رپورتاژ

سئو محلی چیست؛ 4 روش جذاب برای بهینه سازی آن

سئو محلی چیست. SEO محلی یک استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است که به کسب و کار شما کمک می‌کند تا در نتایج جستجوی محلی در گوگل بیشتر دیده شود.

هر کسب و کاری که دارای موقعیت فیزیکی است یا به یک منطقه جغرافیایی خدمات می‌دهد، می‌تواند از سئوی محلی بهره مند شود. اگر هر کلمه کلیدی مهم مرتبط با کسب و کار خود را در گوگل جستجو می‌کنید و نقشه ای با 3 فهرست در زیر آن ظاهر می‌شود (که به عنوان بسته نقشه نیز شناخته می‌شود)، سئوی محلی می‌تواند به شما در رشد کسب و کار کمک کند.

در این مقاله به شما خواهیم گفت “سئو محلی چیست” و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

سئو محلی چیست؟

یکی از مهمترین مواردی که هنگام ارائه خدمات سئو باید در دستور کار قرار گیرد، سئو محلی است. سئوی محلی عمل بهینه سازی موتور جستجو برای نتایج جستجوی محلی است. پس از تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در طول تریلیون‌ها جستجو، گوگل متوجه شد که افرادی که به دنبال انواع خاصی از کسب و کار هستند، به نتایج مربوط به منطقه نزدیک خود نیاز دارند.

به همین دلیل است که الگوریتم جستجوی محلی Google شامل یک فاکتور مجاورت است، که روشی جالب برای گفتن این است که Google هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی محلی (پرسشی با هدف محلی) موقعیت مکانی شما را در نظر می‌گیرد. این اتفاق می‌افتد حتی زمانی که جستجوگر نام شهر یا «نزدیک من» را در جستجوی خود وارد نمی‌کند.

سئو محلی در Google، این بدان معناست که به فهرست کسب و کار شما در بسته محلی/پک نقشه کمک می‌کنیم رتبه بالاتری داشته باشد و در پاسخ به حجم بیشتری از درخواست‌های مرتبط بیشتر ظاهر شود.

به آخرین باری فکر کنید که به دنبال چیزی بودید که به آن نیاز داشتید. شاید [کفش مردانه]، یا [مهدکودک‌] یا [فضاهای هاست اشتراکی] بود.

در هر حال، ماموریت گوگل ارائه بهترین پاسخ برای هر پرسشی به جستجوگران است.

و زمانی که الگوریتم‌های آن تشخیص می‌دهند که هدف شما محلی است و به دنبال چیزی در منطقه اطراف خود هستید آن نتایج Map Pack به‌طور برجسته در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

آنها ممکن است با نتایج ارگانیک در مورد مشاغل و خدمات در منطقه محلی شما نیز تکمیل شوند.

اگر چیزی مانند [رستوران‌های مرزداران اکنون باز هستند] را جستجو کنید، نتایج محلی ممکن است به‌عنوان نمای پیش‌فرض بالای همه محتوای ارگانیک ظاهر شوند. Google تشخیص داده است که شما یک نیاز فوری و محلی دارید.

اطلاعات موجود در نتایج جستجوی محلی نام کسب‌وکار، آدرس، شماره تلفن، وب‌سایت، عکس‌ها و ویدیوها، نظرات مشتریان و رتبه‌بندی ستاره‌ها و موارد دیگر به احتمال زیاد به این نیاز پاسخ می‌دهد.

پیروی از دستورالعمل های وبمستر گوگل و ایجاد یک تجربه کاربری عالی در وب سایت شما به طور کلی بهترین روش برای سئو سایت است.

اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک جایی که Google تشخیص داده است که قصد محلی برای پرس و جو وجود دارد، این امر ضروری است.

اما، می‌توانید حتی بدون داشتن یک وب‌سایت در Map Pack ظاهر شوید، زیرا نتایج MapPack عمدتاً از فهرست نمایه کسب‌وکار Google (GBP) شما مطلع می‌شود. آنها ممکن است شامل اطلاعاتی باشند که Google از مکان های دیگر در سراسر وب گردآوری کرده است و حتی پیشنهادات کاربران را نیز شامل می‌شود.

4 روش برای بهینه سازی آن

1- پروفایل کسب و کار Google

پروفایل کسب‌وکار Google  (که قبلاً «Google برای کسب‌وکار من» نامیده می‌شد) یک فهرست کسب‌وکار رایگان با اطلاعاتی درباره کسب‌وکار شما است.

این گزینه به شما امکان می‌دهد جزئیاتی مانند موقعیت مکانی، خدمات، محصولات و عکس های خود را ارائه دهید.

سپس، گوگل آن را در نتایج جستجوی محلی فهرست می‌کند.

به گفته گوگل، بهینه سازی پروفایل کسب و کار شما مهمترین عامل رتبه بندی سئو محلی است. اگر می‌خواهید شانسی برای رتبه بندی در بسته محلی داشته باشید، به نمایه کسب و کار Google نیاز دارید.

در اینجا چند نکته برای پروفایل کسب و کار آورده شده است:

  • تنظیم ساعات کاری دقیق (از جمله تعطیلات)
  • ویژگی های مختلفی را برای توصیف کسب و کار خود انتخاب کنید (مانند صندلی در فضای باز، وای فای و غیره
  • عکس‌ها و ویدیوها را به طور مرتب آپلود کنید (ارتباط را ارتقا می‌دهد و رتبه‌بندی را افزایش می‌دهد)

2- نام، آدرس، و شماره تلفن (NAP)

NAP مکان‌هایی آنلاین هستند که نام، آدرس و شماره تلفن (Name, Address, Phone Number) شما در آن فهرست شده است.

آنها معمولاً در فهرست های تجاری و پروفایل های رسانه های اجتماعی ظاهر می‌شوند. NAP‌ها مهم هستند زیرا Google از این قسمتها برای تأیید صحت تمام اطلاعات کسب و کار شما استفاده می‌کند.

هرچه گوگل یک NAP را برای کسب و کار شما بیشتر ببیند، مطمئن تر می‌شود که آدرس شما همان جایی است که می‌گویید و شماره تلفن شما همان چیزی است که می‌گویید.

بنابراین، شما می‌خواهید تا جایی که می‌توانید استنادات NAP ثابتی را در وب‌سایت‌های معتبر دریافت کنید.

یک راه آسان برای بررسی لیست های محلی خود و توزیع آنها در فهرست‌هادر سراسر جهان، استفاده از ابزار مدیریت لیست Semrush است.

3- با نظرات مشتریان سرمایه گذاری کنید

آیا می‌دانستید 49 درصد از مصرف کنندگان محلی به بررسی های آنلاین به اندازه توصیه های شخصی اعتماد دارند؟ با در نظر گرفتن این موضوع، به راحتی می‌توان دید که چگونه بررسی های آنلاین در یک استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی محلی موفق نقش دارند.

از آنجایی که تاکتیک‌های سئوی محلی برای افزایش دید شما در موتورهای جستجو و فهرست‌های نقشه کار می‌کنند، شما می‌خواهید بهترین کار را انجام دهید. شما نمی‌خواهید در صدر رتبه بندی های جستجو قرار بگیرید و تاثیر اولیه ضعیفی داشته باشید، درست است؟ 75 درصد از کاربران گزارش می‌دهند که با دیدن نظراتی که تجربیات مثبت را توصیف می‌کنند، احساس مثبتی در مورد یک کسب و کار دارند، بنابراین واقعاً به ایجاد نظرات مثبت اصیل مشتری کمک می‌کند.

4- استراتژی سئوی محلی خود را راه اندازی کنید

اکنون که فهمیدید چرا و چگونه سئوی محلی می‌تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند، وقت آن است که استراتژی خود را برنامه ریزی و اجرا کنید! با نکات فوق شروع کنید و به نظارت بر نمایان بودن جستجوی محلی خود ادامه دهید.

همچنین در نظر داشته باشید که بک لینک ها لینک هایی در سایت های دیگر هستند که به سایت شما لینک می‌دهند. آنها یکی از قوی ترین سیگنال های رتبه بندی در الگوریتم جستجوی گوگل هستند.

مطالعه ما بر روی بیش از 600000 کلمه کلیدی و موقعیت های رتبه بندی، همبستگی بین دامنه های ارجاع دهنده و موقعیت رتبه بندی را تایید می‌کند. دامنه های ارجاع دهنده وب سایت هایی هستند که یک یا چند لینک به شما دارند.

هر چه دامنه های ارجاع دهنده بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه رتبه بالاتری داشته باشید بیشتر است.

نتیجه گیری

اکنون که درک بهتری از اصول سئو و نحوه رتبه بندی گوگل نتایج جستجوی محلی دارید، می‌توانید روی سیگنال هایی تمرکز کنید که ردپای دیجیتالی سایت شما را در اکوسیستم جستجوی محلی بهینه می‌کند.

به این ترتیب کسب و کار شما می‌تواند در صفحه نتایج بالاتر نشان داده شود، که می‌تواند منجر به یافتن مشتریان بالقوه بیشتر کسب و کار شما شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین وب رمز تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا