رپورتاژ

برای کنکور در مقطع ارشد کامپیوتر چگونه درس بخوانیم؟ | نکته طلایی

اگر قصد شرکت در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را دارید، باید بدانید که برای موفقیت در این آزمون باید خوب و هدفمند درس بخوانید. در گام اول بودجه ‌بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را بررسی کنید و مطابق آن به مطالعه بهترین منابع بپردازید. در ادامه بهترین روش مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر شرح داده شده است. تا انتها همراه ما باشید.

انتخاب بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای آمادگی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب بهترین منابع درسی است. از آنجایی که قرار است تمام وقت خود را صرف مطالعه این منابع کنید، باید با وسواس خاصی کتاب‌های درسی خود را انتخاب کنید. یک منبع درسی خوب قابل اعتماد است و مطالب را به خوبی توضیح می‌دهد؛ همچنین متناسب با سوالات کنکور است و تست‌های استاندارد و خوبی دارد. نکته طلایی یکی از بهترین سایت‌های اینترنتی برای آموزش به داوطلبین کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر است که به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌صورت هدفمند مطالعه کنند.

برنامه‌ریزی مطالعه

گام مهم بعدی برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر برنامه‌ریزی است. با یک برنامه مناسب می‌توانید میزان بهره‌وری خود را افزایش دهید و مدیریت زمان بهتری داشته باشید. بررسی بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و تنظیم برنامه مطالعاتی مطابق با آن، بهترین روش برنامه‌ریزی خواهد بود. نکته طلایی که مرجعی معتبر به‌جهت آموزش منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر است، به شما کمک می‌کند تا یک برنامه‌ریزی خوب و هدفمند داشته باشید. برای آنکه بیشترین بهره را از برنامه مطالعاتی خود ببرید، لازم است که توانمندی‌های خود را بشناسید و در راستای آن‌ها گام بردارید.

پایبندی به برنامه‌ریزی، اصل مهم دیگری است که حتما باید به آن توجه داشته باشید؛ آهسته و پیوسته بخوانید، شتاب‌زده عمل نکنید، با سرعت مناسب کار را جلو ببرید، اگر لازم است یک مطلب را چندین بار بخوانید، نت برداری کنید، برای هر پارت مطالعه هدف داشته باشید و در آخر ناامید نشوید. اگر بسیار وسواسی هستید و همین موضوع زمان زیادی را از شما تلف می‌کند، بهتر است که آن را ترک کنید. شما نمی‌توانید همه منابع کنکور و تست‌های تألیفی را مطالعه کنید. با این سخت‌گیری‌ها فقط به خود آسیب می‌زنید. بهتر است که وسواس را کنار بگذارید و هدفمند درس بخوانید.

مرور نکات مهم درسی

یکی دیگر از نکات مهمی که به شما کمک می‌کند تا در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر موفق عمل کنید، مرور دروس است. این مورد طبیعی است که بعد از گذشت مدتی، برخی از نکات مهم کنکوری را فراموش کنید؛ اما نباید نگران باشید. راه‌حلی که برای اینجور مواقع وجود دارد، این است که مطالب مهم و جدید را دوباره و دوباره بخوانید.

تحقیقات ثابت کرده است که مرور چندباره یک مطلب آن را وارد حافظه بلندمدت می‌کند و دیگر به‌هیچ‌عنوان فراموش شدنی نیست. توصیه می‌شود که به منظور یادگیری هرچه بهتر، شب‌ها قبل از خواب مروری بر مهم‌ترین نکات مطالعاتی روز داشته باشید. هم‌چنین می‌توانید این نکات را در جاهای پر رفت‌وآمد خود مانند آینه، یخچال، درب اتاق و … بچسبانید. با هر بار مطالعه و مرور، مطلب به شکل بهتری در ذهن شما جا خواهد افتاد.

بهترین مدل تست‌زنی برای موفقیت در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

در این قسمت قرار است که مهم‌ترین بخش از نحوه مطالعه برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر را بررسی کنیم. بیشتر افراد بر این باورند که تست زدن تکنیک خاصی ندارد؛ فقط کافی است که کتاب‌های تست منابع کنکور را تهیه کنند و روزانه تست بزنند. با اطمینان به شما خواهیم گفت که صرف حل تعدادی تست در طول روز بدون داشتن هدفمندی مشخص، بسیار غلط است.

برای آنکه بتوانید در روز کنکور شایسته عمل کنید، باید تست زنی هدفمند را یاد بگیرید. دو روش پیش روی شماست. روش اول، حل تمامی تست‌های یک بخش و سپس چک کردن پاسخ‌هاست. در روش دوم، شما می‌توانید پس از حل یک سوال، پاسخ آن را بررسی کنید. فراموش نکنید که این دو روش تست‌زنی تنها درصورتی جواب می‌دهد که تست‌های هر بخش را پس از مطالعه همان بخش انجام دهید. مجددا تأکید می‌شود که حل تست بعد از مطالعه هر بخش اصولی است و نباید آن را به بعد از مطالعه هر فصل موکول کنید.

جمع‌بندی دروس

مهم‌ترین دوران مطالعاتی در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر، دوران جمع‌بندی است. رفتار هوشمندانه شما در این دوره بسیار مهم است. حل سوالات ادوار گذشته کنکور یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در این دوران انجام دهید. اقدام مهم بعدی، مطالعه دوباره نکات خلاصه‌نویسی شده است. اگر فکر می‌کنید با وجود مطالعه زیاد هنوز در بخش‌هایی از یک فصل ضعف دارید، حتما زمان کافی به آن اختصاص دهید و دوباره و دوباره آن را بخوانید تا تمام ابهامات شما برطرف شود.

برای آنکه شبیه‌ساز کاملی از کنکور داشته باشید، می‌توانید در آزمون‌های آزمایشی کنکور نیز ثبت‌نام کنید. با بررسی جواب آزمون، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و در راستای حل نقاط ضعف گام بردارید. یکی دیگر از راه‌های ارزان و کم‌هزینه، شبیه‌سازی شرایط کنکور در خانه است. همانند روز کنکور، در ساعت مشخص، یکی از دفترچه‌های کنکور را بردارید و شروع به تست‌زنی کنید. پس از پایان نیز جواب‌ها را تک به تک بررسی کنید و درصد بگیرید.

آماده شدن برای حضور در جلسه کنکور

حضور به موقع و سرحال در جلسه کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر، درست به اندازه مطالعه صحیح و هدفمند باارزش است. بهتر است که روز قبل از کنکور را به خود اختصاص دهید و به اندازه کافی استراحت کنید. مطالعه را کنار بگذارید و فقط به آرامش خود فکر کنید. شما تمام تلاش خود را انجام داده‌اید؛ بنابراین نگرانی معنایی ندارد. در روز کنکور با آرامش خیال وارد حوزه آزمون شوید و بادقت به سوالات جواب دهید. شما از چه روشی برای حفظ آرامش در روز کنکور استفاده می‌کنید؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا