پروژه محور در سایت وبسافت3 استفاده کنید این دوره با هدف پرورش متخصص برای بازار کار برنامه نویسی php توسط رضاحیدری (مدرس دوره) تولید شده و تاکنون افراد زیادی در این دوره شرکت کردند و وارد بازار کار شدند. پیشنهاد میکنم روی لینک زیر کلیک کنید و نظرات ویدیویی شرکت کنندگان این دوره را ببینید :

https://websoft3.com/php-training-course/

پیش نیاز php

اولین و مهم ترین نکته ای که قبل از شروع یادگیری زبان برنامه نویسی php باید بدانید این است که پیش نیاز php چیست؟ آیا اصلا php پیشنیاز دارد؟ نمیتوانیم بطور قطع پاسخ این سوال را “بله” یا “خیر” دهیم اما اگر از باتجربه ها بپرسید میگویند بله بهتر است قبل از اینکه سراغ یادگیری php بروید زبان های html و css را بلد باشید، html و css برای فرانت اند و طراحی المان های ظاهری وب بکار میروند درواقع شما برای اینکه خروجی برنامه هایی که با php نوشتید را صفحه وب بهتر نمایش دهید باید از html و css استفاده کنید بنابراین بهتر است از قبل با کدنویسی html و css آشنا باشید…

 

کدنویسی HTML و CSS

شاید بپرسید html و css دقیقا چه نقشی در برنامه نویسی وب دارد؟ اگر بخواهیم خیلی ساده پاسخ این سوال را بدهیم باید بگوییم شما هر المانی که میخواهید در صفحه وب نمایش دهید باید از کدهای html css استفاده کنید و ارتباط آن با برنامه نویسی php اینگونه است که اطلاعات از طریق php تولید میشود در دیتابیس ثبت میشود و درنهایت برای نمایشی بهتر و شکیل تر با html و css در صفحه وب نمایش داده میشود. توجه کنید که با html css نمیتوانید اطلاعاتی را در دیتابیس ذخیره کنید یا عملیات محساباتی و… انجام دهید! صرفا برای طراحی ظاهر صفحه بکار میرود.

 

آموزش html css

آموزش html css نسبت به php بسیار ساده تر است و تایم آن هم نسبت به مدت زمان یادگیری php هم کوتاه تر است. شاید بپرسید html و css هرکدام بصورت مجزا چه نقشی در طراحی صفحات وب دارند؟ با یک مثال از دنیای واقعی میتوانیم پاسخ این سوال را بدهیم درواقع اگر صفحه وب را به یک ساختمان تشبیه کنیم، اسکلت و بدنه ساختمان، مربوط به کدهای html است و طراحی،  رنگ و لعاب و دکوراسیون داخلی هم مربوط به کدهای css میباشد.

با توجه به مثال بالا دو نکته بسیار مهم در یادگیری html css وجود دارد که حتما باید رعایت کنید نکته اول این است که این دو زبان را باید همزمان با هم یادبگیرید و استفاده کنید و دو اینکه بصورت پروژه محور یادبگیرید تا بتوانید در کمترین زمان یادبگیرید. اگر بدنیال یک مبنع مطمئن برای یادگیری میگردید میتوانید از آموزش html css رایگان در سایت وبسافت3 استفاده کنید. برای مشاهده رایگان آموزش ها روی لینک زیر کلیک کنید :

https://websoft3.com/html-css-toturial/

 

نقشه راه یادگیری php

داشتن یک نقشه راه مناسب  تاثیر مستقیم در مدت زمان یادگیری php دارد اگر میخواهید در زمان کمتری و با لذت برنامه نویسی php را یادبگیرید باید بدانید دقیقا از کجا باید شروع کنید و چه مسیری را طی کنید اگر نقشه راه درستی برای آن داشته باشید مدت زمان یادگیری php نهایتا 5 ماه است در غیر این صورت ممکن است بیش از یک سال درگیر یادگیری php باشید و چه بسا در نهایت هم به تخصصی که مد نظرتان است نرسید. در ادامه مراحل و نقشه راه یادگیری php را قدم به قدم شرح میدهیم :

مرحله اول : مباحث مقدماتی php

برای یادگیری php در ابتدا لازم است مباحث مقدماتی آن را یادبگیرید این مباحث شامل نحوه نوشتن کدهای php، متغیرها، آرایه ها، شرط ها، حلقه ها و تواقع کاربردی php میباشد. در این مرحله شما صرفا با برنامه نویسی زبان php آشنا میشود.

https://www.w3schools.com/php/

مرحله دوم : برنامه نویسی تابعی Functional

در مرحله دوم یادگیری php باید برنامه نویسی تابع محور یا فانکشنال را یادبگیرید تعریف و استفاده از تابع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که کاربردی ترین و متداول ترین ابزاری که در طول برنامه نویسی استفاده میکنید تابع (فانکشن) است بنابراین در این بخش باید بخوبی نجوه ایجاد تابع و جزئیات آن را یادبگیرید.

 

مرحله سوم : شی گرایی Object Oriented (OOP)

اگر با برنامه نویسی آشنا باشید حتما اسم شی گرایی را شنیدید با یادگیری مفهوم شی گرایی، یک نگاه جدید و متفاوت نسبت به برنامه نویسی در شما ایجاد میشود که کارتان را بسیار ساده و لذت بخش میکند. شی گرایی قرار است به شما کمک کند کدها را کوتاه تر و حرفه ای تر بنویسید. بنابراین در این مرحله باید بخوبی مفهوم شی گرایی (OOP) را یادبگیرید.

 

مرحله چهارم : برنامه نویسی به مدل MVC

مدل MVC یک الگو و استاندارد جهانی برای مدیریت و اجرای پروژه های برنامه نویسی است که هر برنامه نویس حرفه ای باید آن را بلد باشد در مدل MVC شما قرار نیست کدها و توابع جدیدی از برنامه نویسی یادبگیرید بلکه به شما کمک میکند ساختار کدهای برنامه را بصورت سازمان یافته تری مدیریت کنید در پایان این مرحله شما تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای php شدید.

 

مرحله پنجم : استفاده از فریم ورک (لاراول)

شما تا قبل از این مرحله تمامی مباحث مورد نیاز در php را یادگرفتید اما برای اینکه وارد بازار کار بشید باید به یک فریم ورک هم مسلط باشید محبوب ترین فریم ورک برنامه نویسی در php بطور قطع لاراول است که معمولا برای اجرای پروژه های برنامه نویسی php از آن استفاده میکنند بنابراین تسلط به لاراول میتواند درآمد شما را در بازار کار php تضمین کند.

توجه : مهم ترین نکته ای که در یادگیری php باید رعایت کنید ترتیب و سلسله مراتب یادگیری مباحث است بعنوان مثال شما نمیتوانید قبل از اینکه MVC را یادبگیرید سراغ لاراول برید یا بدون آشنایی با مبحث شی گرایی اقدام به یادگیری MVC کنید! بنابراین حتما حتما باید ترتیب و سلسله مراتب مباحث را رعایت کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن با لذت و براحتی مباحث را یادبگیرید.

 

از کجا شروع کنم؟

اگر از صفر میخواید شروع کنید همانطور که ابتدای مقاله هم گفتیم بهتر است از html css شروع کنید که لینک آموزش رایگان آن را هم قرار دادیم اما اگر با html css آشنا هستید و میخواهید برنامه نویسی php را شروع کنید پیشنهاد میکنم از آموزش php رایگان در سایت وبسافت3 شروع کنید. لینک زیر را باز کنید و 10 جلسه ابتدایی آموزش php از صفر را بصورت آنلاین ببینید و لذت ببرید…

https://websoft3.com/آموزش-php-مقدماتی-رایگان/

 

مشاوره قبل از شروع آموزش

پیشنهاد میکنم قبل از شروع آموزش از یک متخصص در این حوزه مشورت بگیرید، مسیر یادگیری شما میتواند بر اساس هدف نهایی شما متفاوت باشد بعنوان مثال اگر هدف نهایی شما طراحی سایت است و میخواهید سریع تر وارد بازار کار طراحی سایت شوید این مسیر برای شما مناسب نیست. بنابراین یک مشاوره خوب میتواند شما را خیلی سریع تر به هدف نهایی برساند.

رضا حیدری مدرس دوره های تخصصی برنامه نویسی php، طراحی سایت، وردپرس و سئو در سایت وبسافت3 میباشد که میتوانید از طریق سایت یا حتی مستقیم در اینستاگرام با ایشان ارتباط بگیرید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید. آیدی رضا حیدری در اینستاگرام @websoft3_com است که میتوانید همین الان به ایشان پیام دهید و در خصوص یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

1 دیدگاه

  1. ممنون محتوای کاملی بود پیشنهادم برای دوستانی که با هدف بازار کار میخوان آموزش php ببینن اینه که در نهایت تمرکزشون رو بزارن روی یک فریم ورک و کار با یک فریم ورک رو خوب مسلط بشن که طبق محتوای شما فریم ورک لاراول در حال حاضر بهترین هست اگر هم میخواید توی بازار طراحی سایت فعالیت کنید بهتره php رو در راستای وردپرس یاد بگیرید چون سیستم وردپرس هم کاملا با php طراحی و پیاده سازی شده و برنامه نویسان وردپرس میتونن از فرصت های شغلی که در وردپرس وجود داره استفاده کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا