سخت افزار

بهترین کارت گرافیک ها برای ماینینگ با رتبه بندی و بررسی دقیق

نگاهی به بهترین پردازنده های گرافیکی استخراج بیت کوین و دلیل افزایش قیمت ها

بهترین کارت گرافیک ها برای ماینینگ یا استخراج بیت کوین کدامند و آیا ارزش ورود به عرصه ارزهای رمزنگاری شده را دارد؟ استخراج bitcoin ( بیت کوین ) و Ethereum ( اتریم ) دوباره خبرساز شده اند. قیمت ها و سودآوری ماینینگ در مقایسه با چند سال گذشته بسیار بالا رفته است. هرکسی که از گذشته شروع به استخراج نکرده است به دلیل عدم آینده نگری به آینده ی خود لگد می زند. جای تعجب نیست که بهترین کارت های گرافیک و تراشه هایی که در بالای سلسله مراتب معیارهای GPU ما قرار دارند نیز در نهایت گزینه های بسیار خوبی برای استخراج هستند.

این مقاله از لرنچی برای تشویق مردم به شروع استخراج نیست و قطعاً به شما پیشنهاد نمی دهیم که وام زیادی بگیرید تا سعی کنید به عنوان یک ماینر بزرگ بعدی شناخته شوید. عمدتا، ما در حال بررسی انتخاب های سخت افزاری بر اساس شرایط فعلی بازار هستیم. پیش بینی جایی که ارزهای رمزپایه بعدی به پیش می روند حتی دشوارتر از پیش بینی آب و هوا ، سیاست بعدی است. احتمال این است که اگر سخت افزار لازم برای شروع استخراج امروز (یا واقعاً حدود دو ماه پیش) را ندارید، دیگر دیر شده و دستاوردهای بزرگی که دیگران درباره آن صحبت می کنند را نخواهید دید.

اگر اخیراً به دنبال کارت گرافیک نو (یا دست دوم) بوده اید، احتمالاً قیمت های فعلی حداقل باعث تعجب شما شده است، در واقع از افرادی شنیده ایم که گفته اند،

سرانجام زمان بازنشستگی GTX 1070/1080 یا RX Vega 56/64 قدیمی بود. سپس من به قیمت ها نگاه کردم و متوجه شدم که کارت گرافیک قدیمی به همان اندازه ای که بیش از سه سال قبل پرداخت کردم، فروخته می شود!

آنها اشتباه نمی کنند. کارت های پاسکال و وگا از سه یا چهار سال پیش در حال حاضر تقریباً با قیمت اصلی عرضه (بعضی اوقات بیشتر) به فروش می رسند.

در نهایت، ما می دانیم که بسیاری از گیمرها و علاقه مندان به کامپیوتر از کمبود در دسترس بودن کارت های گرافیک (و پردازنده های Zen 3) ناراحت هستند، ۲۰۲۱ آخرین نمونه از چرخه استخراج سکه های رمزنگاری است. در مورد تنها پیش بینی ما که مایل به ارائه آن هستیم این است که قیمت بیت کوین و اتریوم در ماه ها و سال های آینده تغییر خواهد کرد و دقیقاً همانطور که قبلاً بارها دیده ایم، تأثیر آن بر قیمت کارت گرافیک و در دسترس بودن آن همچنان ادامه خواهد داشت.

بهترین کارت گرافیک ها برای ماینینگ

بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ
کپی رایت : Shutterstock

با خارج شدن این مقدمه، به اصل مطلب می رسیم : بهترین کارت گرافیک ها برای استخراج رمز ارز ها کدامند؟ این تا حدودی در سطح نظری است، زیرا در بیشتر موارد نمی توانید کارت ها را به صورت خرده فروشی خریداری کنید، اما ما برای آن نیز راه حلی داریم. ما قصد داریم از قیمت گذاری دیجیکالا  استفاده کنیم و داده های هفت روز گذشته را (برای قیمت ها) بگیریم، جایی که که بیشتر GPU ها روند صعودی مشخصی را نشان می دهند. با استخراج Ethereum با کارت گرافیک چقدر می توانید درآمد کسب کنید پس بیاید یک نگاهی به این موضوع بیندازیم.

بنچ مارک بهترین کارت گرافیک ها برای ماینینگ

کارت گرافیک میانگین قیمت تا به امروز ۲۸ بهمن عملکرد (MH/S) برق مصرفی (وات) سود روزانه چند روز تا سوددهی خالص
GeForce GTX 1060 6GB $۲۷۱ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۵ ۹۰ $۲٫۸۲ ۹۶
Radeon RX 590 $۳۳۶ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۸٫۶ ۱۳۰ $۳٫۱۶ ۱۰۶
Radeon RX Vega 56 $۴۸۳ – در دیجیکالا موجود نیست ۳۹٫۲ ۱۷۴ $۴٫۳۴ ۱۱۱
Radeon RX Vega 64 $۵۱۹ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۲٫۵ ۲۵۴ $۴٫۵۵ ۱۱۴
Radeon RX 580 8GB $۳۶۳ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۹ ۱۳۵ $۳٫۲۰ ۱۱۴
Radeon RX 5700 $۶۸۲ – در دیجیکالا موجود نیست ۵۱٫۳ ۱۳۳ $۵٫۹۱ ۱۱۵
GeForce GTX 1070 $۳۶۴ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۸٫۲ ۱۱۴ $۳٫۱۵ ۱۱۶
GeForce RTX 2070 $۵۹۷ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۳٫۸ ۱۳۰ $۵٫۰۱ ۱۱۹
GeForce RTX 2060 Super $۵۹۷ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۳٫۷ ۱۲۹ $۵٫۰۰ ۱۱۹
Radeon RX 5600 XT $۵۵۰ – در دیجیکالا موجود نیست ۳۹٫۶ ۱۱۵ $۴٫۵۳ ۱۲۱
GeForce GTX 1660 $۳۵۹ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۵٫۳ ۷۰ $۲٫۹۰ ۱۲۴
GeForce GTX 1660 Super $۴۳۶ – در دیجیکالا موجود نیست ۳۰٫۲ ۷۵ $۳٫۴۹ ۱۲۵
GeForce GTX 1080 Ti $۶۰۷ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۴ ۱۹۷ $۴٫۸۷ ۱۲۵
GeForce GTX 1080 $۴۵۱ – در دیجیکالا موجود نیست ۳۲٫۱ ۱۳۸ $۳٫۵۷ ۱۲۶
Radeon RX 5500 XT 8GB $۳۷۸ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۶٫۳ ۸۱ $۳٫۰۰ ۱۲۶
GeForce GTX 1660 Ti $۴۴۲ – در دیجیکالا موجود نیست ۲۹٫۷ ۷۳ $۳٫۴۳ ۱۲۹
GeForce RTX 3060 Ti $۹۲۰ – ۵۷٫۱۹۷٫۰۰۰ تومان ۶۰٫۶ ۱۱۶ $۷٫۰۸ ۱۳۰
GeForce RTX 3070 $۹۴۰ – ۵۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۶۱٫۳ ۱۲۳ $۷٫۱۵ ۱۳۱
GeForce RTX 2070 Super $۶۶۵ – ۴۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان ۴۳٫۹ ۱۲۸ $۵٫۰۲ ۱۳۲
GeForce RTX 2060 $۴۹۱ – در دیجیکالا موجود نیست ۳۳ ۱۲۵ $۳٫۷۱ ۱۳۲
Radeon RX 5700 XT $۸۰۲ – ۴۲٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان ۵۱٫۸ ۱۱۹ $۶٫۰۱ ۱۳۴
GeForce RTX 2080 $۶۸۸ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۳٫۸ ۱۲۹ $۵٫۰۱ ۱۳۷
Radeon RX 6800 $۱,۰۱۸ – در دیجیکالا موجود نیست ۶۴٫۵ ۱۶۶ $۷٫۴۳ ۱۳۷
Radeon VII $۱,۳۱۲ – در دیجیکالا موجود نیست ۸۳٫۶ ۲۳۱ $۹٫۶۰ ۱۳۷
GeForce RTX 2080 Ti $۹۹۸ – ۴۸٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان ۶۰٫۱ ۱۸۰ $۶٫۸۷ ۱۴۵
GeForce RTX 3080 $۱,۵۹۳ – در دیجیکالا موجود نیست ۹۳٫۹ ۲۳۴ $۱۰٫۸۴ ۱۴۷
GeForce RTX 2080 Super $۷۵۷ – در دیجیکالا موجود نیست ۴۳٫۹ ۱۲۴ $۵٫۰۳ ۱۵۰
Radeon RX 6800 XT $۱,۳۱۲ – در دیجیکالا موجود نیست ۶۴٫۶ ۱۸۶ $۷٫۴۰ ۱۷۷
GeForce RTX 3090 $۲,۳۷۹ – در دیجیکالا موجود نیست ۱۰۶٫۵ ۲۷۹ $۱۲٫۲۶ ۱۹۴
Radeon RX 6900 XT $۱,۵۷۰ – در دیجیکالا موجود نیست ۶۴٫۶ ۱۸۳ $۷٫۴۱ ۲۱۲

دیدن GPU های قدیمی در بالای لیست بسیار تعجب آور است، اما این عمدتا بر اساس قیمت های فعلی است. GTX 1060 6 GB و RX 590 هر دو می توانند نرخ هش متوسطی داشته باشند و آنها دو GPU کم هزینه در لیست هستند. استفاده از برق نیز بد نیست، به این معنی که امکان اجرای شش پردازنده گرافیکی از طریق یک رایانه وجود دارد؛ البته در این صورت به کارت های PCIe riser و سایر موارد اضافی نیاز دارید که به کل هزینه اضافه می شود.

مشکل واقعی اینجاست : جدول فوق هیچ راهی برای پیش بینی قیمت Ethereum یا دشواری استخراج ندارد. حدس زدن در مورد قیمت مانند حدس زدن در مورد ارزش کالاهای دیگر است، ممکن است بالا یا پایین برود و Ethereum ، Bitcoin و سایر ارزهای رمزپایه به طور کلی حتی از بی ثبات ترین سهام بی ثبات ترند. از طرف دیگر، دشواری استخراج با گذشت زمان افزایش می یابد و فقط هنگامی کاهش می یابد که افراد استخراج را متوقف کنند، زیرا این مشکل مستقیماً به نرخ هش شبکه بستگی دارد (یعنی چند GPU ، ASIC و غیره آن سکه را استخراج می کنند)

برترین کارت گرافیک ها های استخراج و ماینینگ

برترین کارت گرافیک برای ماینینگ

GeForce RTX 3060 Ti

جدیدترین و کم هزینه ترین پردازنده های گرافیکی Ampere ، سرعتی برابر با RTX 3070 دارد و گاهی هزینه کمتری نیز دارد. پس از تنظیم، در حال حاضر کارآمدترین پردازنده گرافیکی برای Ethereum است که در هنگام ۶۰ مگاهرتز در ثانیه، زیر ۱۲۰ وات استفاده می کند.

Radeon RX 5700

نسل قبلی کارت گرافیک های Navi AMD در زمینه استخراج مهارت زیادی دارند و می توانند با استفاده از حدود ۱۳۵ وات انرژی ۵۰ مگاهرتز در ثانیه را خروجی دهند. vanilla 5700 به همان سرعتی برابر ۵۷۰۰ XT است و هزینه کمتری نیز دارد و این یک انتخاب کلی عالی است.

GeForce RTX 2060 Super

استخراج Ethereum به پهنای باند حافظه زیادی احتیاج دارد و تمام پردازنده های گرافیکی سری ۲۰ RTX با ۸ گیگابایت در حدود ۴۴ مگاهرتز در ثانیه و ۱۳۰ وات برق به پایان می رسند، به این معنی که ارزان ترین قیمت را باید خریداری کنید. این انتخاب معمولاً RTX 2060 Super است.

Radeon RX 580 8GB

تمام پردازنده های گرافیکی Polaris با ۸ گیگابایت حافظه GDDR5 (از جمله RX 590 ، RX 580 8 گیگابایت ، RX 570 8 گیگابایت ، RX 480 8 گیگابایت و RX 470 8 گیگابایت) با توجه به اینکه کارت حافظه شما بیش از حد بلا استفاده می شود، عملکرد نسبتاً مشابهی دارند. RX 590 در حال حاضر ارزان ترین است (از لحاظ تئوری) اما از نظر محدودیت عرضه می شود و تمام پردازنده های گرافیکی Polaris 10/20 همچنان پایدار هستند. فقط مدلهای ۴ گیگابایتی را خرید نکنید!

GeForce GTX 1660 Super

این کارت گرافیک در عملکرد استخراج مشابه RX 580 8 GB (30MH / s) است، اما پس از تنظیم در تست ما فقط ۷۵ وات است. قیمت بالاتر است، اما یک پیروزی کامل نسبت به هم رده های خود نیست.

Radeon RX Vega 56

عملکرد کلی خوب است و بعضی از کارتها می توانند عملکرد بسیار بهتری داشته باشند؛ مدلهای مرجع ما که برای آزمایش استفاده می شوند، در بیشتر GPU ها بدترین گزینه هستند. بعد از تنظیم، برخی از کارتهای Vega 56 حتی ممکن است به ۴۵-۵۰ مگاهرتز در ثانیه برسند که این امر این کارت گرافیک را در بالای نمودار قرار می دهد.

Radeon RX 6800

Big Navi از نظر هش کردن قدرتمند است و تمام کارت هایی که ما آزمایش کرده ایم نرخ هش مشابهی در حدود ۶۵MH / s و مصرف برق ۱۷۰W دارند. RX 6800 به طور کلی چند صد دلار ارزان تر از سایرین است و کمی هم انرژی کمتری مصرف می کند و آن را به برنده واضح تبدیل می کند. بعلاوه، وقتی استخراج نمی کنید، این یک GPU مخصوص بازی است.

GeForce RTX 3080

این دومین کارت گرافیک سریع در حال حاضر برای اهداف استخراج رمز ارز ( ماینینگ ) و بازی است. زمان شکست. اگر هر زمان تصمیم گرفتید که استخراج را متوقف کنید، این بهترین کارت گرافیک برای بازی و گیمینگ است؛ به خصوص اگر با استخراج در گذشته هزینه خود را پرداخت کرده باشد! با حدود ۹۵ مگاهرتز در ثانیه، پس از هزینه سخت افزار (البته اگر یکنواخت باشید) سریعتر نیز درآمد کسب خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا