ترفند

ترفند های جادویی تنظیمات گوشی های سامسونگ که از آنها بی خبرید

10 تنظیمات پیش فرض سامسونگ که باید تغییر دهید

چه عاشق گوشی های گلکسی سامسونگ باشید و چه از آنها متنفر باشید، نمی توانید انکار کنید که آنها تنظیمات فراوانی دارند، در بیشتر موارد، لازم نیست تعداد زیادی از آنها را تغییر دهید تا تجربه خود را بهبود ببخشید، اما مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه بیشتری کنید؛ در این مقاله از لرنچی ما به 10 تا از ترفند های جادویی تنظیمات گوشی های سامسونگ که با تغییر آنها تجربه استفاده از گوشی را دو چندان خواهد کرد خواهیم پرداخت.

Bixby را از دکمه پاور غیرفعال کنید

در اولین مورد از ترفند های جادویی تنظیمات گوشی های سامسونگ به نحوه خاموش کردن Bixby در استفاده از دکمه خاموش و روشن گوشی خواهیم پرداخت.

بیایید مقاله را با احتمالاً آزاردهنده ترین بخش تلفن های سامسونگ شروع کنیم : Bixby. افراد زیادی دستیار مجازی سامسونگ را دوست ندارند، اما این شرکت به طور پیش فرض آن را به دکمه پاور متصل می کند.

اگر از Bixby استفاده نمی کنید، باید دکمه پاور خود را پس بگیرید:) می‌توانید عملکرد اصلی دکمه پاور، یعنی نمایش گزینه‌های «خاموش کردن» و «ری‌استارت» را بازیابی کنید. حداقل سامسونگ این گزینه را به ما می دهد.

برای غیرفعال کردن بیکسبی به تنظیمات رفته و روی گزینه “تنظیمات پیشرفته” انتخاب و سپس “کلید کناری” را انتخاب کنید. سپس “انتخاب و نگه داشتن” را به “منوی خاموش کردن” تغییر داده و خارج شوید.

درصد باتری را در نوار وضعیت نشان دهید

به طور پیش فرض، درصد باتری با میزان پر بودن نماد باتری در نوار وضعیت نشان داده می شود. با نشان دادن درصد دقیق به صورت اعداد، می توانید حتی دقیق تر آن را زیر نظر داشته باشید. روشن کردن آن یک چیز ساده است و می‌توانید دقیقاً بدانید که تلفن شما چه زمانی به مقداری برق اضافی نیاز دارد.

برای فعال کردن نمایش درصد باطری در نوار وضعیت گوشی سامسونگ باید ابتدا به تنظیمات وارد شده و روی گزینه “تنظیمات پیشرفته” انتخاب و سپس گزینه “نمایش درصد باتری” را فعال نمایید.

پالت رنگ سیستم را تغییر دهید

پالت رنگ سیستم را تغییر دهید - ترفند های جادویی تنظیمات گوشی

گوگل روش جدیدی را برای قالب بندی گوشی خود با اندروید 12 معرفی کرد. پیاده سازی سامسونگ با گوگل متفاوت است، اما همچنان به شما اجازه می دهد تا تم سیستم را بر اساس تصویر زمینه خود تغییر دهید.

«پالت رنگ» روی دکمه‌های تنظیمات سریع، رنگ پس‌زمینه سایه اعلان‌ها و همچنین رنگ‌های برنامه‌های سیستم و برخی از برنامه‌های شخص ثالث اعمال می‌شود. این روش کمی ظریف تر برای تغییر ظاهر بدون تم کامل است.

میانبرهای قفل صفحه را سفارشی کنید

سفارشی کردن میانبرهای قفل صفحه

به طور پیش فرض، سامسونگ میانبرهایی را برای تلفن و دوربین در صفحه قفل قرار می دهد. برای راه‌اندازی سریع برنامه‌ها بدون باز کردن قفل گوشی، می‌توانید روی میانبرها به چپ یا راست بکشید. این میانبرها در واقع می توانند هر برنامه ای باشند که شما می خواهید.

