آموزشاخبار تکنولوژیسیستم عاملنرم افزارویندوز

ترفندهای منوی start در ویندوز ۱۰ (قسمت اول)

ترفندهای منوی start در ویندوز ۱۰ (قسمت اول)

زمانی که ویندوز ۱۰ ارائه شد به همراه خود کلی قابلیت ارزشمند نسبت به نسخه های پیشین همتایان خود ارائه کرد. اگر تجربه کار با ویندوز ۸ و ۸٫۱ را داشته باشید منوی استارت چندان مطلوب کاربران نبود که موجب شد در ویندوز ۱۰ منوی استارت بهبود چشمگیری پیدا کند و اکنون تبدیل به آن چیزی شده که در ویندوز ۱۰ مشاهده می کنید اما در کنار این همه پیشرفت و بهبود عملکرد و کلی قابلیت دیگر، شاید هنوز هم برخی قابلیت های ویندوزهای قبلی را ترجیح دهید یکی از مواردی را که به شکل کلاسیک و شیوه ویندوز ۷ در ویندوز ۱۰ قابل تغییر است ظاهر منوی start است.در این پست به آموزش تصویری ترفندهای ساده و بسیار کاربردی منوی start در ویندوز خواهیم پرداخت.(قسمت اول)

تغیر اندازه منو استارت:

شما میتوانید به سادگی با کشیدن لبه بالا یا راست یا راست منوی استارت اندازه منو را تغیر دهید. شما همچنین می توانید ویندوز را برای نشان دادن چند کاشی اضافی در هر ستون تنظیم کنید.

show more tiles<start<personalization<settings


ویندوز*(Pin and Unpin)سنجاق و بازکردن کاشی ها

شما می توانید با راست کلیک کردن بر روی هر یک از کاشی ها و انتخاب “Unpin from Start” کاشی مورد نظر را باز یا unpinکنید.


 

*تغییر اندازه کاشی

شما می توانید اندازه یک کاشی را با کلیک راست بر روی آن، با تغییر اندازه تغییر دهید و سپس اندازه مورد نظر را انتخاب کنید.


 

*حذف کاشی هایی که شما ان هارا نمیپسندید.

اگر واقعا کاشی های منوی Start را دوست ندارید، می توانید آنها را حذف کنید.برای حذف کافیست بر روی هر یک کلیک راست نمایید وگزینه Unpin from Start را انتخاب کنید.


*تغیر رنگ منوی استارت و نوار وظیفه

شما می توانید به راحتی رنگ منوی شروع و نوار وظیفه خود را تغییر دهید.برای تغیر رنگ به Settings > Personalization > Colors بروید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا