اندرویدسیستم عامل

نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید | افزایش حافظه ذخیره سازی در اندروید

آموزش پیدا کردن و حذف فایلهای تکراری در موبایل

پر شدن فضای ذخیره سازی در موبایل می تواند باعث شود که گوشی اندرویدی شما احساس قدیمی بودن کند و بسیار کند و کم سرعت شود. یک راه آسان برای پاک کردن مقداری فضا، حذف فایل های تکراری در اندروید است، اما این می تواند دردناک و حوصله سر بر باشد ولی ما یک راه آسان برای انجام آن را به شما نشان خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ذخیره سازی در اندروید ممکن است کمی آشفته باشد، بنابراین جای تعجب نیست که فایل های تکراری بدون اطلاع شما ساخته شوند. پیمایش در فهرست طولانی از فایل‌ها و تلاش برای انتخاب نسخه‌های تکراری به صورت دستی جالب نیست. خوشبختانه، برنامه «Files by Google» می تواند کمک کند.

Files by Android روی برخی از دستگاه‌های Android از قبل نصب شده است. اگر در گوشی شما از قبل نصب نشده است، می توانید آن را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

برای دانلود برنامه Files by Google کلیک کنید.

دانلود برنامه Files by Google

اولین باری که برنامه را باز می‌کنید، از شما خواسته می‌شود با شرایط خدمات و خط‌مشی رازداری گوگل موافقت کنید. برای ادامه در صورت موافقت، روی «Continue» ضربه بزنید.

تنظیمات برنامه حذف فایل های تکراری در اندروید

سپس با ضربه زدن روی “Allow” در پنجره بازشو مجوز دسترسی به فایل های خود را به برنامه بدهید.

تغییر دسترسی برنامه در اندروید

در حال حاضر پس از انجام کارهای ذکر شده در بالا ما می توانیم برای حذف فایل های تکراری در اندروید اقدام کنیم. ابتدا به برگه «Clean» در نوار پایین بروید.

حذف فایلهای تکراری در موبایل

یک یا دو ثانیه به برنامه فرصت دهید تا همه چیز بارگذاری شود. شما باید کارت «Delete Duplicates» را در جایی روی این صفحه ببینید. روی “Select Files” ضربه بزنید تا وارد آن شوید.

پیدا کردن فایل های تکراری در اندروید

مجدداً، ممکن است لازم باشد یک ثانیه به برنامه فرصت دهید تا فایل ها را بارگیری کند. اکنون همه فایل های تکراری را در کنار هم خواهید دید. می‌توانید روی «All Duplicates» ضربه بزنید تا نسخه اصلی را نگه دارید و همه موارد تکراری را حذف کنید یا فایل‌ها را مرور کرده و به صورت دستی انتخاب کنید.

این برنامه به صورت خودکار فایل های تکراری در گوشی اندروید شما را شناخته و به شما در این لیست نشان خواهد داد.

شناسایی فایل های تکراری در موبایل

بعد از اینکه انتخاب خود را انجام دادید، روی دکمه “Move Files to Trash” در پایین صفحه ضربه بزنید.

انتقال فایل های تکراری به سطل زباله

سپس در انتها برای نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید و برای تایید دوباره روی “Move Files to Trash” ضربه بزنید.

خودشه! فایل ها به سطل زباله منتقل می شوند و پس از ۳۰ روز برای همیشه حذف می شوند. برنامه Files by Google چندین راه دیگر برای پاک کردن فضای ذخیره سازی دارد. این یک ابزار مفید برای تمیز و خالی نگه داشتن دستگاه های اندرویدی شما است.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : بهترین آنتی ویروس های اندروید در سال ۲۰۲۱

امیدواریم این آموزش کاربردی اندروید به جهت نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز راهکاری برای پیدا کردن و حذف فایلهای تکراری در موبایل به روشی آسانتر بلدید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا