آموزشسخت افزارهک و امنیتویندوز

رمزگذاری دیسک های سخت در ویندوز ۱۰ | آموزش نحوه رمز دادن به درایو

نحوه رمز دادن به درایو

در دنیای امروز، اطلاعات قدرت هستند و در صورتی که دستگاههای رایانه شخصی شما به سرقت رفته باشند، به معنی دسترسی به بسیاری از اطلاعات شما است. اطلاعاتی که می تواند مورد استفاده در برابر شما یا نابود شود. به سادگی قفل کردن کامپیوتر با یک رمز عبور کافی نیست، زیرا هکرها هنوز هم می توانند راه هایی برای دور زدن قفل صفحه پیدا کنند. خبر خوب این است که شما با استفاده از رمزگذاری درایو BitLocker می توانید اطلاعات خود را در ویندوز ۱۰ محافظت کنید. در ادامه به آموزش نحوه رمز دادن به درایو در ویندوز 10 را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه رمز دادن به درایو در ویندوز ۱۰

BitLocker می تواند برای محافظت از هارد درایو داخلی و خارجی استفاده شود. این کار نه تنها پس از وارد شدن به ویندوز عمل می کند، بلکه می تواند تعیین کند که آیا یک تهدید امنیتی در طول فرایند بوت شدن وجود داشته باشد، بنابراین شما کاملا تحت پوشش قرار گرفته اید.

مرحله ۱: برای راه اندازی BitLocker Drive Encryption، روی Start کلیک کنید، BitLocker را تایپ کنید، سپس روی مدیریت  Manage BitLocker

مرحله ۲: درایو مورد نظر را که میخواهید رمزگذاری کنید انتخاب کنید و روی Turn on BitLocker کلیک کنید

مرحله ۳: انتخاب کنید که چگونه می خواهید درایو را باز کنید، یا با رمز عبور یا کارت هوشمند

مرحله ۴: در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید انتخاب کنید که فایل بازیابی رمز را می خواهید چگونه و کجا ذخیره کنید

مرحله ۵: انتخاب کنید که آیا می خواهید کل درایو یا تنها فضای مورد استفاده را رمزگذاری کنید. این تعیین خواهد کرد که چگونه سرعت درایو شما هنگام رمزگذاری کار می کند.

نحوه رمز دادن به درایو

پس از کلیک روی start encrypting، ویندوز بر روی حفاظت از درایو شما کار خواهد کرد. پس از تکمیل یکبار سیستم را ری استارت کنید, اکنون تنها کسانی  قادر به دسترسی به درایو هستندکه رمز عبور  را میدانند.  شما خوشحال خواهید شد که بدانید که این برنامه به ویندوز ۱۰ محدود نمی شود، حتی در رایانه های قدیمی تر که به ویندوز ایکس پی نیز نیاز است، رمز عبور نیاز است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا