آموزشنرم افزارهک و امنیت

حذف غیر قابل بازیابی اطلاعات

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که خواسته باشید فایل ها و یا اسنادی را از روی سیستم تان به نحوی پاک کنید که دیگر افراد نتوانند به هیچ وجه به آن ها دسترسی داشته باشند یا با استفاده از نرم افزارهای بازیابی ، آن ها را برگردانده و از آنها استفاده نمایند. معمولا وقتی می خواهیم رایانه خود را بفروشیم و یا این که آن را برای تعمیر به دست افراد غریبه بسپاریم لازم است این کار را انجام دهیم .


می دانیم که با پاک کردن ساده و یا فرمت کردن هارد اطلاعات آن ازبین نمی رود.
نرم افزار steganos privacy suit این قابلیت را دارد که هر فایلی که بخواهیم از شرش خلاص شویم را به کل نابود کند و کاری کند که دیگر قابل برگشت نباشد. برای انجام این کار مراحل زیر را پیگیری می کنیم:
از پنجره اصلی نرم افزار گزینه shredder را انتخاب می کنیم.در پنجره باز شده با کلیک روی دکمه Add folder می توانیم پوشه ای را که می خواهیم پاک کنیم انتخاب کنیم. همچنین اگر بخواهیم چند فایل را که در پوشه های مختلف قرار دارند پاک کنیم می توانیم روی دکمه Add file کلیک کنیم.
پس از انتخاب و اضافه کردن فایل ها و پوشه های مورد نظر به لیست روی دکمه Destroy کلیک می کنیم. سپس در پنجره باز شده گزینه ok را انتخاب می کنیم.
حالا آنقدر صبر می کنیم تا عملیات پاکسازی به پایان برسد، وپس از آن روی دکمه ok کلیک می کنیم.
با این کار تمام اطلاعاتی که انتخاب کرده بودیم از هارد دیسک حذف فیزیکی شدند یعنی دیگر قابل بازیابی نیستند.
نکته:
حتما به این نکته توجه داشته باشید که زمانی به حذف فیزیکی اطلاعات می پردازیم که اطمینان داشته باشیم به آن اطلاعات هیچ نیازی نداریم . چون این کار، اطلاعات مورد نظر را برای همیشه نابود می کند. پس عجله در این کار ، نتیجه ای جز پشیمانی برای شما نخواهد داشت.

 

برای پاکسازی کل هارد دیسک می توانیم به سربرگ complete shredder در پنجره shredder برویم.
سپس با انتخاب گزینه start تمام اطلاعات موجود در هارد دیسک پاک می شوند.
نکته:
دقت داشته باشید که انجام این عمل یعنی پاکسازی کل هارد دیسک را فقط زمانی انجام دهید که از این کار اطمینان دارید زیرا با این کار تمام فایل های ما از بین می روند و دیگر قابل برگشت نیستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا