هک و امنیت

چرا از ویندوز برای هک نباید استفاده کرد

در کل به سه دلیل ویندوز برای هک نباید استفاده شود که در ادامه هر یک از دلایل را بررسی خواهیم نمود

 1. پایدار نیست
 2. امن نیست
 3. محدود است

دلیل اول : ویندوز پایدار نیست

 • یک لینوکس و یک ویندوز به صورت هم زمان در دو کامپیوتر با یک مشخصات سخت افزاری نصب نمایید . ابزار AirCrack جهت هک رمز وا فای کپچر شده را اجرا و بر روی هر دو سیستم عامل شروع به یافتن رمز کنید  . در ساعات اولیه ویندوز شما کرش خواهد کرد اما لینوکس همچنان به کار خود ادامه می دهد .
 • شما به عنوان یک کاربر ویندوز در روز شاید به دلایل بسیاری ویندوز خود را چند بار ریست کنید اما سیستمی که بر روی آن لینوکس نصب است را می توانید برای چندین سال روشن نگه دارید و از آن سرویس بگیرید . ملاک ما در اثبات عدم پایداری ویندوز بیشتر از نگاه کارآمدی آن جهت هکرها است .
 • بر روی بستر اینترنت سرور های زیادی هستند که سالها در حال سرویس دهی هستند اما حتی یک بار هم خطایی در کار آنها ایجاد نشده است اما اگر به مدیر آی تی سازمان های ایران رجوع کنید ، در در مورد پایداری سرور های ویندوز سوال کنید ، بیشتر آنها از نحوه عملکرد ویندوز و درگیری های زیاد آن ابزار ناراحتی می کنند .
  ویندوز بیشتر به راحتی کاربر در کار های مقطعی توجه و تمرکز دارد ، چون این رویه از زمان به وجود آمدنش تا به حال در حال پیشرفت و پیگیری است .
 • در لینوکس شما می توانید بدون ریست کردن سیستم فایل های پیکربندی را دستکاری کرده و کار کنید اما در ویندوز پس از پیکربندی قسمت های حیاتی حتما ریست نیاز است .
 • خنده دارترین اتفاق این است که همین حالا که در حال نوشتن این مقاله هستم ، یکی از سیستم های موجود در اتاق کار من که ویندوز ۱۰ است بدون هیچ دلیلی خطای صفحه آبی داده و ریست شد . همانطور که می دانید هر خطا دارای یک کد است و آن کد علت خطا را نشان می دهد که علت آن هم پس از بررسی بی مورد بود.

دلیل دوم : ویندوز امن نیست

آیا تا به حال با دیوار آتش ویندوز کار کرده اید ؟ پس به سوالات زیر پاسخ دهید :
 1. آیا می توانید نرخ عبور ترافیک را کنترل کنید ؟
 2. آیا می توانید بر روی فلگ های TCP کنترل داشته باشید ؟
 3. آیا می توانید حملات اسکن سرور را دفع کنید ؟
 4. آیا می توانید حملات DOS را کنترل کنید ؟
 5. آیا سورس فایروال را می توانید مطالعه کنید ؟
 6. آیا می توانید لاگ امضاء هر بسته را که به وسیله فایروال تولید می شود را مشاهده کنید ؟
 7. آیا می توانید پارامتر های ICMP را کنترل کنید ؟
 8. آیا می توانید Redirect Packets دهید ؟
 9. آیا می توانید مشخص کنید که بسته دفع شود یا پاسخ مناسب ارسال شود ؟
پاسخ کلیه سوالات فوق خیر می باشد .
 • و این فقط بررسی بخش دیوار آتش ویندوز بود . بگذریم که ویندوز  TCP wrappers یا مواردی همچون Security Enhanced Linux ندارد و برای هر موضوعی می بایست ابزار جانبی برای آن یافت . به گفته متخصصان مایکروسافت اگر ویندوز هیچ ابزاری بر روی آن نصب نشود تا حد زیادی می تواند پایدار عمل کند ، اما چون بر روی آن امکانات ایمنی خاصی وجود ندارد ، شما به ناچار می بایست ابزار نصب کنید و این خود نقض پایداری سیستم را به همراه دارد .
 • در لینوکس همه چیز حتی اجرای برنامه ها یا باز شدن فایل ها منوط به ایجاد دسترسی مناسب است در غیر اینصورت همه چیز بلوکه می شود اما در ویندوز اینگونه نیست .
 • در لینوکس شما می توانید به هسته سیستم عامل دستور دهید تا در چه وضعیتی لود شود اما در ویندوز این کار فقط با پرداخت هزینه به مایکروسافت قابل انجام است .
 • ویندوز به خاطر باگ های زیادی که دارد ، قابل اعتماد نیست . منظور ما باگ هایی است که کارکرد شما را به شدت به خطر می اندازد . لذا شما هکری هستید که حتی زمانی که در حال هک دیگرانید ، هکر های دیگر می توانند شما را هک کنند .

دلیل سوم: ویندوز محدود است

 • ویندوز بسیار محدود است ، بیشتر ابزار های هکینگ و اکسپلویت ها نیاز به raw sockets و دسترسی های low level دارند ، اما ویندوز در این مورد یک مانع محسوب می شود و به همین خاطر نتیجه برخی ابزار های هک در ویندوز کاملا با لینوکس متفاوت است .
 • در لینوکس شما می توانید کرنل را سفارشی سازی و از نو کامپایل کنید اما در ویندوز چنین موردی امکان پذیر نیست .
 • در لینوکس سورس ها به سادگی قابل دسترسی هستند و می توانید آنها را مطالعه کنید و ویندوز اینگونه نیست .
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هاست وردپرس هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا