علم و دانش

۹ باور غلط درباره باطری گوشی های موبایل هوشمند

بررسی باور های رایج و اشتباه درمورد باطری های موبایل

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند بخشی از زندگی ما هستند، و همینطور افسانه‌های متعددی در مورد اینکه چگونه از باتری تلفن هوشمند خود عمر بیشتری داشته باشید، وجود دارد و ما در این مقاله به ۹ باور غلط درباره باطری گوشی های موبایل هوشمند خواهیم پرداخت.

شما می توانید باتری گوشی خود را برای همیشه سالم نگه دارید

بیایید با ماندگارترین افسانه کلی شروع کنیم: اینکه می توانید به نوعی باتری گوشی خود را برای همیشه سالم نگه دارید.

باتری گوشی هوشمند در نهایت یک کالای مصرفی است. مانند لاستیک‌های خودرو، باتری برای استفاده وجود دارد و وقتی به پایان چرخه عمر خود رسید، تعویض می‌شود.

مانند لاستیک ها یا هر ماده مصرفی دیگری که در نهایت تسلیم فرسودگی و پارگی می شود، مطمئناً می توانید کارهایی برای افزایش عمر باتری گوشی هوشمند خود انجام دهید. همچنین می‌توانید با رانندگی کم روی لاستیک‌ها، نگهداری خودرو در محیطی تحت کنترل آب و هوا و انجام اقدامات شدید دیگر برای محافظت از لاستیک‌ها، عمر طولانی‌تری داشته باشید. اما با انجام این کار، استفاده از ماشین خود را راحت تر می کنید، و برای چه؟ برای به تعویق انداختن هزینه برای لاستیک های نو؟

ما قویاً شما را تشویق می‌کنیم که در مورد باتری گوشی هوشمند خود همانطور فکر کنید که مردم در مورد لاستیک‌ها فکر می‌کنند. مطمئناً با توجه به اینکه اکنون بسیاری از تلفن‌ها دارای طراحی بدنه مهر و موم شده‌اند، تعویض باتری گوشی شما یک دردسر جزئی است. اما انجام این کار به خصوص گران نیست. و در پایان، ما ترجیح می‌دهیم فقط از گوشی خود به همان شکلی که می‌خواهیم استفاده کنیم، به جای اینکه نگران باشیم که شاید چند سال آینده مجبور شویم ۵۰ تا ۷۰ دلار برای باتری جدید خرج کنیم.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا مجموعه ای از افسانه های دائمی باتری گوشی های هوشمند وجود دارد که نباید نگران آنها باشید، همراه با برخی یادداشت ها در مورد تکه های کوچک حقیقتی که الهام بخش آنها بوده است.

برای صرفه جویی در عمر باتری، باید اپلیکیشن ها را ببندید

در دومین مورد از ۹ باور غلط درباره باطری گوشی های موبایل هوشمند به بستن برنامه های درحال اجرا خواهیم پرداخت.

تلفن شما طوری طراحی شده است که از آن به روشی استفاده می‌شود که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند، برنامه‌ها را در صورت نیاز باز کنید، در واقع هرگز آنها را نبندید و فقط اجازه دهید برنامه‌های استفاده نشده هنگام رفتن به برنامه بعدی کنار بنشینند – برنامه‌های اصلی را رها کنید. در حالت تعلیق تا زمانی که دوباره مورد نیاز باشد.

تلفن شما با این ایده طراحی نشده است که شما، کاربر نهایی، پس از اتمام استفاده از یک برنامه، مجبور به ترک آن خواهید شد، گویی برنامه‌ها را روی یک رایانه رومیزی می‌بندید. این برای آیفون ها صادق است و برای گوشی های مبتنی بر اندروید نیز صادق است.

بله، موارد نادری وجود دارد که برنامه‌هایی با کدگذاری ضعیف از داده‌های پس‌زمینه بیش از حد استفاده می‌کنند یا به‌طور دیگری بر عمر باتری شما تأثیر منفی می‌گذارند. اگر برنامه‌ای دارید که واقعاً باید از آن استفاده کنید و این یکی از آن برنامه‌ها است، ممکن است عاقلانه باشد که مجبور به ترک آن در زمانی که واقعاً از آن استفاده نمی‌کنید.

اما برای اکثر افرادی که از اکثر برنامه‌ها استفاده می‌کنند، صرفاً اتلاف وقت نیست، در واقع به عملکرد و عمر باتری گوشی‌شان آسیب می‌زند که دائماً برنامه‌ها را ببندند.

قبل از شارژ باید باتری را تا ۰ درصد تخلیه کنید

در طرح کلان، استفاده مصرف کنندگان از باتری های لیتیوم یون نسبتاً جدید است. به همین دلیل، بسیاری از مردم یا تجربه دست اولی با باتری‌های قدیمی‌تر (و سخت‌تر) دارند، یا افرادی که این کار را می‌کردند به آنها توصیه می‌شد.

برخی از انواع باتری های قابل شارژ از مشکلات “حافظه” رنج می برند که در آن چرخه کامل باتری نمی تواند به طور قابل توجهی عملکرد را کاهش دهد.

این در مورد باتری های لیتیوم یونی صدق نمی کند. در واقع، شما باید برای جلوگیری از تخلیه کامل باتری از راه خود تلاش کنید. به طور کلی، باتری گوشی شما زمانی که به طور مرتب از آن استفاده می شود و شارژ می شود، خوشحال تر می شود.

شاید یک یا دو بار در سال، مفید باشد که باتری لیتیوم یونی در گوشی هوشمند قبل از شارژ مجدد برای کالیبراسیون مجدد باتری خالی شود. این هیچ کاری برای افزایش عمر باتری نمی کند، اما این اطمینان را ایجاد می کند که نرم افزار تلفن شما می تواند به طور دقیق شارژ باتری را گزارش کند.

هنگام شارژ نباید از آن استفاده کنید

این افسانه بر اساس این ایده است که گرما به تلفن شما و عمر باتری آسیب می رساند. این کاملاً نادرست نیست. باتری شما در دمای اتاق کار می کند (و در واقع در شرایط دمای خنک تر از اتاق کمی بهتر کار می کند). الکترونیک، به طور کلی، گرما را دوست ندارد.

اما گرمای کمی که با شارژ کردن و سپس گرمای اضافی وارد شده توسط شما با استفاده از گوشی برای چک کردن اینستاگرام ایجاد می شود، چیز مهمی نیست. آیا باید در حالی که زیر آفتاب مستقیم تابستان نشسته اید و در حال انجام سخت ترین بازی موبایلی هستید، گوشی خود را شارژ کنید؟ نه، احتمالا نه. اما هر چیزی کمتر از این نوع شرایط تست استرس خوب است. فقط از گوشیت لذت ببر

در واقع، ما طرفداران بزرگ خرید کابل‌های شارژ بسیار بلند هستیم تا بتوانید در حین شارژ شدن گوشی خود با خیال راحت‌تر از آن لذت ببرید.

شارژرهای شخص ثالث به گوشی شما آسیب می رسانند

آیا استفاده از شارژرهای OEM شخص اول که توسط سازنده به طور خاص برای گوشی هوشمند شما ایجاد شده است ایده آل است؟ بله صددرصد، آیا انجام در غیر این صورت خطر بزرگی است؟ در بیشتر موارد، به هیچ وجه.

شارژرهای شخص ثالث بسیار عالی از شرکت های معتبری مانند Anker، Belkin، Spigen و غیره وجود دارد.

چیزی که می‌خواهید از آن اجتناب کنید، شارژرهای ضعیف و بی کیفیتی است که در پمپ بنزین‌ها، بازارهای کوچک و سایر مکان‌هایی که محصولات بی‌نام زیرزمینی ارزان فروخته می‌شوند، پیدا می‌کنید. تلفن صدها و صدها دلاری خود را به یک شارژر پمپ بنزین ۴ دلاری اعتماد نکنید.

شارژ سریع و بی سیم به باتری شما آسیب می رساند

حقیقت درباره شارژر بیسیم

ما این دو را با هم جمع می کنیم زیرا اساس اسطوره یکسان است. این باور قدیمی وجود دارد که استفاده از شارژر سریع یا شارژر بی سیم به باتری شما آسیب می زند زیرا گرمای اضافی وارد می کند که مدارهای باتری را تخریب می کند.

از نظر فنی، درست است که دوره کوتاه شارژ شدید در اوج چرخه شارژ سریع، گرمای بیشتری نسبت به عدم استفاده از شارژ سریع ایجاد می کند.

همچنین از نظر فنی درست است که ناکارآمدی ذاتی یک شارژر بی سیم نسبت به یک شارژر سیمی باعث ایجاد گرمای اضافی نیز می شود.

با این حال، هیچ‌کدام از این‌ها به اندازه‌ای تأثیر قابل توجهی ندارند که مستحق توجه واقعی باشند و شارژ سریع گوشی‌های هوشمند مدرن بسیار ایمن است.

شارژ یک شبه به باتری شما آسیب می رساند

در اینجا یک افسانه دیگر وجود دارد که در گذشته به طور قابل توجهی بیشتر صادق بود و امروز به ندرت واقعی است: وصل کردن تلفن برای شارژ یک شبه برای باتری مضر است.

در گذشته، گوشی‌های هوشمند در مورد مدیریت باتری به خوبی هوشمند نبودند. تلفن شما تا ۱۰۰% شارژ می‌شود، شارژ را متوقف می‌کند و پس از تخلیه آهسته، دوباره شارژ می‌شود—تمام شب. تلفن های مدرن دارای شارژ تطبیقی هستند و پنجره شارژ را به صورت استراتژیک مدیریت می کنند تا آسیب باتری را به حداقل برسانند.

داشتن یک تلفن کاملاً شارژ شده و آماده برای کار در صبح به مراتب بیشتر از هر گونه فرسودگی جزئی است که شارژ یک شبه ممکن است روی باتری ایجاد کند.

خاموش کردن گوشی برای باتری مضر است

این افسانه، بسته به اینکه چه کسی آن را به اشتراک می گذارد، از هر دو طرف پیش می رود. برخی از افراد به شما می گویند خاموش کردن گوشی برای باتری مفید است. برخی از افراد به شما می گویند روشن نگه داشتن تلفن برای باتری مضر است. حقیقت این است که هیچ یک از این دو مورد واقعاً در طرح کلان چیزها اهمیت چندانی ندارند.

تلفن شما طوری طراحی شده است که همیشه روشن باشد. هیچ یک از تولیدکنندگان تلفن، دستگاه خود را با این هدف طراحی نکرده اند که وقتی از آن استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید و در کشو بگذارید.

مطمئناً، می‌توانید عمر باتری لیتیوم یونی را با شارژ کردن آن تا حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش دهید و سپس آن را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید، اما باز هم، این گوشی هوشمند شماست – نه ابزار قدیمی که ذخیره می‌کنید. اما گوشی هوشمند شما وسیله‌ای نیست که در فضای ذخیره‌سازی قرار دهید، بلکه چیزی است که هر روز از آن استفاده می‌کنید.

شما باید بلوتوث و سایر ویژگی ها را غیرفعال کنید

سال‌ها پیش، غیرفعال کردن ویژگی‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، نکته بسیار مفیدتر از اکنون بود. به طور قطع، هر ویژگی در تلفن هوشمند شما که به انرژی نیاز دارد مانند Wi-Fi، بلوتوث، داده های پس زمینه و غیره، بر عمر باتری شما تأثیر می گذارد.

برای مثال، خاموش کردن وای‌فای هنگامی که در هواپیما هستید و از وای‌فای هواپیما استفاده نمی‌کنید، راهی ساده برای کاهش عمر باتری است، اگر شارژر در دسترس ندارید. و غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌های داده‌های پس‌زمینه برای یک برنامه خاص که به شدت برای داده‌هایی که نیازی به به‌روزرسانی مداوم درباره آن‌ها ندارید، رای‌گیری می‌کند نیز تصمیم عاقلانه‌ای است.

اما خاموش کردن بلوتوث و وای فای، رها کردن گوشی در حالت هواپیما یا غیرفعال کردن تمام داده‌های پس‌زمینه کاری بیش از حد است. برای استفاده روزمره، فقط استفاده از تلفن شما را دردسرساز می کند. چه کسی اهمیت می دهد که اگر هر روز مجبور باشید برای دریافت به روز رسانی، تنظیمات را انجام دهید یا به صورت دستی برنامه ها را باز کنید، کسری از درصد به عمر باتری خود اضافه کنید؟

در حالت کلی حالت کم مصرف هم همینطور است. اگر بین مکان هایی که می توانید گوشی خود را شارژ کنید گیر کرده اید، به هر طریقی از آن استفاده کنید. اما نگه داشتن گوشی در حالت کم مصرف، استفاده از آن را خسته‌کننده‌تر می‌کند.

در پایان، امیدواریم نکته اصلی در اینجا برای همه این باشد که آنها باید هر طور که می خواهند از تلفن خود استفاده کنند.

شاید این مقاله نیز برای شما کاربردی باشد : ۱۰ ویژگی عالی آیفون که باید از آنها استفاده کنید

یکی دیگر از مجموعه آموزش های علم و دانش به اتمام رسید. آیا در رابطه با این مقاله در مورد ۹ باور غلط درباره باطری گوشی های موبایل هوشمند سوالی دارید؟ اگر بله، لطفاً در بخش نظرات مقاله به ما اطلاع دهید. تیم متخصص ما به شما کمک می کند تا سوالات خود را بلافاصله حل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

هاست وردپرس هاست وردپرس

سعید زارعین

سعید هستم 27 ساله، یک عدد تولید محتوا(ئر) خلاق :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا