علم و دانش

راه های تشخیص دروغ از تحلیل زبان بدن

8 راه برای اینکه بفهمیم کسی دروغ می گوید

فکر می کنید چقدر در تشخیص یک دروغگو خوب هستید؟ آیا خود را یک دروغ سنج در سطح سیا می دانید؟ یا تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، بیشتر به آنچه که یک نفر می‌گوید، شکاک هستید؟

در هر صورت، اگر به دنبال ارتقای تشخیص خود هستید که می خواهید بگویید آیا کسی سعی می کند اعتماد شما را از بین ببرد، ما نکاتی را برای شما داریم، با حسن نیت از Psychology Today و یک مامور سابق FBI با سال ها تجربه در بازجویی در اینجا هشت علامت وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که چه زمانی فریب می خورید:

1 . صاف کردن گلو

اولین راه از راه های تشخیص دروغ از تحلیل زبان بدن تشخیص صاف کردن غیرعادی گلو است.

فرد دروغگو همچنان ممکن است هنگام جعل حقیقت استرس داشته باشد، که می تواند نیاز به پاکسازی گلو را ایجاد کند. این به این دلیل است که رطوبت، که معمولاً در گلو وجود دارد، در بدن تغییر مسیر داده و به عنوان یک عرق عصبی تبدیل شده باشد.

2. بلع سخت آب دهان

به طور مشابه، کمبود رطوبت در گلوی ما در هنگام دروغ گفتن می‌تواند باعث قورت دادن سخت شود که اغلب به آن «پرش سیب آدم» یا “the Adam’s Apple jump” می‌گویند. گلپ!

بازی تشخیص دروغگو

3. پلک زدن سریع

یکی دیگر از راه های تشخیص دروغ از تحلیل زبان بدن تشخیص پلک زدن سریع است.

به طور معمول، پنج یا شش بار در دقیقه یا هر ده ثانیه یک بار پلک می‌زنیم. هنگامی که بدن وارد حالت استرس می شود – مانند زمانی که می دانید دروغ می گویید و مشکوک هستید که فردی که با او هستید در حال لو رفتن است – ممکن است شخصی پنج یا شش بار پشت سر هم پلک بزند.

4. سرخ شدن

معلوم شد سرخ شدن فقط زمانی اتفاق نمی افتد که خجالت بکشید! برخی از افراد، اغلب زنان، وقتی دروغ می‌گویند سرخ می‌شوند. سرخ شدن یک رفلکس غیرارادی ناشی از سیستم عصبی سمپاتیک است و پاسخی به ترشح آدرنالین است. بنابراین، ضربان قلب سریعی که شما را در تست دروغ سنج از بین می‌برد، باعث قرمز شدن شما در زمانی که می‌خواهید دروغ بگویید نیز هست.

5. اشاره چشم

چشم ها دروغ نمی گویند – حتی زمانی که دهان ما دروغ می گوید! چشمان ما به جایی که بدن می خواهد برود اشاره می کند. دروغگوها اغلب به سمت نزدیکترین خروجی نگاه می کنند که نشان دهنده تمایل به فرار فیزیکی از موقعیت است.

تشخیص دروغ

6. تکان دادن سر

وقتی کسی حقیقت را می گوید، گاهی اوقات سر خود را به نشانه موافقت با آنچه می گوید، تکان می دهد. اگر آنها سر خود را به نشانه مخالفت تکان دهند، می تواند به این معنی باشد که بدن آنها به دروغ آنها خیانت می کند.

7. اشاره پا

دروغگوها اغلب پاهای خود را به سمت در نشانه می گیرند و نشانه ای از تمایل آنها برای فرار فیزیکی و روانی از یک موقعیت ناراحت کننده است.

8. به پشت خم شدن

وقتی فردی شروع به گفتن دروغ می کند، اغلب تکان می خورد یا به عقب خم می شود تا بین خود و شخصی که به او دروغ می گوید فاصله بگذارد.

نتیجه نهایی: آیا می توان گفت که آیا کسی دروغ می گوید؟

در حالی که متخصصان پزشکی قانونی آموزش دیده اند تا راهبردهایی را بیاموزند تا حقیقت را از داستان های تخیلی استخراج کنند، لازم نیست کارآگاه باشید یا یک دستگاه دروغ یاب داشته باشید تا بفهمید چه زمانی ممکن است فردی رو در رو، تلفنی یا ایمیل در حال دروغ گفتن باشد.

طبیعتاً، حقیقت می تواند ذهنی باشد و دیدگاه های شخصی می تواند آنچه را که واقعی است و غیر واقعی را منحرف کند. راهبردهایی که برای شناسایی یک دروغ استفاده می شود گاهی اوقات می تواند گیج کننده یا حتی متضاد باشد. به این نقطه، یک مطالعه منتشر شده در انجمن روان‌شناسی بریتانیا نشان داد که افراد با سطح هوش هیجانی بالا ممکن است افراد را به خوبی بخوانند، اما در تشخیص فریبنده بودن یا نبودن یک داستان شخصی مشکل دارند.

و در حالی که علائم ذکر شده در بالا بر اساس تحقیقات کمی (اثبات شده توسط داده های عددی) و کیفی (تأیید شده با توصیف) است، هیچ تکنیک واحدی نباید به تنهایی به عنوان عامل تعیین کننده برای دستگیر کردن کسی در دروغ برای اهداف شخصی یا اجرای قانون استفاده شود. محققان تمام تلاش خود را می کنند تا مطالعاتی را طراحی کنند که شواهد خاصی را جدا کند، اما هر موقعیتی منحصر به فرد است و بسته به شرایط باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تشخیص نشانه هایی که نشان می دهد یک فرد دروغ می گوید، تبدیل شدن به یک بازپرس جنایی را در نظر بگیرید. افراد حرفه ای در این زمینه بسته به مسئولیت های شغلی به عنوان دانشمندان پزشکی قانونی یا پلیس و کارآگاه طبقه بندی می شوند.

در صورت شک، اجازه دهید غرایز شما از اطلاعات شخصی و مالی شما محافظت کند. برای خلاصه کردن چند توصیه عملی از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا: اگر فکر می کنید ممکن است کسی به شما دروغ بگوید، مکالمه را ترک کنید، تلفن را قطع کنید، ایمیل یا پیامک ارسال نکنید و بلافاصله آنچه را که اتفاق افتاده است به کسی که واقعاً می شناسید و به آن اعتماد دارید گزارش دهید.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : بیت کوین چیست و نحوه ی استخراج آن چگونه است؟
یکی دیگر از مجموعه آموزش های علم و دانش به اتمام رسید. آیا در رابطه با این مقاله در مورد راه های تشخیص دروغ از تحلیل زبان بدن سوالی دارید؟ اگر بله، لطفاً در بخش نظرات مقاله به ما اطلاع دهید. تیم متخصص ما به شما کمک می کند تا سوالات خود را بلافاصله حل کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا