ترفند

10 ویژگی که آیفون باید از اندروید بدزدد

قابلیت هایی که در آینده باید به آیفون اضافه گردد

اپل و گوگل در طول سال ها ویژگی های زیادی را از یکدیگر استفاده کرده اند. با این حال، برخی از آنها بسیار خوب هستند که نمی توان آنها را به اشتراک گذاشت. آیفون را می توان با برخی از ویژگی های عالی اندروید بهبود بخشید؛ این امکانات ممکن است در نسخه های بعدی آی او اس به آیفون اضافه گردد.

یک مکان برای اعلان ها

نوتیفیکیشن ها قسمتی هستند که اندروید سر و گردن بالاتر از آیفون قرار دارد. یکی از تغییراتی که باعث پیشرفت بزرگی می شود، استفاده از یک مکان اندروید برای اعلان ها است.

iOS اعلان‌ها را در مرکز اعلان‌ها و یک نقطه جداگانه در صفحه قفل برای «اعلان‌های اخیر» قرار می‌دهد. این غیر ضروری است و باعث سردرگمی و اعلان های از دست رفته می شود.

تاریخچه اعلان ها

تاریخچه اعلان ها

در مورد اعلان‌های از دست رفته، اندروید یک ترفند ساده برای یافتن آنها دارد. صفحه “سابقه اعلان ها” صفحه ای است که تمام اعلان هایی را که در 24 ساعت گذشته به دستگاه شما رسیده است نشان می دهد.

خوب است بدانید که اگر یک اعلان به طور تصادفی رد شد، جایی وجود دارد که بتوانید به آن نگاه کنید. اعلان‌ها ممکن است در آیفون‌ها نامرتب شوند، بنابراین ویژگی مانند این می‌تواند بسیار مفید باشد.

تم های رنگی گسترده سیستم

با ورود اندروید 12 به گوشی های هوشمند اندرویدی، اندروید می تواند رنگ های تم سیستم را بر اساس تصویر زمینه شما تغییر دهد. این یک راه آسان برای شخصی سازی تلفن شما بدون تغییر زیاد است. iOS حتی برای قابلیتی مانند این آمادگی بهتری دارد.

iOS گزینه های شخصی سازی اندروید را ندارد. بدون راه‌انداز صفحه اصلی یا شکل نمادهای سفارشی. این امر باعث می‌شود که اپل بتواند تم‌های ساده مبتنی بر تصویر زمینه را به iOS اضافه کند.

تنظیمات مرکز کنترل

تنظیمات مرکز کنترل

پنل مرکز کنترل آیفون پاسخی آشکار به «تنظیمات سریع» اندروید است، اما به شدت فاقد ویژگی خاصی است. از iOS 16، تنظیمات مرکز کنترل همه توسط اپل انجام می شود.

اندروید به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد تا تنظیمات سریع خود را انجام دهند. اپل باید به برنامه های شخص ثالث اجازه دهد تا تنظیمات مرکز کنترل را انجام دهند.

راه اندازی دوربین با دوبار فشردن Power

مسلماً راه اندازی سریع دوربین در آیفون چندان دشوار نیست. این فقط یک انگشت روی صفحه اصلی است، اما می تواند حتی سریعتر باشد. تقریباً هر تلفن اندرویدی با دوبار فشردن دکمه پاور می تواند دوربین را راه اندازی کند.

این میانبر بهتر از روش صفحه قفل است زیرا می توانید قبل از اینکه گوشی از جیب شما خارج شود آن را راه اندازی کنید. گرفتن سریع عکس مهم است که این میانبر را بسیار مفید می کند.

پیام رسانی RCS

پیام رسانی RCS

به‌طور خلاصه، RCS را می‌توان مجموعه‌ای از استانداردهای ارتباطی دانست که پیامک و MMS و تماس را به صورت یکپارچه پوشش می‌دهد. چنین سبکی از پیام‌رسانی، ارسال و دریافت پیام در گوشی‌های هوشمند را بیش‌ازپیش به اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مانند واتساپ، تلگرام، فیسبوک مسنجر، گوگل هنگ‌آوتس و دیگران شبیه می‌کند. در واقع، RCS جستجو می‌کند پیام‌رسانی سنتی پیامکی را به استانداردهای مدرن نزدیک کند. استانداردهایی که شامل قابلیت‌های مرسوم در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌شود.

اپل هیچ برنامه ای برای ارائه iMeesage در اندروید ندارد. به‌علاوه، گوگل هم بارها سرویس مشابهی برای اندروید ارائه کرده است که با شکست مواجه شده است. وقتی RCS به‌خوبی در میان اپراتورها و شرکت‌ها پیاده‌سازی می‌شود، گوگل جایگزینی عالی دربرابر iMessage خواهد داشت که ارتباط آسان را بین دستگاه‌های متفاوت ممکن می‌کند و قدرت برابر با سرویس اپل خواهد داشت.

صبر کنید، آیا من به آیفون پیشنهاد می کنم که یک ویژگی پیام رسانی را از اندروید بدزدد؟ صددرصد.

iMessage عالی است، اما ارسال پیامک در آیفون بدون iMessage عالی نیست. دلیل آن امتناع اپل از پذیرش استاندارد جدیدتر “RCS” است. مکالمات “ارسال پیامک با سیمکارت” در آیفون هنوز با استاندارد قدیمی پیام کوتاه است.

عکس‌ها و ویدیوهای کاربران اندروید در آیفون وحشتناک به نظر می‌رسند زیرا اپل مکالمات غیرiMessage را به SMS کاهش می‌دهد. اگر اپل از RCS استفاده کند برای همه بهتر است همچنین کاربران iMessage همچنان می توانند از iMessage استفاده کنند.

نمایشگر همیشه روشن

اکثر دستگاه‌های اندرویدی دارای نوعی «نمایشگر همیشه روشن» هستند – یک حالت نمایشگر کم مصرف که معمولاً یک ساعت و نمادهای اعلان را نشان می‌دهد. این موضوع سال‌هاست که در دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد و زمان آن رسیده است که آیفون نیز به آن ملحق شود.

نمایشگر همیشه روشن یک راه ساده برای اینکه بتوانید بدون باز کردن کامل قفل دستگاه ببینید چه اتفاقی در گوشی شما می افتد است. به خصوص اگر تلفن خود را در تمام طول روز روی میز خود نگه دارید بسیار خوب است.

این قابلیت روی گوشی های جدید اپل یعنی 14pro و 14promax اضافه شده است.
شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : نقد و بررسی دقیق iPhone 14

حالت تقسیم صفحه

حالت تقسیم صفحه

متأسفانه شما نمی توانید صفحه نمایش آیفون را برای استفاده همزمان از چند برنامه تقسیم کنید، حداقل نه به روشی که به آن عادت دارید. با این حال می‌توان از قابلیت‌هایی مانند تصویر در تصویر و تغییر سریع برنامه به چند کار استفاده کرد.

امروزه آیفون ها دارای صفحه نمایش بسیار بزرگ هستند. آنها به راحتی می توانند حالت تقسیم صفحه را پشتیبانی کنند. این چیزی نیست که اکثر مردم از آن استفاده کنند، اما یک ویژگی خوشایند برای جمعیت متمرکز بر بهره وری خواهد بود.

میانبرهای صفحه اصلی

هیچ رمز و رازی نیست که صفحه اصلی آیفون محدود است. یکی از ویژگی هایی که نیازی به تغییر زیادی در صفحه اصلی ندارد، میانبرهایی است که به بخش های خاصی در یک برنامه می روند.

می‌توانید یک برنامه را به مدت طولانی فشار دهید تا میانبرهای آن را ببینید، اما در اندروید، می‌توانید یک قدم جلوتر رفته و آن میانبرها را مستقیماً در صفحه اصلی قرار دهید. این یک راه راحت‌تر برای دسترسی به بخش‌های پرکاربرد در برنامه‌ها است.

برعکس کردن موبایل برای قطع تماس

برعکس کردن موبایل برای قطع تماس

پایان دادن به تماس تلفنی با تلفن هوشمند به اندازه کوبیدن تلفن ثابت رضایت بخش نیست. با این حال، اندروید چیزی دارد که تا جایی که می‌توانید به آن نزدیک شوید – برعکس کردن موبایل برای قطع تماس.

این ویژگی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. هنگامی که فعال است، می‌توانید تلفن خود را رو به پایین قرار دهید تا تماس را بی‌صدا کنید و اعلان‌ها را بی‌صدا کنید. این یک ویژگی ساده برای آیفون خواهد بود و بسیار مفید است.

 

اندروید و آیفون بیش از هر زمان دیگری شبیه هستند، اما هیچکدام کامل نیستند. آنها دو تجربه بسیار متفاوت از گوشی های هوشمند را ارائه می دهند و این چیز خوبی است. چند ویژگی دیگر در این مقاله، آیفون را حتی بیشتر بهبود می بخشد.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : 10 ویژگی مخفی دوربین گوشی سامسونگ که باید از آنها استفاده کنید

یکی دیگر از مجموعه آموزش های ترفند به اتمام رسید. آیا در رابطه با این مقاله در مورد 10 ویژگی که آیفون باید از اندروید بدزدد سوالی دارید؟ اگر بله، لطفاً در بخش نظرات مقاله به ما اطلاع دهید. تیم متخصص ما به شما کمک می کند تا سوالات خود را بلافاصله حل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا