اخبار تکنولوژی

آتش سوزی در دیتاسنتر OVH فرانسه | (SBG2)

آتش گرفتن ساختمان دیتاسنتر OVH کشور فرانسه و نابودی سرور ها

اوایل صبح چهارشنبه آتش سوزی یکی از دیتاسنتر های OVH در استراسبورگ فرانسه و بخشی از مرکز دوم را نابود کرد. این شرکت، همچنین به عنوان OVHcloud ، گفت که هیچ کارمندی از دیتاسنتر OVH ، آتش نشانی یا خدمات دولت محلی آسیب ندیده اند.

بسیاری از مشتریان مرکز داده OVH ، بزرگترین ارائه دهنده سرویس های ابری اروپا ، در توییتر خود از وب سایت ها و برنامه های قطع شده که در شرق فرانسه واقع هستند شکایت کردند؛ همچنین به نظر میرسد بسیاری از افراد هیچ بک آپ یا فایل پشتیبانی از سرور های ابری خود ندارند و هنوز علت آتش سوزی از صبح چهارشنبه به وقت اقیانوس آرام ایالات متحده مشخص نشده است.

بنیانگذار و رئیس OVH ، اکتاو کلابا در حالی آتش سوزی در روز چهارشنبه در حال وقوع بود، توییتری در مورد این حادثه نوشت.

همه در امان هستند.
آتش SBG2 را نابود کرد. بخشی از SBG1 از بین رفته است. آتش نشانان از SBG3 محافظت می کنند.

بر اساس گزارش حادثه در وب سایت شرکت، آتش سوزی دیتاسنتر OVH SBG2 و چهار اتاق در SBG1 را به طور کامل نابود کرد. UPS در مرکز SBG3 پایین بود و مرکز داده SBG4 باقیمانده “هیچگونه آسیبی از آتش” نداشت.

در میان ارائه دهندگان ابری که سه غول دیتاسنتر بزرگ هستند (AWS ، Azure و Google Cloud) ، OVH یکی از محبوب ترین هاست.

بر اساس گزارش حادثه، آتش سوزی در یک اتاق داخل SBG2 درست قبل از ساعت ۱ بامداد به وقت محلی رخ داده است. “آتش نشانان بلافاصله برای محافظت از تیم های این دیتاسنتر و جلوگیری از گسترش آتش وارد عمل شدند. آنها در ساعت ۲:۵۴ بامداد محل را ایزوله کردند و محیط آن را بستند.”

حدود ساعت ۴ بامداد، SBG2 به طور کامل منهدم شد و مراکز داده مجاور در معرض تهدید بودند تا اینکه آتش نشانان سرانجام آتش را کنترل کردند.

OVH در بیانیه ای گفت :

با داشتن ۱۵ دیتاسنتر در اروپا، تیم های فنی و تجاری ما به طور کامل برای پشتیبانی از مشتریان ، پیاده سازی راه حل ها و کاهش تأثیر عدم دسترسی سایت استراسبورگ ما سرمایه گذاری می کنند. ماموریت ما این است که بالاترین کیفیت خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم تا از فعالیت های آنلاین آنها پشتیبانی کنند و می دانیم که این امر چقدر برای آنها مهم است. ما صمیمانه از مشکلات و چالش های ناشی از این آتش سوزی عذرخواهی می کنیم. ما متعهد هستیم که با بیشترین شفافیت در مورد علت آتش سوزی و عواقب آن ارتباط برقرار کنیم.

همچنین شایان به ذکر است ۲۷ مرکز داده OVH در اروپا و برخی در آمریکای شمالی و آسیا و اقیانوسیه قرار دارند.

در سال ۲۰۱۷ ، هنگامی که VMware از تجارت ارائه دهنده خدمات ابری خارج می شد و در حال گسترش OVH به آمریکای شمالی ، شرکت فرانسوی تجارت vCloud Air آن را خریداری کرد.

آخرین بحران بزرگ خرابی در OVH نیز در دانشگاه استراسبورگ اتفاق افتاد. قطعی برق در سال ۲۰۱۷ باعث خرابی کل دانشگاه شد. چهل دقیقه بعد، محوطه دانشگاه آن در روبیکس به دلیل اشکال نرم افزاری نامرتبط در تجهیزات شبکه، ارتباط خود را از دست داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا