آموزشاپلیکیشن ها

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم | آموزش تصویری و گام به گام

نحوه دریافت تیک آبی اینستاگرام

بسیاری از طرفداران شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور دقیق نمیدونند که تیک آبی در اینستاگرام چه کاربردی داره ؟ این سوال برای خیلی ها به وجود اومده که تیک آبی اینستاگرام چیه یا شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام چی هست ؟ آیا این تیک آبی قابل خریداریست یا تنها به برخی از افراد خاص داده میشه ؟!

اینها تعدادی از مجموعه سوالات مطرح شده در مورد تیک آبی اینستاگرام هستند و ما امروز میخوایم به تمام اونها پاسخ بدیم. اما اول بگذارید توضیح بدیم که به طور مشخص در مورد چه چیزی قراره صحبت کنیم.

تیک آبی چیست ؟

حتما در شبکه اجتماعی اینستاگرام متوجه شدید که برخی از افراد عمدتا مطرح و مشهور در کنار نام کاربری خودشون یک نشان آبی رنگ دارند. این نشان شناسایی که به تیک آبی در اینستاگرام معروف شده نشون میده که این اکانت، حساب کاربری اصلی فرد مورد نظر هست.

بگذارید کمی واضح تر توضیح بدم، ساخت اکانت جعلی یا فیک در شبکه های مجازی اتفاقی متداول هست. شما با جستجو بازیگر، ورزشکار، سیاست مدار یا هر فرد مشهور دیگه در یک شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام، با ده ها اکانت مختلف به نام همون فرد مواجه میشید.

به طور مثال اگه نام شهاب حسینی رو در قسمت جستجو های اینستاگرام سرچ کنید، با ده ها اکانت به نام شهاب حسینی مواجه میشید که اکثرشون ادعا میکنن که اکانت اصلی این بازیگر هستند. در این حالت چگونه میشه حساب اصلی شهاب حسینی رو از اکانت های فیک تشخیص داد ؟

تیک آبی در اینستاگرام به همین منظور طراحی شده ، وجود نشان آبی در یک حساب کاربری به معنای این هست که شما در صفحه رسمی فرد مورد نظر در اینستاگرام هستید. شما با دیدن نشان آبی متوجه خواهید شد که میتونید حساب اصلی رو از اکانت های فیک اینستاگرام، تشخیص بدید. به تصاویر زیر که مربوط به اکانت اصلی و اکانت فیک شهاب حسینی هست، توجه کنید.

چه اکانت هایی در اینستاگرام تیک آبی دریافت خواهند کرد ؟

اینستاگرام معمولا به افراد معروف و برند های مشهور، شرکت ها و سازمان های شناخته شده و حتی صفحه رسمی برنامه های تلویزیونی که طبیعتا فالوور های زیادی هم دارند، تیک آبی رو اهدا میکند، اما برخی از افراد هستند که به تازگی مطرح شده‌ اند و خیلی شناخته شده نیستند، اما فالوور های نسبتا زیادی دارند که تعداد اونها رو به رشد هست و چند اکانت فیک هم برای اونها ساخته شده است. اشخاصی مثل بازیگر های تازه مطرح شده در این دسته قرار میگیرند، این افراد میتونن از اینستاگرام درخواست کنند که نشان شناسایی به اکانت اونها اضافه بشه، اینستاگرام هم بر اساس الگوریتم های خودش تشخیص خواهد داد که این اکانت تیک آبی میخواد یا نه.

به طور کلی اینستاگرام بر اساس چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن به حساب های کاربری تیک آبی میده.

  1. اصالت : اصالت یعنی شما باید نماینده یک شخص، یک برند، سازمان یا یک اتفاق ویژه باشید تا بتونید نشان شناسایی دریافت کنید، اینستاگرام با روش هایی اصالت یک اکانت رو نسبت به اکانت های فیک تشخیص میده.
  2. منحصر به فرد : حساب کاربری باید خاص، یکتا و منحصر به فرد باشه، اینستاگرام اکانت های عمومی و پرتکرار رو تایید نمیکنه. اکانت هایی که تصاویر خنده دار منتشر میکنند، محتوای دیگر اکانت ها رو کپی میکنند یا فن پیج ها و حساب هایی از این دست، هرگز تیک آبی دریافت نخواهند کرد.
  3. کامل : حساب اینستاگرام باید کامل باشه، کامل بودن بیوگرافی، تصویر نمایه، داشتن چند پست و چند هزار دنبال کننده، نشون میده یک اکانت به صورت کامل و با یک هدف تولید شده است. همچنین وقتی در قسمت بیوگرافی لینک دیگر شبکه های اجتماعی خود مانند توییتر و یوتیوب رو قرار میدید، اینستاگرام به شما تیک آبی نخواهد داد.
  4. برجسته : حساب کاربری برجسته به حساب کاربری گفته میشه که زیاد جستجو میشه، یعنی مردم به دنبال اون هستند، فالوور زیاد داره، فعالیت میکنه، کامنت و لایک زیادی میگیره، در سایت های مختلف به اون اشاره شده یا در موردش مطلب منتشر شده و … چنین مشخصاتی نشون میده که اکانت برجسته و معتبر هست.

روش های گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیه ؟

حالا که با هدف ها و شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام آشنا شدیم، روش هایی رو پیشنهاد میکنیم که جزو شرایط گرفتن نشان شناسایی اینستاگرام است.

پیرو چهار شاخصه گفته شده اینستاگرام قدم بردارید

اولین قدم برای دریافت تیک آبی، شناخت چهار شاخصه اینستاگرام برای دادن نشان آبی و قدم برداشتن در راه اونها هست. چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن که در بالا توضیح دادیم، باید در اکانت شما نمود پیدا کنه تا در دایره اکانت هایی که ممکنه نشان آبی دریافت کنند، قرار بگیرید.

به طور مثال وقتی اینستاگرام میگه به اکانت های عمومی نشان آبی نمیده به این معناست‌ که یک اکانت تفریحی یا سرگرمی به طور کلی نباید برای دریافت نشان آبی تلاش کنه. همچنین اکانت های تازه کار و ناقص هرگز نشان آبی دریافت نمیکنند، حتی اگه منصوب به شخص مشهوری باشند.

گام برداشتن در راه چهار شاخصه اینستاگرام، اولین راه برای دریافت تیک آبی است.

از اینستاگرام درخواست کنید تا تیک آبی به اکانت شما بده

ارسال درخواست گرفتن تیک آبی یکی از اصلی ترین شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام هست. به این منظور باید وارد اکانت خودتون بشید و به قسمت پروفایل برید. با لمس منوی سه خط در قسمت بالا سمت راست صفحه و لمس گزینه تنظیمات (به شکل چرخ دنده) وارد بخش Settings یا تنظیمات بشید. به بخش Account و سپس Request Verification برید و با ارسال نام کامل و تصویر یک کارت شناسایی مانند کارت ملی یا کارت گواهی نامه رانندگی، احراز هویت خودتون رو تکمیل و درخواست رو ارسال کنید.

واجد شرایط بودن به معنای تضمینی برای دریافت نشان شناسایی نیست، شاید اکانت شما همه شرایط رو داشته باشه اما باز هم تیک آبی نگیره، تشخیص نهایی این کار بر عهده اینستاگرام است.

تا میتونید فالوور جمع کنید

داشتن تعداد زیاد فالوور به شما در اینستاگرام اعتبار میبخشه. اگه به سرعت تعداد فالوور های شما افزایش پیدا کنه، احتمال دیده شدنتون توسط عوامل اینستاگرام بیشتر خواهد شد. البته دقت کنید که اکثر فالوور ها باید فعال باشند؛ پس به فکر فالوور های فیک نباشید که شما رو حسابی از این تیک آبی دور میکنه. ترند شدن و افزایش فالوور، کمک زیادی به دریافت تیک آبی خواهد کرد، البته برای این اتفاق باید محتوای خوب تولید کنید.

فعالیتتون رو افزایش بدید

مطمئن باشید اگه تعداد فالوور های شما هم بسیار بالا باشه، هنگامی که مسئول بررسی تیک آبی اینستاگرام به صفحه شما سر بزنه، با دیدن این که آخرین فعالیت شما مربوط به ماه پیش هست، سریع پروفایل‌ شما رو میبنده و به سراغ بعدی میره. بنابراین حتما فعالیت‌ زیادی داشته باشید.

اگه فیک پیج و فن پیج ندارید خودتون بسازید

داشتن چند پیج فیک باعث میشه اینستاگرام روی شخص شما حساس بشه و بخواد اکانت اصلی شما رو از باقی پیج های تقلبی جدا کنه. بهتره با ریپورت کردن همون پیج های فیک و نوشتن این توضیح که پیج های تقلبی زیادی با اسم شما ساخته شده اند، به فرآیند گرفتن تیک آبی سرعت ببخشید. از طرفی داشتن تعدادی فن پیج باعث میشه تا اینستاگرام برای جلوگیری از گمراه شدن کاربران بر اساس نام اکانت، توجه بیشتری به صفحه شما بکنه.

امیدواریم از این مقاله آموزشی نهایت استفاده را برده باشید. در صورتی که در مورد روند کار با ابهام مواجه شدید و یا سؤالی داشتید، حتماً آن را از طریق بخش نظرات با ما مطرح کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا