سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.

کدام زبان برنامه نویسی برای هک کردن مفید است

کدام زبان برنامه نویسی برای هک کردن مفید است

از آنجا که برنامه نویسی برای هک ضروری است، زیرا هکر کسی است که یک پروتکل یا امنیت برنامه ای را که در یک زبان برنامه نویسی خاص برنامه ریزی شده است را تجزیه می کند و هکر یک برنامه را هک می کند تا منطق برنامه را درک کند، آن را پیدا کند و از آن بهره برداری کند. بنابراین یک هکر باید چند زبان برنامه نویسی را برای تکمیل کار خود یاد بگیرد. بنابراین زبان های برنامه نویسی مهم را برای هکرها و جایی که آنها را استفاده میکند باید یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی برای هکرها

بسیاری از زبان های کامپیوتری وجود دارد اما برای هدف هک کردن چند مورد نیاز است زیرا در اکثر موارد به هدف بستگی دارد. اساسا سه بخش وجود دارد: هک وب وتست نفوذ، نوشتن Exploit و مهندسی معکوس و هر کدام از آن نیاز به برنامه نویسی متفاوت دارد.

زبان های برنامه نویسی برای هک وب و تست نفوذ

اگر شما علاقه مند به هک کردن و هک کردن وب هستید، پس باید زبان های زیر را در حداقل سطح پایه و متوسط ​​آموخت.

• HTML: پایه واساس وب هست و HTML مهمترین و اساسی ترین زبان نشانه گذاری است. برای شناخت عمل وب، پاسخ، ساختار و منطق، باید به خوبی آن را بدانید. HTML نشانه گذاری استاتیک است.

• جاوا اسکریپت:جاوا اسکریپت بیشترین استفاده را در برنامه نویسی سمت سرور دارد شما باید آن را در حالت اولویت بالا یاد بگیرید. درک منطق کد جاوا اسکریپت می تواند به شما در پیدا کردن نقص در وب برنامه کمک کند.

SQL: SQL یک زبان برنامه نویسی پایگاه داده است. هر یک از داده ها در پایگاه داده ذخیره می شود، بنابراین شما باید در مورد برنامه نویسی پایگاه داده و آسیب پذیری بدانید زیرا این حساس ترین بخش وب است.

PHP: PHP محبوب ترین زبان برنامه نویسی پویا است، بر خلاف جاوا اسکریپت این زبان برنامه نویسی سمت سرور است. پی اچ پی به شدت به هر مبتدی در آزمایش هک و نفوذ توصیه می شود.

زبان برنامه نویسی برای نوشتن و بهره برداری

نوشتن Exploit بخش پیشرفته هک کردن است، به سطح بالاتر زبان برنامه نویسی نیاز دارد. هر هکر حرفه ای باید بداند که Exploit Writing می تواند در هر زبان برنامه نویسی مانند C، C ++، Ruby، Python و غیره باشد.

• C: مادر تمام زبان برنامه نویسی، C بیشترین استفاده را در ایجاد نرم افزار برای لینوکس، ویندوز و غیره … با این حال آن را نیز برای Exploit نوشتن و توسعه استفاده می شود. من ترجیح می دهم ابتدا C را یاد بگیرم و همچنین به شما توصیه کنم.

• پایتون: پایتون بیشتر زبان مورد استفاده برای نوشتن استثنائی است. به شدت توصیه می شود که برنامه نویسی سوکت پایتون را بیاموزید، زیرا به ایجاد فراگیری یادگیری کمک می کند.

• روبی: یک زبان برنامه نویسی هدف گرا ساده اما پیچیده. روبی در نوشتن سوء استفاده بسیار مفید است. این برای اسکریپت مترpreter استفاده می شود و آیا می دانید چارچوب Metasploit خود را در روبی برنامه ریزی شده است.

زبان برنامه نویسی برای مهندسی معکوس

• مجمع زبان: مجمع زبان سطح پایین زبان برنامه نویسی اما بسیار پیچیده است. می توان یک سخت افزار یا نرم افزار ماشین را با استفاده از زبان Assembly تایید کرد. مهندسین معکوس از زبان Assembly استفاده می کنند و اگر شما می خواهید یاد بگیرید که معکوس کنید، باید زبان Assembly را یاد بگیرید.

 

چه امتیازی می دهید؟
امتیاز 3.25 ( 32 رای )
۴ نظر تا کنون ثبت شده است
محیا گفته : چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷

ممنونم بابت توضیحات خیلی خوبتون

شکیب گفته : شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

سلام

عالی بود ممنون.

من خیلی سر در گم بودم که با توضیحاتی که دادید سر در گمیم رفع شد

فرازر گفته : یکشنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

سلام
ببخشید آیا باید تمام این زبان هارو یاد بگیریم

اتابک گفته : دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸

بستگی به خودتون داره، ۱ زبان رو یاد بگیرید بقیه رو هم یاد میگیرید

گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمامی حقوق این سایت متعلق به لرنچی میباشد