برای سفارشی سازی قفل صفحه، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.

در مرحله بعد، به بخش “قفل صفحه” بروید و به سمت «میانبرها» بروید و مطمئن شوید که روشن است، سپس روی آن ضربه بزنید تا آن را پیکربندی کنید.

شما دو گزینه میانبر دارید: «میانبر چپ» و «میانبر راست». روی هر کدام ضربه بزنید میتوانید آنها را سفارشی سازی کنید.

نوار پیمایش در سامسونگ را تغییر دهید

تغییر نوار پیمایش در سامسونگ - ترفند های جادویی تنظیمات گوشی

سیستم عامل های تلفن همراه به ناوبری مبتنی بر ژست تغییر کرده اند. رابط کاربری One UI در گوشی های گلکسی تفاوتی ندارد، اما سامسونگ همچنان از سبک ناوبری سه دکمه ای قدیمی به طور پیش فرض استفاده می کند.

برای تغییر نوار پیمایش در گوشی های سامسونگ، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.

سپس، از منوی تنظیمات، «نمایش» را انتخاب کنید و در میان تنظیمات اسکرول کنید و روی “نوار پیمایش” ضربه بزنید.

به طور معمول، گوشی های سامسونگ گلکسی دو انتخاب دارند :

  • دکمه‌ها : سه دکمه برای «اخیرا»، «صفحه اصلی» و «بازگشت».
  • جسچر های حرکتی : برای رفتن به صفحه اصلی، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و برای Recents نگه دارید، و برای بازگشت به عقب از سمت چپ یا راست بکشید.

با چرخاندن تلفن خود تماس ها را بی صدا کنید

متأسفانه، روزهایی که برای پایان دادن به تماس تلفن خود خم میکردید و درب آن بسته میشد، گذشته است. با این حال، هنوز هم می‌توانید با قابلیتی که به شما امکان می‌دهد تلفن خود را برای بی‌صدا کردن تماس‌های دریافتی بچرخانید، به جلوه‌ای مشابه دست پیدا کنید.

این ویژگی در حین تماس تلفنی قطع نمی شود، اما نادیده گرفتن تماس ها را آسان می کند. می توانید گوشی را برگردانید یا دست خود را روی صفحه نمایش قرار دهید تا صدای زنگ متوقف شود.

برای فعال کردن قابلیت چرخاندن تلفن، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود سپس به پایین بروید و “ویژگی های پیشرفته” را انتخاب کنید.

اکنون به “حرکات و اشاره‌ها” بروید و سوئیچ «نادیده گرفتن با حرکات» را روشن کنید.

علاوه بر بی صدا کردن با چرخاندن گوشی روی صورت، می توانید دست خود را روی صفحه نمایش نیز قرار دهید تا همین کار را انجام دهید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : 10 ویژگی مخفی دوربین گوشی سامسونگ که باید از آنها استفاده کنید.

ساعت صفحه قفل را سفارشی کنید

سفارشی سازی ساعت قفل صفحه - ترفند های جادویی تنظیمات گوشی

بیایید به صفحه قفل برگردیم. به طور پیش فرض، سامسونگ از یک ساعت دیجیتال بسیار ساده با متن سفید یا سیاه استفاده می کند. شما می توانید این ساعت را با چند سبک و رنگ مختلف سفارشی کنید. این یک راه ساده برای تازه کردن ظاهر قفل صفحه است، که احتمالاً در طول روز بارها آن را می بینید.

برای سفارشی سازی ساعت قفل صفحه، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود سپس به تنظیمات “قفل صفحه” بروید.

سپس، «سبک ساعت» را انتخاب کنید. چند سبک ساعت را برای انتخاب می بینید و می توانید رنگ ساعت را نیز انتخاب کنید. رنگ با نماد “A” ساعت را مطابق با پالت رنگ سیستم نگه می دارد.

وقتی سفارشی‌سازی تمام شد، روی «انجام شد» ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

از شر برنامه های تکراری خلاص شوید

سامسونگ بسیاری از برنامه‌های خود را شامل می‌شود که برنامه‌های مشابهی را کپی می‌کنند و گوگل نیز از قبل نصب کرده است. برای مثال دریافت اعلان‌های دوگانه از سامسونگ و Google Calendar بسیار آزاردهنده است.

متأسفانه، برخی از برنامه های پیش فرض سامسونگ – مانند تقویم – نمی توانند به طور کامل حذف شوند. اگر نمی‌توانید برنامه‌ها را حذف یا غیرفعال کنید، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آنها را بدون حذف واقعی حذف کنید.

لغو متن تایپ شده با اشاره انگشت

لغو متن تایپ شده با اشاره انگشت - ترفند های جادویی تنظیمات گوشی

صفحه کلید پیش‌فرض سامسونگ در گوشی‌های گلکسی دارای ویژگی «واگرد یا Undo» است که به‌طور پیش‌فرض فعال نیست. در این زمینه، «Undo» چند کلمه آخری را که تایپ کرده‌اید حذف می‌کند، نه نویسه‌های جداگانه. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دو انگشت روی صفحه کلید بکشید. نکته منفی این است که اگر این ویژگی را فعال کنید، نمی‌توانید از تایپ کردن با کشیدن انگشت استفاده کنید.

جلوگیری از بسته شدن برنامه ها در پس زمینه

یکی از ناامیدکننده‌ترین چیزها در مورد گوشی‌های GALAXY Samsung، بستن تهاجمی برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه است. این کار برای صرفه جویی در مصرف باتری انجام می شود، اما گاهی اوقات منجر به از دست رفتن اعلان ها و عملکرد نادرست برنامه ها می شود.

چند تنظیمات وجود دارد که می‌خواهید برای اطمینان از اینکه برنامه‌ها در پس‌زمینه به درستی اجرا می‌شوند، نگاهی بیندازید. همچنین می‌توانید به برنامه‌های فردی اجازه دهید همیشه اجرا شوند تا اطمینان حاصل شود که هرگز اعلان‌های آن‌ها را از دست ندهید.

برای جلوگیری از بسته شدن برنامه های درحال اجرا در پس زمینه، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود سپس به پایین بروید و «برنامه‌ها» را پیدا کنید.

سپس، روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و «دسترسی ویژه» را انتخاب کنید. اگر آن را نمی بینید، بخشی با عنوان «دسترسی به برنامه ویژه» در آن صفحه وجود دارد. اکنون گزینه “بهینه سازی مصرف باتری” را انتخاب کنید.

ابتدا تمام برنامه هایی که بهینه نشده اند را نمایش می دهد. این برنامه ها اجازه دارند در پس زمینه اجرا شوند. روی پیکان کشویی کنار «برنامه های بهینه نشده» ضربه بزنید و «همه» را انتخاب کنید.

اکنون می‌توانید هر برنامه‌ای را که عملکرد نامناسبی داشته یا اعلان‌هایی را از دست داده است، پیدا کنید و دکمه مربوط به آن را خاموش کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که ویژگی‌ها و ترفندها ممکن است در نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل یا مدل‌های مختلف دستگاه‌ها متفاوت باشند. بهتر است که به منابع رسمی سامسونگ یا راهنمای کاربری دستگاه خود مراجعه کنید تا اطلاعات به‌روزتری کسب کنید.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های ترفند به اتمام رسید. آیا در رابطه با این مقاله در مورد ترفند های جادویی تنظیمات گوشی های سامسونگ سوالی دارید؟ اگر بله، لطفاً در بخش نظرات مقاله به ما اطلاع دهید. تیم متخصص ما به شما کمک می کند تا سوالات خود را بلافاصله حل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا