آموزشاپلیکیشن هاترفند

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای(two-step verificain) در اینستاگرام

آموزش فعالسازی Two-Step Verification و ضدهک کردن اینستاگرام

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای : 25در صورت امکان باید از احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) استفاده کنید و برنامه های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اینستاگرام به شما امکان می دهد از گذرواژه های یکبار مصرف بعنوان عامل دوم احراز هویت استفاده کنید و ما در این مقاله قصد داریم چگونگی فعال کردن تایید دو مرحله ای در اینستاگرام یا به اصطلاح ضدهک کردن اینستاگرام را به شما آموزش دهیم؛ پس تا انتهای این مقاله با لرنچی همراه باشید.

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام دو روش وجود دارد :

  • استفاده از یک برنامه احراز هویت
  • دریافت پیام های متنی

که در این پست ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه امنیت حساب اینستاگرام خود را با استفاده از هر دو روش ایمن کنید، اما لازم به ذکر است که Instagram استفاده از یک برنامه احراز هویت را توصیه می کند. برنامه های Authenticator برای دریافت رمزهای عبور یک بار مصرف از امنیت بیشتری نسبت به پیام های متنی برخوردار هستند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای در تلگرام – تلگرام ضدهک

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

اینستاگرام برای اندروید امکان تأیید اعتبار دو مرحله ای را برای شما بسیار آسان می کند. مراحل دقیقاً مشابه اینستاگرام برای آیفون نیز هست. در ابتدا نحوه دسترسی به صفحه احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام را به شما نشان خواهیم داد.

خب با باز کردن برنامه Instagram و سپس ضربه زدن روی نماد پروفایل در گوشه پایین سمت راست، شروع کنید.

ورود به بخش پروفایل در اینستاگرام

سپس، روی نماد منوی سه خطی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

انتخاب منو همبرگری در اینستاگرام

سپس “Settings” را انتخاب کنید.

ورود به تنظیمات اینستاگرام

پس از ورود به تنظیمات اینستاگرام خود بر روی “Security” ضربه بزنید.

ورود به بخش Security در اینستاگرام

سپس در صفحه بعد “Two-Factor Authentication” را انتخاب کنید.

فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام

اکنون به صفحه تنظیم احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام خواهید رسید. روی دکمه “Get Started” ضربه بزنید.

فعالسازی Two-Step Verification در اینستاگرام

در این قسمت است که شما میتوانید بین تایید هویت با پیامک یا تایید هویت دو مرحله ای با استفاده از برنامه را انتخاب کنید که ما در این پست هر دو روش را به شما آموزش میدهیم.

فعال کردن برنامه تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

ما می خواهیم نحوه تنظیم رمز دو مرحله ای اینستاگرام را با استفاده از Google Authenticator به شما نشان دهیم، اگرچه این کار با هر برنامه ۲Fa (مانند Duo Mobile) قابل انجام است. خب پس از ورود به بخش تنظیم رمز دو مرحله ای گزینه “Authentication app (recommended)” را فعال کنید.

برنامه رمز دو مرحله ای اینستاگرام

اینستاگرام اکنون از شما درخواست می کند تا یک برنامه احراز هویت (Duo Moblie) را بارگیری کنید. قبل از انجام این کار، بیایید سریع کلید مورد نیاز برای تنظیم آن را کپی کنیم. در پایین این صفحه، یک دکمه با عنوان “Set Up Another Way” را مشاهده خواهید کرد. روی آن پیوند ضربه بزنید.

کپی کردن کلید امنیتی اینستاگرام

کد احراز هویت اینستاگرام در صفحه ظاهر می شود. تمام آنچه در اینجا باید انجام دهید کپی کردن این کد و جایگذاری آن در Google Authenticator است. خب روی “Copy Key” ضربه بزنید.

پیش بروید و Google Authenticator را در Android یا iPhone بارگیری کنید. همچنین می توانید از گزینه های دیگری مانند Authy ، Duo Mobile یا هر برنامه احراز هویت دیگری که ترجیح می دهید استفاده کنید.

پس از نصب و فعالسازی Google Authenticator ، روی “Get Started” ضربه بزنید.

اتصال اینستاگرام به Google Authenticator

سپس در صفحه جدید بر روی “Enter a Setup Key” ضربه بزنید.

در اینجا می توانید نامی برای حساب خود اضافه کنید. شما می توانید از یک نام ساده مانند Instagram استفاده کنید، یا اگر چندین حساب دارید، حتی می توانید از چیزی مانند ایدی اینستاگرام خود استفاده کنید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که به راحتی کد احراز هویت صحیح را در لیست پیدا می کنید.

پس از اضافه کردن نام، کلیدی که از اینستاگرام خود کپی کرده بودید را در کادر “Key” وارد کنید و در نهایت روی “add” ضربه بزنید.

جایگذاری کلید امنیتی اینستاگرام دربرنامه Google Authenticator

پس از انجام مرحله قبل، کد احراز هویت اینستاگرام خود را در Google Authenticator مشاهده خواهید کرد. روی کد ضربه بزنید تا به طور خودکار در کلیپ بورد شما کپی شود؛ سپس به اینستاگرام برگردید و کدی را که کپی کرده بودید را در برنامه جایگذاری کنید.

جایگذاری کد 2fa در اینستاگرام

تبریک می گویم، شما حساب اینستاگرام خود را ایمن کرده اید. دفعه بعد که وارد اینستاگرام می شوید، ابتدا باید نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید، سپس کد احراز هویت را از Google Authenticator دریافت و وارد کنید. اگر این رمز دو مرحله ای را نداشته باشید، شما (یا هر شخص دیگری) نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

آخرین مرحله در اینجا کپی و ذخیره کدهای پشتیبان اینستاگرام در یک مکان امن است. در صورتی که تلفن خود را گم کنید یا در موقعیت دیگری قرار دارید که نمی توانید کد احراز هویت دو مرحله ای را از Google Authenticator دریافت کنید، می توانید از این کدهای پشتیبان برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید.

فعال کردن رمز دو مرحله ای پیامکی در اینستاگرام

استفاده از تأیید اعتبار دو مرحله ای مبتنی بر پیام کوتاه به اندازه استفاده از برنامه های تأیید اعتبار امن نیست، اما از هیچ چیز بهتر است. اگر می خواهید هر زمان که وارد اکانت اینستاگرام خود می شوید پیام های متنی با گذرواژه های یکبار مصرف (OTP) دریافت کنید، این روش را انجام دهید.

همانطور که در بالاتر گفته شد، پیش بروید تا بر روی دکمه “Get Started” کلیک کنید و وارد محیط تنظیم رمز دو مرحله ای اینستاگرام شوید؛ سپس در همان منو گزینه “Text Message” را فعال کنید.

فعال کردن رمز دو مرحله ای پیامکی در اینستاگرام

شماره تلفن خود را وارد کنید سپس اینستاگرام یک کد شش رقمی برای شما ارسال می کند. این کد را جایگذاری کنید، سپس روی “Next” ضربه بزنید تا تنظیم احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام پایان یابد.

فعال کردن رمز دوم پیامکی در اینستاگرام

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا