آی او اسسیستم عامل

نحوه مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون + آموزش تصویری

چگونه عکس ها و ویدیوهای خصوصی را در آیفون یا آیپد خود رمزگذاری کنید

برنامه Photos اپل دارای یک عملکرد داخلی «Hide» یا همان مخفی کردن است، اما مانع از جاسوسی افرادی که به تلفن شما دسترسی دارند، نمی‌شود. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که عکس‌ها و ویدیوهای خصوصی‌تان واقعاً خصوصی می‌مانند، ما نکات بهتری داریم.

نحوه مخفی کردن عکس ها و فیلم ها در برنامه Photos ایفون

وقتی عکسی را در آیفون یا آیپد خود می‌گیرید، در کنار سایر عکس‌هایتان در کتابخانه عکس شما قرار می‌گیرد. اگر اغلب گوشی خود را بیرون می آورید تا عکس های گربه ناز خود را به نمایش بگذارید، ممکن است عکس ها یا ویدیوهایی وجود داشته باشد که نمی خواهید دیگران هنگام مرور آن را ببینند.

مخفی کردن عکس و فیلم در ایفون

برای جلوگیری از نمایش عکس‌ها و ویدیوها در کتابخانه معمولی‌تان، می‌توانید از گزینه «Hide» در برنامه Photos استفاده کنید. این عکس یا ویدیو را از نمای کتابخانه اصلی در زیر برگه «Photos» پنهان می‌کند و در حین مرور نمایش داده نمی‌شود و بخش «For You» را نیز بر اساس آن دریافت نخواهید کرد.

برای مخفی کردن یک عکس یا ویدیو مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. عکس یا ویدیویی را که می خواهید پنهان کنید پیدا کنید.
 2. روی «Share» در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید.
 3. به پایین اسکرول کنید و روی «Hide» ضربه بزنید.

عکس اکنون از دید پنهان است. هر چیزی که پنهان می کنید در آلبومی به نام “Hidden” در زیر برگه “Albums” در برنامه Photos ظاهر می شود. به انتهای لیست بروید و آن را در قسمت «Other Albums» مشاهده خواهید کرد.

مکان عکس های مخفی شده در ایفون

مشکل پنهان کردن عکس ها در برنامه Photos

هنگامی که از روشی که در بالا توضیح داده شد برای مخفی کردن یک عکس یا ویدیو استفاده می کنید، محافظت بسیار کمی ایجاد می کند. شما نمی توانید آلبوم مخفی را قفل کنید یا حتی یک عکس را پشت Face یا Touch ID یا رمز عبور پنهان کنید.

بزرگترین مشکل این است که تمام رسانه های مخفی شما در یک مکان واحد قابل دسترسی است. هر کسی که به تلفن قفل نشده شما دسترسی دارد می تواند پوشه مخفی شما را با چند ضربه باز کند.

تمام عملکرد “مخفی کردن” واقعاً این است که کتابخانه اصلی شما را مرتب می کند. این به شما امکان می‌دهد برخی از عکس‌ها را بدون حذف کامل نگه دارید. اگرچه بسیاری از دارندگان آیفون و آیپد از این ترفند استقبال می کنند، اما اگر واقعاً می خواهید رسانه خصوصی خود را پنهان کنید، ممکن است بخواهید از آن اجتناب کنید.

اگر ممکن است شخص دیگری به تلفن قفل نشده شما دسترسی داشته باشد و شما نگران حریم خصوصی هستید، از ویژگی «پنهان کردن» استفاده نکنید. اگر می‌خواهید کتابخانه‌تان را مرتب کنید، ایده‌آل است، اما نمی‌خواهید آن را به یک مخزن آسان برای یافتن خجالت‌آورترین رسانه خود تبدیل کنید.

اگر آلبوم “Hidden” در پشت رمز عبور یا رمز عبور قفل شده باشد، همراه با گزینه نیاز به Face یا Touch ID برای دسترسی به آن، اپل می تواند این را بهبود بخشد.

این مورد به آی او اس 15 به بعد به گوشی های آیفون اضافه شده است.

نحوه مخفی کردن عکس ها در برنامه Notes

دومین روش مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون استفاده از برنامه Notes است.

اپل دارای یک برنامه Notes است و یکی از ویژگی های برجسته آن امکان قفل کردن یادداشت های جداگانه است. این بدان معنی است که می توانید رسانه را به یادداشت اضافه کنید و سپس یک رمز عبور اضافه کنید. همچنین می‌توانید برای باز کردن قفل یادداشت‌های محافظت‌شده با رمز عبور به Face یا Touch ID نیاز داشته باشید. همچنین، پس از قفل کردن عکس یا ویدیو در یادداشت، می‌توانید آن را از کتابخانه اصلی عکس حذف کنید.

ابتدا باید عکس یا ویدیو را به Notes ارسال کنید. این مراحل را دنبال کنید:

 1. تصویر یا ویدیویی را که می‌خواهید با یادداشت‌ها پنهان کنید پیدا کنید. (می توانید چندین فایل را انتخاب کنید.)
 2. روی نماد اشتراک گذاری در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید.
 3. در لیست برنامه‌ها حرکت کنید و روی «Notes» ضربه بزنید. (اگر آن را نمی‌بینید، روی «More» ضربه بزنید و سپس «Notes» را از لیست برنامه‌هایی که ظاهر می‌شود انتخاب کنید.)
 4. یادداشتی را که می‌خواهید پیوست‌ها را در آن ذخیره کنید انتخاب کنید (به‌طور پیش‌فرض، این یک «یادداشت جدید» خواهد بود)، و سپس یک توضیح متنی را در فیلد زیر تایپ کنید.
 5. برای صادر کردن رسانه خود به Notes روی «Save» ضربه بزنید.

نحوه مخفی کردن عکس ها در برنامه Notes

اکنون، این مراحل را دنبال کنید تا یادداشتی که ایجاد کرده اید قفل شود:

 1. برنامه Notes را راه اندازی کنید و یادداشتی را که ایجاد کرده اید پیدا کنید (این یادداشت باید در بالای لیست باشد).
 2. روی عنوان یادداشت به چپ بکشید تا نماد قفل نمایان شود.
 3. برای قفل کردن یادداشت، روی نماد قفل ضربه بزنید. اگر قبلاً یادداشتی را قفل نکرده‌اید، از شما خواسته می‌شود یک رمز عبور ایجاد کنید و Face یا Touch ID را فعال کنید. از این رمز عبور برای همه یادداشت‌های قفل‌شده استفاده خواهید کرد، بنابراین مطمئن شوید که چیزی است که آن را به خاطر می‌آورید یا در یک مدیر رمز ذخیره می‌کنید.

از این پس، برای قفل یا باز کردن قفل یادداشت، روی آن ضربه بزنید و سپس با رمز عبور، تشخیص چهره یا اثر انگشت خود اجازه دسترسی را بدهید.

فغل کردن یادداشت در ایفون

این روش نیز محدودیت هایی دارد. برای مثال، نمی‌توانید پیوست‌ها را از Photos در یادداشت موجود قفل شده به اشتراک بگذارید، حتی اگر قفل آن را از قبل به صورت دستی باز کنید. این کار استفاده از یک یادداشت را برای تمام محتوای پنهان شما دشوار می کند.

با این حال، می‌توانید یک پوشه (به عنوان مثال، «خصوصی» یا «مخفی») در برنامه Notes ایجاد کنید و هر یادداشت خصوصی را در آن قرار دهید. اگرچه این روش ایده آل نیست، اما امنیت بیشتری نسبت به آلبوم ناامن “Hidden” اپل در نسخه ای او اس زیر 15 ارائه می دهد.

ساخت پوشه در برنامه notes

با این حال، اگر از این روش استفاده می کنید، فراموش نکنید که به کتابخانه عکس خود بازگردید و هر عکسی را که در Notes پنهان کرده اید حذف کنید!

از Secure Notes در مدیریت رمز عبور خود استفاده کنید

برخی از برنامه ها، مانند مدیریت رمز عبور، با در نظر گرفتن امنیت طراحی شده اند. آنها با به خاطر سپردن یک رمز عبور اصلی، استفاده از اعتبارنامه های منحصر به فرد را در سراسر وب آسان می کنند. اکثر مدیران رمز عبور بیش از رمزهای عبور ذخیره می کنند.

این شامل، اما نه محدود به، اطلاعات بانکی، کپی اسکن شده اسناد مهم، گواهی تولد، و حتی عکس ها یا فیلم ها است. این روش شبیه به ذخیره رسانه خصوصی شما در Notes است، با این تفاوت که به جای آن از یک برنامه یا سرویس شخص ثالث استفاده می کنید.

هر مدیر رمز عبوری که به شما امکان می دهد پیوست ها را به یادداشت ها اضافه کنید باید این کار را انجام دهد. با این حال، مسافت پیموده شده شما ممکن است با محتوای ویدئویی به دلیل فضای مورد نیاز متفاوت باشد. وقتی نوبت به استفاده از مدیر رمز عبور می رسد، LastPass، 1Password، Dashlane یا Bitwarden را بررسی کنید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از مدیران رمز عبور از طریق وب همگام‌سازی می‌شوند، به این معنی که محتوای پنهان شما در اینترنت آپلود می‌شود. البته، با رمز اصلی شما محافظت می شود، که از همگام سازی با iCloud Photos یا هر سرویس عکس آنلاین دیگری امن تر است.

عکس ها و فیلم ها با استفاده از یک برنامه قفل فایل مخفی کنید

سومین روش مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون مخفی کردن و قفل کردن عکس ها و فیلم ها در برنامه قفل گالری آیفون است.

همچنین می توانید از یک قفل فایل اختصاصی برای مخفی کردن تصاویر یا ویدیوهایی که ترجیح می دهید خصوصی نگه دارید استفاده کنید. این برنامه ها به طور خاص با در نظر گرفتن حریم خصوصی طراحی شده اند. آنها یک رمز عبور ساده یا قفل رمز عبور و منطقه ای را ارائه می دهند که می توانید فایل ها را در آن ذخیره کنید. شما برنامه را باز می‌کنید، قفل آن را با رمز عبور یا رمز عبور باز می‌کنید، و سپس می‌توانید به هر رسانه‌ای که در آنجا ذخیره کرده‌اید دسترسی داشته باشید – ساده!

Folder Lock، Private Photo Vault، Keepsafe، و Secret Apps Photo Lock تنها تعدادی از بسیاری از برنامه‌های قفل فایل موجود در App Store هستند. یکی را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید. اطمینان حاصل کنید که بررسی های مناسبی دارد و بسیاری از ویژگی ها را پشت خریدهای درون برنامه ای قفل نمی کند.

مجدداً، به یاد داشته باشید که اگر از این روش استفاده می‌کنید، همچنان باید رسانه‌ای را که می‌خواهید مخفی کنید از کتابخانه اصلی برنامه Photos پس از ذخیره آن در یک قفل فایل حذف کنید.

گوشی خود را ایمن نگه دارید

این مهم است که مطمئن شوید افراد دیگر نمی توانند به راحتی قفل گوشی شما را باز کنند – به خصوص اگر عکس های خصوصی را در پوشه استاندارد “Hidden” در برنامه Photos ذخیره کنید. می‌توانید برای محافظت از آن رمز عبور اضافه کنید.

همچنین، از رها کردن تلفن خود بدون مراقبت خودداری کنید، و اگر این کار را کردید، مطمئن شوید که پشت رمزی که فقط شما می دانید قفل شده است.

امیدواریم این ترفند کاربردی از مجموعه آموزش های سیستم عامل ای او اس به جهت معرفی نحوه مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ اگر شما نیز روشی برای مخفی کردن یا قفل کردن عکس ها و فیلم های گالری در ایفون می شناسید میتوانید آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید تا با نام شما این مقاله بروزرسانی گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا