رپورتاژ

تفاوت ایمپلنت کره ای و آلمانی؟ کدام بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم ایمپلنت های کره ای و ایمپلنت های آلمانی را مورد بررسی قرار دهیم و راجع به آنها بحث کنیم و این ایمپلنت ها را مورد مقایسه با یک دیگر قرار دهیم.

تفاوت ایمپلنت کره ای و آلمانی

از مشخص ترین تفاوت بین ایمپلنت های آلمانی و ایمپلنت های کره ای  تفاوت هزینه این ایمپلنت ها است. ایمپلنت های کره ای در ایران دارای محبوبیت بسیاری هستند زیرا در کنار کیفیت مناسبی که ارائه می دهند از هزینه بسیار مناسب تری نیز  برخوردار هستند. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است ایمپلنت های کره ای در ایران محبوبیت زیادی پیدا کنند این است که در ایران  این ایمپلنت ها و قطعات آنها بسیار در دسترس و موجود هستند و به راحتی میتوان آن ها را تهیه کرد.

و اما ایمپلنت های آلمانی دارای کیفیت بسیار بالایی هستند که با توجه به کیفیت بسیار بالای این ایمپلنت ها، هزینه بیشتری برای استفاده از آن نیاز است.  هرچند ایمپلنت های کره ای دارای کیفیت های متفاوتی هستند که می توانند در برخی موارد از نظر کیفیت به ایمپلنت های آلمانی نزدیک باشند و آن ها قیمت های متفاوتی دارند.

بیشتر بخوانید » قیمت هر واحد ایمپلنت چقدر است ؟ 

در مقایسه ایمپلنت های آلمانی با کره ای باید به این موضوع توجه کرد که هرچند هزینه کاشت ایمپلنت های آلمانی دارای هزینه بیشتری است اما از همین جهت دارای کیفیت بیشتر و ویژگی های مثبت بیشتری هستند. این برند های آلمانی دارای مقاوت بیشتر و طول درمان کمتری نسبت به ایمپلنت های کره ای هستند.

در نهایت باید با توجه به بودجه ای که می توانید برای کاشت ایمپلنت دندان هزینه کنید به دندانپزشک متخصص ایمپلنت مراجعه نمایید تا پزشک بتواند به درستی شما را معاینه کند و با توجه به میزان بودجه شما بهترین برند را به شما پیشنهاد دهد.

برای آن که بتوانید یک عمل کاشت ایمپلنت موفق را تجربه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که برای انتخاب ایمپلنت خود نزد یک پزشک ماهر و معتمد مراجعه کنید زیرا ایمپلنت های کره ای برای پزشکان دارای حاشیه سود بیشتری است پس باید به پزشکی مراجعه کنید که سلامت شما را در نظر بگیرد.

ایمپلنت آلمانی

آلمان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی و صنعتی ترین در اروپا است. این کشور از نظر صنعت و تکنولوژی چهارمین کشور دنیا است که در حوزه تولید ایمپلنت نیز فعالیت می کند.

به دلیل سرمایه گذاری های کلانی که در این کشور در زمینه های مختلف انجام شده از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که با استفاده از تحقیقات و آزمایش های علمی توانسته با کیفیت ترین ایمپلنت ها را تولید و عرضه نماید. این کشور توانسته است با کیفیت بالایی که  در حوزه دندان پزشگی ارائه می دهد بازار ایمپلنت را هدایت کند و از بهترین تولید کنندگان ایمپلنت شود.

ایمپلنت های آلمانی در طی دهه های گذشته به طور مداوم به عنوان بهترین برندهای ایمپلنت در جهان شناخته شده است. کشور آلمان در هنگام ورود به این صنعت در صدر جدول تولید کنندگان قرار گرفت دلیل این صدر نشینی استفاده از ماشین آلات صنعتی پیشرفته و پروتکل های جدید، به روز و همچنین سرمایه گذاری های کلان در زمینه تحقیقات پزشکی و استفاده از نیروی کار ماهر می باشد. یکی دیگر از دلایلی که ایمپلنت های آلمانی را با دیگر برندها متمایز می کند استفاده از کیفیت بالا و تضمین ایمنی آنها است.

برند ایمپلنت های آلمانی

ایمپلنت های آلمانی موجود در ایران از قبیل زیر هستند:

icx    ، bego  ، xive

این برند های آلمانی که از آن ها نام بردیم از معروف ترین برند های آلمانی هستند که دارای درصد موفقیت بسیار بالایی در کاشت  می باشند و در عین حال قیمت این ایمپلنت ها بسیار مناسب است و احتمال لق شدن یا شکست  آن ها بسیار پایین است. از این رو که جایگزین کردن دندان های خراب از اهمیت بسیار بالایی برای حفظ سلامت یک سری رفتار های عمومی مانند غذا خوردن و صحبت کردن و خندیدن حیاتی است استفاده از ایمپلنت های آلمانی می تواند گزینه مناسبی برای بازگشت سلامت بیمار باشد.

سال های متوالی است که ایمپلنت های آلمانی به بیمارانی که از نبود دندان های طبیعی رنج می بردند کمک کرده است از همین رو ایمپلنت های آلمانی با استفاده از کیفیت بالا و قیمتی مناسب در سطح رقبای خود محبوبیت بسیار بالایی را برای خود جمع آوری کرده اند. بیشترین هدف از کاشت ایمپلنت، درمان دائمی بی دندانی است که ایمپلنت های آلمانی به آسانی این امکانات را در اختیار بیمار قرار می دهد.

با بررسی نتایج دندان پزشکی های مختلف و معتبر به این نتیجه رسیده ایم که فرد بیمار با هر درجه تحلیل استخوان فک و هر تعداد ایمپلنتی که مورد نیاز است می تواند از ایمپلنت های آلمانی استفاده کند و کاشت ایمپلنت موفقی را تجربه کند. همچنین میزان پیچیدگی عمل جراحی مهم نیست در صورت مراقبت مناسب فرد می تواند یک کاشت موفقیت آمیز را تجربه کند. از ایمپلنت های آلمانی  می توان برای کاشت ایمپلنت فوری و زود هنگام استفاده کرد.

از مهم ترین مسائلی که در موفقیت کاشت ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی دارد استفاده از برند مناسب و با کیفیت است. دلیل این اهمیت پایه های ایمپلنت است که با استفاده از جراحی درون استخوان فک بیمار قرار داده می شود و این پایه باید با استخوان فک جوش بخورد تا ایمپلنت دندان فرد کاملا مستحکم شود.

شرکت های سازنده ایمپلنت با استفاده از تحقیقات فراوان، خلاقیت، تکنولوژی و صنعت پیشرفته به همراه دقت فراوان این پایه ها را طراحی و تولید می کنند که این موضوع موجب می شود پایه ها زود تر با استخوان فک سازگار شوند و جوش بخورند. همین موضوع است که طول درمان فرد بیمار را کاهش میدهد و میزان موفقیت کاشت ایمپلنت را در بیماران افزایش میدهد.

ایمپلنت های کره ای

کره نیز یکی از کشور هایی است که در این صنعت پزشکی تولید ایمپلنت فعالیت می کند و در ایران نیز دارای محبوبیت بسیار زیادی است و دلیل این محبوبت هزینه کمتر ایمپلنت و داشتن کیفیت مناسب است.

این ایمپلنت ها نسبت به رقبای آلمانی، سوییسی و آمریکایی خود دارای دارای هزینه کمتری می باشند و این ایمپلنت ها طول عمری حدود 15 سال دارند که در برخی برند های کره ای کم تر و در برخی بیشتر است. این موضوع در حالی است که در برند های آلمانی برخی ایمپلنت ها مادام العمر هستند و در صورت مراقبت مناسب تا آخر عمر قابل استفاده هستند و نیاز به تعویض ندارند.

همچنان باید بگوییم که هر دو کشور سازنده دارای ایمپلنت های با کیفیت با میزان موفقیت بالا هستند که میزان زیادی از این موفقیت کاشت به نحوه مراقبت شما از ایمپلنت دندان و رعایت نکات بهداشتی دارد. از دیگر موارد مهم و تاثیر گذار استفاده از رژیم غذایی مناسب است تا ایمپلنت ها تکان نخورند و لق نشوند و رعایت نکات بهداشتی نیز برای جلولگیری از عفونت لثه بسیار واجب است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا