اخبار تکنولوژی

ادعای جدید ماسک : انجام بازی های ویدیویی توسط یک میمون

ایمپلنت چیپستی در مغز میمون که او را قادر به انجام بازی های ویدیویی میکند.

ایلان ماسک ، بنیان گذار شرکت هایی چون تسلا ، پی پال ، اسپیس اکس است و در حال حاضر عنوان ثروتمندترین مرد جهان را دارد. این فرد متولده ی افریقای جنوبی در حال حاضر از کاشت تراشه ای در مغز میمون ها صحبت کرده است که همه را یاد فیلم سینمایی “سیاره ی میمون ها ” می اندازد.

ایلان ماسک ادعا کرده است که یکی از استارت اپ هایش در تلاش است تا با اتصال رشته سیم هایی به مغز میمون (ایمپلنت چیپست)، ان را قادر به بازی کردن بازی های ویدیویی کند.

ماسک که هم اکنون جزو ده نفر برتر تاثیر گذار در تکنولوژی و فناوری شناخته شده است بیان کرد که میمونی که تراشه در مغزش کاشته شده، خوشحال است!

فیلم های علمی تخیلی اگرچه تخیلی هستند اما دنیایی را به تصویر میکشند که ما انسان ها نمیخواهیم ببینیم. همیشه در اینگونه فیلم ها دیده ایم که اخر عاقبت دستکاری در طبیعت چه میشود!

در واقع فیلم های علمی تخیلی به ما میگوید که علم باید در کجا متوقف بشود زیرا در بیشتر موارد عاقبت ان مخرب است.

 

فیلم "سیاره ی میمون ها "
فیلم “سیاره ی میمون ها “

 

خلاصه ی فیلم سیاره ی میمون ها به اینگونه است که دانشمندان درمانی برای الزایمر پیدا کرده و آن را روی میمون هاآزمایش میکنند.در ابتدا همه چیز به خوبی پیش میرود تا زمانی که میمون ها دنیا را میگیرند!

حال عده ای معتقدند که ایلان ماسک این پیغام را فراموش کرده است!

 

 

به گفته ی ماسک ، یک تراشه ی کوچک در زیر پوست میمون کار گذاشته شده و سیم های کوچکی به کار رفته تا اتصال به مغز این میمون از طریق سطح جمجمه ممکن شود.

ماسک بیان کرده است که  ویدیو هایی از این میمون حدود یک ماه دیگر منتشر خواهد شد تا همه شاهد این پدیده ی علمی باشند.

بلومبرگ نیز در تایید صحبت های ماسک گفته است :

ما میمونی داریم که تراشه ای در جمجمه ی او به صورت بی سیم متصل شده است و او را قادر میسازد تا در ذهن خود بازی های ویدیویی را انجام دهد.شما نمیتواندی ببینید این تراشه در کجاست و ما بهترین امکانات را برای این میمون فراهم کرده ایم. او همچنین اضافه کرد : ما میخواهیم میمون ها باهم مایند پونگ (پینگ پونگ ذهنی) انجام دهند!

وی همچنین توضیح داد که ایده ی اصلی این تراشه ها پیوند عصب های اسیب دیده ی مغزی و ستون فقرات و جبران ظرفیت های از دست رفته ی افراد اسیب دیده می باشد.

در پایان ماسک ادعا کرد که آزمایش های انسانی به زودی شروع میشود!

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا