ترفند

آموزش کوک کردن گیتار بدون برنامه جانبی

چگونه گیتار خود را با گوگل تیونر کوک کنید

ساز گیتار کلاسیک یک نوع گیتار آکوستیک است که برای اجرای موسیقی کلاسیک و سبک‌های مربوط به آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ساز به دلیل صدای زیبا، طراحی ظاهری ارگانیک، و کاربردهای گسترده در اجرای قطعات کلاسیک و فولکلور، جزء سازهای محبوب موسیقی محسوب می‌شود.

آیا نیاز به کوک کردن گیتار دارید و به دنبال آموزش آموزش کوک کردن گیتار بدون برنامه جانبی می گردید؟ برنامه های تیونر ممکن است گران باشند و فراموش کردن تیونر فیزیکی خود در خانه آخرین چیزی است که هنگام شروع یک نواخت گیتار به آن نیاز دارید. تیونر رایگان گیتار گوگل در مرورگر شما جستجو می‌شود و می‌تواند بدون نصب برنام های جانبی به خوبی کار کند.

چگونه گیتار خود را با گوگل تیونر کوک کنید

برای دسترسی به تیونر گوگل، با باز کردن مرورگر خود شروع کنید. ما با استفاده از سافاری و کروم آزمایش کردیم. به صفحه جستجوی Google بروید، google guitar tuner را در نوار جستجو تایپ کنید و روی دکمه جستجو کلیک کنید یا ضربه بزنید. این اپلت باید در بالای نتایج جستجو ظاهر شود.

google guitar tuner

در آزمایش ما، به سادگی تایپ کردن “Gitar Tuner” اپلت را فراخوانی نکرد. این با سایر اپلت ها مانند ماشین حساب گوگل متفاوت است که حتی اگر فقط “ماشین حساب” را جستجو کنید در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود.

نحوه استفاده از Google Tuner

قبل از استفاده از Google Guitar Tuner، باید مجوز میکروفون وب سایت را بدهید. پیام «Press Mic to Begin Tuning» را مشاهده خواهید کرد. روی نماد میکروفون ضربه بزنید یا کلیک کنید.

دسترسی به میکروفون به تیونر گوگل

باید یک پنجره بازشو ببینید که از میکروفون شما اجازه می خواهد. برای ادامه، “Allow” را انتخاب کنید.

اعطای دسترسی به میکروفون در گوگل

اکنون باید پیامی را در تیونر Google مشاهده کنید که می گوید “Listening”، به این معنی که برنامه آماده است تا به شما در کوک کردن گیتار کمک کند.

نحوه استفاده از Google Tuner

سیمی را که می خواهید انتخاب کنید بنوازید و تیونر نشان می دهد که در حال حاضر روی چه نت کوک شده است. در این مورد، ما در حال کوک کردن سیم E پایین (در تنظیم استاندارد EADGBE) هستیم، و Google Guitar Tuner نشان می‌دهد که کمی از آنجا دور شده‌ایم. اگر از Overdrive یا Distortion استفاده می کنید، برای نتایج بهتر آن را خاموش کنید.

کوک نبودن سیم گیتار

تا زمانی که تیونر با یک فلش سبز نشان دهد که در نت سمت راست قرار دارید، سیم را در صورت لزوم کوک کنید.

کوک کردن گیتار بدون برنامه با گوگل

به خاطر داشته باشید که تیونر گوگل یک تیونر رنگی است. به عبارت دیگر، آن را به هر نت در نت موسیقی غربی کوک می کند. در زمان نوشتن، هیچ گزینه ای برای تنظیم آن بر روی کوک های خاص گیتار وجود ندارد، بنابراین باید بدانید که کدام نت را می خواهید کوک کنید و آیا بالاتر یا پایین تر از نت نمایش داده شده فعلی است.

Google Guitar Tuner چقدر دقیق است؟

ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید به تیونر Google برای تنظیم دقیق اعتماد کنید. در عمل، کیفیت میکروفون در دستگاه شما ممکن است بر دقت برنامه تیونر تأثیر بگذارد. اما از آنجایی که برای یک فرکانس ساده گوش می دهد، تقریباً در هر دستگاهی باید به درستی کار کند.

ما از Google Tuner در کنار برنامه محبوب GuitarTuna، تیونر داخلی در گیتار آکوستیک استفاده کردیم. همه آنها دقیقاً همان نتیجه برنامه تیونر Google را به دست آوردند، بنابراین ما مطمئن هستیم به اندازه کافی خوب کار خواهد کرد.

یکی دیگر از مجموعه آموزش های ترفند به اتمام رسید. آیا در رابطه با این مقاله در مورد آموزش کوک کردن گیتار بدون برنامه جانبی سوالی دارید؟ اگر بله، لطفاً در بخش نظرات مقاله به ما اطلاع دهید. تیم متخصص ما به شما کمک می کند تا سوالات خود را بلافاصله حل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا