آموزشسخت افزارنرم افزارویندوز

آموزش ایجاد پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ بدون از دست دادن اطلاعات

نحوه پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ بدون از دست رفتن اطلاعات

پارتیشن بندی هارد مهم است زیرا اطلاعات شما برای شما مهم است! پارتیشن همچنین به اطلاعات شما کمک می کند تا در یک نظم مناسب نگهداری شوند. با انتشار سیستم عامل های جدید، هنگامی که شما ویندوز نصب می کنید، ممکن است نیاز به ایجاد پارتیشن داشته باشید. از سوی دیگر، مهمترین نکته این است که ایجاد یک پارتیشن ویندوز ۱۰ بدون از دست دادن داده ، به این معنی است که شما اطلاعات خود را از هارد دیسک خود از دست نمی دهید.

چرا لازم است یک پارتیشن را در ویندوز ۱۰ ایجاد کنید؟

هنگامی که شما در مورد پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز ۱۰ صحبت می کنید، اولین چیزی که مورد نیازاست، نیازبه فضای خالی است، می باشد. علاوه بر این، شما مجبور به ایجاد یک فضای کامل برای هارد دیسک خود هستید. گاهی اوقات، با توجه به اطلاعات شخصی خود، یک پارتیشن را در ویندوز ۱۰ هارد دیسک ایجاد می کنید.

مشکل دیگر که ما بارها با آن روبرو هستیم، سرعت ویندوز است. بنابراین، ایجاد یک پارتیشن ویندوز ۱۰ بدون از دست دادن داده ها، سرعت ویندوز شما را افزایش می دهد.

توجه داشته باشید:هنگامی که یک پارتیشن بزرگ در کامپیوتر شما وجود دارد، شما فقط یک کامپیوتر جدید را خریداری می کنید، سپس شما باید آن را به ۲-۳ پارتیشن تقسیم کنید. علاوه بر این، شما می توانید آنها را تغییر اندازه دهید و فضای غیر اختصاصی را از هارد دیسک ویندوز ۱۰ خود دریافت کنید.

ایجاد پارتیشن ویندوز ۱۰ با استفاده از مدیریت دیسک:

مدیریت دیسک هنوز در ویندوز ۱۰ وجود دارد. مدیریت دیسک توانایی ایجاد یک پارتیشن ویندوز ۱۰بدون از دست دادن داده ها است.

۱-Windows 10 Disk Management را باز کنید

مدیریت دیسک به شما اجازه می دهد تمام پارتیشن های هارد دیسک خود را در ویندوز ۱۰ انجام دهید. برای باز کردن مدیریت دیسک،

  • به Cortana بروید (منوی شروع)> “Disk Management”رابنویسید.
  • روی “Create and Format hard disk Partitions” کلیک کنید.

در اینجا شما می توانید پارتیشن دیسک های مختلف را ببینید. اگر هارد دیسک شما تقسیم بندی نباشد، شما باید این را به صورت دستی انجام دهید.

۲-ایجاد یک جلد جدید با استفاده از فضای غیر اختصاصی:

شما می توانید فضای غیر اختصاصی را مشاهده کنید، حالا باید پارتیشن اول را از اینجا بسازید. اگر می خواهید پارتیشن سیستم را گسترش دهید،

توجه: اگر می خواهید پارتیشن سیستم را گسترش دهید، می توانید فضای Unallocated در آنجا را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید، غیر اختصاص داده شده،تنها برای ایجاد پارتیشن ویندوز ۱۰ بدون استفاده از داده یا گسترش سیستم پارتیشن استفاده خواهد کرد.

۳-فضای مورد نیاز برای پارتیشن جدید ویندوز ۱۰:

شما باید اندازه خود را برای ایجاد پارتیشن جدید هارد دیسک ویندوز ۱۰ بدهید. اندازه باید در مگابایت باشد. اندازه شما باید در حد فضای غیر اختصاصی موجود باشد. در غیر این صورت، برخی از خطاها را نشان می دهد.

از سوی دیگر، اندازه پارتیشن های جدید خود را محاسبه کنید و آن را در اینجا قرار دهید. روی بعدی کلیک کنید.

در حال حاضر شما با موفقیت یک پارتیشن ویندوز ۱۰ را بدون از دست دادن داده ها ایجاد کردید.

ایجاد پارتیشن ویندوز ۱۰ با استفاده از نرم افزار شخص ثالث:

EaseUs Partition Manager یکی از بهترین نرم افزارهای جادویی برای تغییر اندازه و یا ایجاد یک پارتیشن ویندوز ۱۰ بدون از دست دادن داده ها است. از طریق دانلود نرم افزار EaseUs Master، شما می توانید اطلاعات شخصی، فایل های پشتیبان و پوشه ها و بسیاری از وظایف را با استفاده از این نرم افزار اصلی بازیابی کنید.

 

نکته: در زمانی که چارچوب در مدیریت دیسک کار می کند نمیتواند تقسیم را گسترش دهد به این دلیل که فضای غیر اختصاصی پشت آن وجود ندارد، نرم افزار EaseUS Partition Master می تواند به شما کمک کند.

  • AOMEI Partition Assistant نرم افزاری است که از طریق آن می توانید پارتیشن ویندوز ۱۰ را تغییر دهید. دانلود نرم افزار AOMEI پارتیشن و تغییر اندازه آن را آسان می کند. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به راحتی اندازه پارتیشن هارد دیسک خود را حفظ کنید.

در نهایت، نتیجه گیری درباره پارتیشن هارد دیسک چیست؟
ما در مورد چگونگی ایجاد یک پارتیشن هارد دیسک بدون از دست رفتن اطلاعات بحث کردیم. علاوه بر این، ما این را با استفاده از نرم افزار دیده ایم. همه ما می دانیم که نرم افزار زیادی وجود دارد اما هر نرم افزار می تواند به هارد دیسک شما آسیب برساند. بنابراین، در انتخاب یک نرم افزار از اینترنت خطرناک نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا