بازی و گیمرپورتاژ

آموزش نحوه رفع ارور ریجن ایکس باکس

با مشکلات ایجاد شده در کشور ما و وجود شرایط تحریم در سر تا سر کشور، دسترسی به برخی از قابلیت های دنیای بازی های دیجیتالی با مشکلاتی همراه شده است. بسیاری از کاربران از محدودیت هایی که برای استفاده از دستگاه ایکس باکس خود دارند گلایه می کنند. یکی از رایج ترین مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، رفع ارور ریجن ایکس باکس است.

به دلیل شرایط تحریم افراد نمی توانند با استفاده از آی پی ایران وارد این برنامه شوند. به همین خاطر سرویس ایکس باکس، ارورهایی برای آی پی کاربران به وجود می آورد. برای رفع این ارورها راهکارهای بسیار زیادی وجود دارند که با استفاده از آن ها به سادگی می توانید برای رفع مشکلات خود در این سرویس اقدام کنید. با تغییر دی ان اس کنسول بازی بسیاری از محدودیت های استفاده از این دستگاه ها از بین می رود. اما این فرایند باید به صورت تخصصی در دستگاه شما انجام شود.

نکات تغییر دی ان اس برای رفع ارور ریجن در دستگاه ایکس باکس

برای رفع ارور ریجن ایکس باکس، تغییر دی ان اس یک راه حل کاربردی به شمار می رود. شما می توانید از این راه حل های ساده برای رفع کلیه مشکلاتتان در زمینه استفاده از دستگاه ایکس باکس استفاده کنید. اما در این زمینه باید به چند نکته اساسی دقت داشته باشید.

در خصوص رفع ارور ریجن ایکس باکس، اغلب آدرس دی ان اس مورد استفاده در دستگاه بررسی می شود. دی ان اس تغییر یافته ممکن است با اپراتور دستگاه شما همخوانی نداشته باشد. در چنین شرایطی ارور ریجن ایکس باکس برطرف نخواهد شد.

بهتر است در زمان تغییر دی این اس برای رفع ارور ریجن از چند دی ان اس مختلف استفاده کرده و همه این روش ها را امتحان کنید. کاربرانی که برای استفاده از این دستگاه از نت مخابرات استفاده می کنند، با استفاده از اولین دی ان اس لیست موجود، تحریم های دستگاه ایکس باکس را دور می زنند.

مراحل وارد کردن از دی ان اس ایکس باکس

در خصوص رفع ارور ریجن ایکس باکس باید کلیه مراحل تغییر دی ان اس را با دقت بالایی انجام دهید. در غیر این صورت دستگاه شما با مشکلات جدی رو به رو می شود. در بخش اول باید حتما از اتصال اینترنت به دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. سپس باید وارد بخش ستینگ دستگاه شده و از این بخش تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

در بخش ستینگ دستگاه از قسمت جنرال گزینه اینترنت را پیدا کنید. در پنجره باز شده، گزینه Advanced settings را انتخاب کرده و در این بخش به دنبال دی ان اس ستینگ بگردید. در این بخش می توانید دی ان اس خود را تغییر دهید.

برای این منظور ابتدا باید پرایمری را وارد کرده و اینتر بزنید. سپس سکندری را وارد کرده و مجددا اینتر می زنیم. کلیه این تغییرات در زمان کوتاهی اعمال شده و مشکلات رایج در دستگاه های ایکس باکس و ارورهای ناشی از تحریم را برآورده می کند.

مزایای تغییر دی ان اس در ایکس باکس

رفع ارور های رایج در Xbox Game Pass Ultimate و راه حل آن با استفاده از دی ان اس و تغییرات مربوط به آن، مزایای بی شماری برای کاربران به همراه خواهد داشت که برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. با استفاده از این قابلیت تحریم های برخی از بازی های ایکس باکس از بین رفته و کاربران بدون محدودیت از کلیه بازی های موجود در این سرویس استفاده می کنند.
  2. کاهش پینگ در دستگاه کنسول ایکس باکس نیز از مهمترین مزایای رفع ارور ریجن ایکس باکس با استفاده از دی ان اس دستگاه به شمار می رود.
  3. حل مشکلات مربوط به ریجن دستگاه نیز از مزایای مهم این قابلیت به شمار می رود.
  4. شما می توانید با استفاده از دی ان اس دستگاه کنسول خود وارد سرویس های مایکروسافت مانند گیم پس یا استور شوید. به این ترتیب با یک تیر چند نشان می زنید!
  5. استفاده از قابلیت تغییر دی ان اس سرعت اینترنت شما را برای استفاده از ایکس باکس و بازی های آن افزایش می دهد.

انتخاب دی ان اس بر اساس نوع کنسول

بسیاری از کاربران در زمان تغییر دی ان اس این دستگاه ها به دنبال دی ان اس مخصوص کنسول خود می گردند. به طور مثال برخی برای کنسول سری اس از دی ان اس های به خصوصی استفاده می کنند. بر اساس نظرات کارشناسان این حوزه، انتخاب دی ان اس هیچ ربطی به نوع کنسول شما نخواهد داشت. تنها مسئله ای که برای انتخاب دی ان اس دستگاه مورد توجه قرار می گیرد، همخوانی دی ان اس انتخابی با اپراتور دستگاه شما است.

به این ترتیب شما می توانید یک آدرس دی ان اس را بر روی انواع دستگاه های کنسول اجرا کرده و هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. در این خصوص نوع اینترنت مورد استفاده شما در روش های رفع ارور ریجن ایکس باکس تاثیر گذار خواهد بود. استفاده از این قابلیت برای مشترکینی که از اینترنت مخابرات استفاده می کنند، ساده تر خواهد بود.

معرفی چند دی ان اس مناسب برای رفع مشکل ریجن

برای این که رفع ارور ریجن ایکس باکس با بهترین کیفیت انجام شود، لازم است که با برخی دی ان اس های معتبر در این حوزه آشنایی داشته باشید. برخی از این آدرس ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. Primary DNS : 185.51.200.2 و ۰٫۰٫۰٫۰ :Secondary DNS؛ دی ان اس مخصوص نت مخابرات
  2. Primary DNS : 1.1.1.1 و ۱٫۰٫۰٫۱ :Secondary DNS دی ان اس مخصوص دانلود بازی ها
  3. Primary DNS : 51.38.120.92 دی ان اس برای همه نت ها

جمع بندی

در این بخش با روش هایی برای رفع مشکلات ریجن دستگاه ایکس باکس آشنا شدیم که کاربردهای ویژه ای در دنیای امروز دارند. هر یک از این روش ها به شما کمک می کنند که به بهترین نحو از دستگاه خود استفاده کرده و محدودیت های موجود در آن را از بین ببرید. در سال های اخیر مشکلات تحریم در استفاده از انواع برنامه های بین المللی اختلالاتی به وجود آورده است. تغییر آی پی ایران و دی ان اس دستگاه های مختلف برای رفع اغلب این مشکلات یک راه حل قطعی به شمار می رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا