سخت افزار

همه آن چیزی که باید در مورد منبع تغذیه بدانید

منبع تغذیه چیست و چگونه کار میکند؟

مدارهای الکترونیک برای این که کار خود را شروع کنند نیاز به قدرت (پاور) دارند که از سمت برق تامین می شود. این قدرت از سوی منبع تغذیه کنترل می شود و امروزه به یکی از مهم ترین نیازهای پیش رو برای تهیه تبدیل شده است و باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید این محصول اقدام شود. در نظر داشته باشید که منبع تغذیه در مدل های مختلفی تولید می شود و در بازار عرضه می گردد. اما چطور باید نسبت به خرید منبع تغذیه اقدام کنیم و اصولا توجه به کدام نکات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پاور را می توانیم در تمامی مدارهای الکترونیکی کاربردی، آزمایشگاهی و حتی کامپیوترها مشاهده کنیم. این ابزار باید با دقت بسیار زیادی خریداری کنیم و ما با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای خرید یک پاور خوب به شما کمک کند.

منبع تغذیه
منبع تغذیه

با کاربرد منبع تغذیه بیشتر آشنا شوید

به طور کلی باید گفت که یک پاور می تواند بدون نویز و به صورت کاملا دقیق، دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و باید با دقت بالایی نسبت به انتخاب آن اقدام شود. از دید مهندسان برق و الکترونیک، در یک مدار، این منبعی است که برای تغذیه انتخاب می شود و به عنوان اولین بلوک در یک مدار به شمار می رود. از این روی می توان کاربردی که برای یک منبع تغذیه بیان می شود را اینطور دانست که تامین ولتاژ مورد نیاز در یک مدار با کمترین میزان نوسان برق از مهم ترین کاربردهای این سری به شمار می رود و همچنین جلوگیری از نویز به عنوان مهم ترین وظیفه ای است که برای یک پاور در نظر گرفته می شود.

باید در نظر داشت که تقویت جریان و نوسانی که برای ولتاژ در نظر گرفته می شود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در صورتی که یک مدار نتواند منبع مناسبی برای تغذیه داشته باشد، نمی تواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد و همچنین بروز خرابی های متعدد از دیگر مشکلاتی است که ممکن است روی دهد. در ادامه با شما همراه هستیم تا بیشتر در خصوص انواع منبع مورد استفاده برای تغذیه مدار الکترونیک را برای شما بیان کنیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

منبع تغذیه سوئیچینگ را بیشتر بشناسید

این سری از منابع تغذیه که با نام SMPS نیز شناخته می شود، که می توان توان الکتریکی ورودی را به سطح ولتاژ دیگری تبدیل کرده و خارج کند. در واقع کنترلر سوئیچینگ می تواند بر اساس میزان نیازی که یک مدار دارد، برق را تامین کند و از این روی بسیار مهم به شمار می رود. در نظر داشته باشید که این محصول بر خلاف منابع تغذیه خطی که در بازار عرضه می شود، این سری از منابع تغذیه به صورت مداوم خاموش و روشن می شوند و همین امر باعث می شود که اتلاف انرژی در این سری از منابع به کمترین میزان برسد. در نظر داشته باشید که میزان ولتاژ خروجی که از این سری منابع می توانیم انتظار داشته باشیم، بر این اساس تعیین می شود که کدام ترانزیستورها روشن هستند و از این روی می توانیم راندمان بسیار بالایی را از این محصول انتظار داشته باشیم.

این سری از انواع منبع تغذیه برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ طراحی شدند و در ابتدا بازدهی بسیار پایینی را داشتند. مدل های متنوعی از انواع پاور سوئیچینگ امروزه در بازار عرضه می شود که در دو دسته بندی فوروارد و فلای بک تقسیم بندی شده و در بازار عرضه می شوند. در نظر داشته باشید که در این سری از منابع تغذیه از منبع سوئیچ تهیه موج مدل PWM استفاده می شود و در کنار آن القاگر، خازن برای ذخیره انرژی در خروجی، ترانزیستورهای قدرت و شبکه حس کننده در این سری از انواع منابع تغذیه به شمار می رود.

انواع منبع تغذیه
انواع منبع تغذیه

منبع تغذیه ترانسی را بیشتر بشناسید

این سری از انواع منابع تغذیه امروزه بسیار مورد استفاده بوده و در دسته بندی های مختلفی در بازار عرضه می شود. این سری از انواع پاور المان های خطی را در مدار خود استفاده می کنند و سادگی را می توان از مهم ترین ویژگی های این محصول دانست. باید در نظر داشته باشید که این سری از منابع تغذیه با ایجاد گرمای بسیار زیادی که دارد در کنار وزن سنگین شناخته می شود ولی به دلیل سادگی تولید با قیمت بسیار مناسبی در بازار عرضه می شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که منبع تغذیه به صورت ترانسی نمی تواند گزینه ای مناسب برای کامپیوترها و یا موبایل های هوشمند باشد و از این روی باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید این محصول اقدام شود. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در خصوص نکات مهم خرید با شما صحبت کنیم.

منبع تغذیه سوئیچینگ
منبع تغذیه سوئیچینگ

مهم ترین نکات خرید منبع تغذیه

پیش از خرید یک منبع تغذیه باید در نظر داشته باشید که هر محصول با قدرت به خصوصی در بازار عرضه می شود و باید در نظر داشته باشید که حتما پیش از خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که محصول خریداری شده باید قدرت مورد نیاز شما را تامین نماید. برای مثال در بازار شما می توانید محصولاتی از ۲۰۰ الی ۱۸۰۰ وات را تهیه کنید و توان تقریبی برای شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. پس توجه به نوع سخت افزاری که منبع را برای آن تهیه می کنید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

در کنار این مسئله یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید، آن است که نوع کانکتور های موجود برای محصول باید درست باشند و بر این اساس باید نسبت به خرید و انتخاب کالا اقدام کنید. با توجه به این مسئله، شما باید حتما در مرکز خرید به نوع خروجی ها و میزان ولتاژ خروجی دقت داشته و بر این اساس نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید.

توجه به راندمانی که یک پاور در اختیار شما می گذارد دارای اهمیت بسیار زیادی است و در مرحله بعدی برای خرید منبع تغذیه باید به این نکته توجه کنید. عدم هدر رفت انرژی و همچنین جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه یک منبع دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. همچنین توصیه می شود که محصولات با برند معتبر را خریداری کنید که قطعا این مسئله دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در نهایت نیز باید گفت که یک منبع با وزن سنگین تر شاید بتواند کارایی بسیار بالایی را در اختیار شما قرار دهد.

در واقع می توان گفت که استفاده از تجهیزات با کیفیت در ساخت یک پاور باعث می شود که یک محصول وزن سنگین تری را پیدا کند و از این روی شما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید اقدام کنید. در وب سایت فروش اینترنتی شما می توانید وزن محصولات را مشاهده کرده و بر این اساس نسبت به خرید این کالا اقدام کنید. با توجه به این که پاور ها یا منابع تغذیه از اهمیت حیاتی برای یک دستگاه برخوردار می باشد، حتما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید محصول اقدام کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش خرید این محصول را در اختیار شما قرار دهیم.

خرید اینترنتی منبع تغذیه
خرید اینترنتی منبع تغذیه

بهترین روش خرید منبع تغذیه

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد آن است که یک پاور خوب را چطور باید خریداری کنیم؟ این سوالی است که در پاسخ به آن باید گفت مهم ترین اصل، دسترسی به انواع مختلف محصولی است که در بازار عرضه شده است. از این روی شما باید یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید. بهترین گزینه پیش روی شما را می توان استفاده از سایت اینترنتی دانست که در سراسر کشور در دسترس شما می باشد. همچنین شما می توانید با استفاده از این روش در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی داشته باشید و می توانید پیش از ثبت سفارش تمامی ویژگی های محصول را مشاهده کرده و بر این اساس نسبت به خرید اقدام کنید. امروزه انواع مختلفی از پاور در بازار عرضه شده است و خریداران می توانند با خیال راحت آن را خریداری کنند.

نکات مهم خرید منبع تغذیه
نکات مهم خرید منبع تغذیه

نتیجه گیری

خرید یک منبع تغذیه برای یک مدار الکترونیکی همواره از چالش های پیش رو به شمار می رود و از این روی باید با انواع محصولات عرضه شده در بازار آشنایی داشت تا بتوانیم محصولاتی با بالاترین کیفیت را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهیم. در خصوص انواع پاور که امروزه در بازار عرضه می شود، ما در این مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و همچنین سعی کردیم با بیان نکاتی در خصوص ویژگی های یک منبع خوب تغذیه، شما را راهنمایی کنیم تا کالایی با کیفیت بسیار بالا را خریداری کنید. در صورتی که سوالی در خصوص خرید یک پاور داشته باشید می توانید با کارشناسان اویان تک در ارتباط باشید و همچنین باید در نظر داشته باشید که خرید اینترنتی محصول می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.

برای خواندن مقالات بیشتر سایت وبلاگی لرنچی را از دست ندید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا